Teraz jest 29 mar 2024 14:28:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Recenzja Iriver Cover Story 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Recenzja Iriver Cover Story
Witam!
Po raz kolejny odsyłam na swojego bloga. Zamieściłem tam właśnie moją recenzję Iriver Cover Story

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


04 mar 2011 19:48:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
Jeszcze jedna informacja co do Cover Story. Na forum mp3store pojawiła się promocja na ten czytnik. Jeśli kogoś interesuje, to z okazji dnia Kobiet można go kupić za 799zł zamiast normalnej ceny prawie 991zł

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


06 mar 2011 13:23:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
Cover Story pojawi się w Empiku w cenie 699,99zł od 26 maja

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


16 maja 2011 19:31:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2011 20:41:48
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
23 maja przez parę godzin to on był nawet za 49,90 zł :) Pisałam o tym na swoim blogu.

_________________
Ewolucja, czy rewolucja? Czytniki ebooków, świat książki i e-książki moim okiem


24 maja 2011 21:14:08
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
Justyna napisał(a):
23 maja przez parę godzin to on był nawet za 49,90 zł :) Pisałam o tym na swoim blogu.

A my tutaj: offtopic-f20/empik-i-wszystko-po-49-99-zl-t9957.html ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 maja 2011 22:04:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2011 20:41:48
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
Nie pozostaje mi więc chyba nic innego, niż dywagować o tym z wami ;)

_________________
Ewolucja, czy rewolucja? Czytniki ebooków, świat książki i e-książki moim okiem


25 maja 2011 21:51:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
Witam, jestem nowy i zupełnie zielony w temacie czytników.
Niedawno oglądałem Cover Story, porównywałem z Onyxem Box 60.
Onyx Box 60 polskie litery wyświetlał znacznie jaśniej niż pozostałe, było to dość męczące.
Cover Story jest teraz w Empiku za 699zł. Pomyślałem, że w tej cenie chyba nic lepszego z ekranem dotykowym nie znajdę. Mam 3 pytania:
1. Czy dobrze pomyślałem?
2. Jaką ma Cover Story rozdzielczość i ile odcieni szarości? Nigdzie tego nie znalazłem...
3. Czy i mniej więcej w jakiej cenie można dokupić ładowarkę sieciową?
Zapowiada mi się pobyt w szpitalu i podejrzewam, że nie będę miał dostępu do USB...
Będę wdzięczny za wszelkie informacje :) Pozdrawiam :)


28 paź 2011 11:52:04
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
michalt001 napisał(a):
Onyx Box 60 polskie litery wyświetlał znacznie jaśniej niż pozostałe, było to dość męczące.


A nie był to problem konkretnej czcionki?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 paź 2011 13:48:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
Vroo napisał(a):
michalt001 napisał(a):
Onyx Box 60 polskie litery wyświetlał znacznie jaśniej niż pozostałe, było to dość męczące.

A nie był to problem konkretnej czcionki?
Właśnie ;)
W BOOX-ie "fabrycznie" jest kilka czcionek, które nie posiadają polskich liter z "ogonkami" i czytnik wyświetla je podmieniając z innej czcionki - stąd taki (brzydki zresztą) efekt. Dotyczy to czcionek: Courier, Bitstream (wszystkie odmiany), Symbol, czy czcionek Adobe...
Trzeba wybrać któryś inny krój (DejaVu, MinionPro czy Myriad) i jest OK. :)

_________________
W Obrazek też ;)


28 paź 2011 20:11:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
Dzięki za info :)
W tej sytuacji znowu rozważam Onyxa...
Ok, a może ktoś miał by chwilkę i wypowiedział się na tema: Onyx Box60 vs IRiver Cover Story?
Z tego co ja wiem:
Gwarancja: IRiver 2 lata, Onyx 1 rok
Wbudowana pamięć: IRiver 2GB Onyx 512 MB
Czas pracy na baterii: IRiver dłużej (nie pamiętam, gdzie to znalazłem, ale w kilku miejscach).
Wbudowany słownik: IRiver- działa z poziomu książki - tzn nie znam słówka -klikam- wyświetla się objaśnienie
Ekran dotykowy: IRiver- działa na rysik i palec, Onyx - z palcem nie działa, tylko rysik (nie wiem, czy to ważne).
Z tego porównania IRiver wychodzi lepiej...ale napewno nie znając tematu przegapiłem ważne różnice, które znacie. Podzielicie się wiedzą?
Dziękuję za dotychczasowa pomoc, pozdrawiam i czekam w nadziei na więcej :)


29 paź 2011 17:41:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
To znowu ja. Co prawda nikt nie odpisał na ostatniego posta, ale mam nadzieję, że tym razem ktoś odpowie - znacznie krótsze pytanie i tylko jedno...
Nie wiecie może, co to za format prc i czy Cover Story go czyta??
Pozdrawiam :)


31 paź 2011 3:16:52
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
PRC to to samo co MOBI, i nie, iRiver Cover Story go nie wspiera (ale skonwertujesz MOBI np. w Calibre).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


31 paź 2011 7:48:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
michalt001 napisał(a):
Wbudowana pamięć: IRiver 2GB Onyx 512 MB
Czas pracy na baterii: IRiver dłużej (nie pamiętam, gdzie to znalazłem, ale w kilku miejscach).
Wbudowany słownik: IRiver- działa z poziomu książki - tzn nie znam słówka -klikam- wyświetla się objaśnienie
Ekran dotykowy: IRiver- działa na rysik i palec, Onyx - z palcem nie działa, tylko rysik (nie wiem, czy to ważne).
Z tego porównania IRiver wychodzi lepiej...ale napewno nie znając tematu przegapiłem ważne różnice, które znacie. Podzielicie się wiedzą?
Trudno coś konkretnego napisać, każdy ma swoje preferencje ;) Musisz poczytać recenzje o obu czytnikach. Pewnie tą z tego wątku już czytałeś (http://mojezamczysko.blogspot.com/2011/03/recenzja-czytnika-e-bookow-iriver-cover.html), przydało by się coś o BOOX-ie też, tylko trzeba zwrócić uwagę jaka wersja oprogramowania jest opisywana, bo w kolejnych są dodawane nowe funkcje.

Mam BOOX-a, nie miałem praktycznej styczności z Cover Story.
Mogę dodać, że:
- w Vobis-ie można dokupić drugi rok gwarancji dla BOOX-a
- słowniki w BOOX-ie (format StarDict) można sobie dogrywać dowolne, też działają z poziomu czytanego tekstu
- co do ekranu dotykowego, to w Oyo bardzo denerwowały mnie odciski palców widoczne na ekranie i wolę sam rysik
- w epub iRiver musi mieć wbudowane czcionki, żeby wyświetlać polskie litery, w BOOX-ie są wyświetlane poprawnie w każdym pliku
- w BOOX-ie jest polski TTS IVONA
- przeglądanie internetu na czytniku z e-ink to ostateczność, ale w BOOX-ie jest przeglądarka z obsługą https
- Cover story ma funkcję dyktafonu
- Cover story ma g-sensor, chociaż ja wyłączam takie udogodnienia, żeby mi się obraz nie obracał samoczynnie, jak chcę czytać leżąc na boku ;)
Nie wiem dokładnie jak jest z warstwą dotykową w Cover Story, ale jeśli jest przed e-inkiem to może być gorsza jakość obrazu w porównaniu do takiego z samym rysikiem, gdzie warstwa dotykowa jest ZA e-inkiem.

_________________
W Obrazek też ;)


31 paź 2011 10:40:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
Dzięki wielkie za kolejne odpowiedzi :)
Tak jak myślałem, nie znałem wielu istotnych faktów.
2-gi rok gwarancji, lepsza obsługa polskich liter, warstwa dotykowa za e-inkiem, możliwość dogrania słowników działających z poziomu tekstu - to dla mnie bardzo istotne informacje.
A jak ta Ivona działa?
Dotychczas miałem raz styczność z tego typu programem i czytał beznadziejnie beznamiętnym głosem. intonacja nijak się miała do zdania / interpunkcji - poprostu jak by ktoś czytał ze słownika osobno każde słowo a nie jako część zdania.
Jeśli by było inaczej, to by był dla mnie spory plus Boxa. Nie, żebym kiepsko literki składał samemu :)
tylko przewiduję pobyt w szpitalu, podczas którego straszą mnie, że sporo czasu nie będę miał siły utrzymać nawet czytnika dłużej niż 5 minut...
W tej sytuacji włączył bym sobie, poprosił Ivonę żeby mi poczytała i odpoczywał :)


01 lis 2011 20:56:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Recenzja Iriver Cover Story
To już trochę off-topic w tym temacie ;)
Aby sprawdzić jak działa IVONA wystarczy wejść na stronę: http://www.ivona.com/
trzeba wybrać głos "Polski,Ewa" i można posłuchać dowolnego tekstu, który się wpisze w okienko...
Na czytniku, IVONA robi krótkie przerwy przy przewracaniu stron, czasem to głupio wychodzi, ale można się przyzwyczaić.

_________________
W Obrazek też ;)


01 lis 2011 22:20:17
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron