Teraz jest 18 kwi 2024 9:53:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
iRiver Story 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post iRiver Story
http://pclab.pl/news38521.html
Cytuj:
Story - kolejny czytnik e-booków, tym razem od iRiver
Grzegorz Pietrzak, Wtorek, 8 września 2009, 15:11
Tagi: czytnik, e-book, e-paper, e-papier, iriver, story

Znany z produkcji kieszonkowych odtwarzaczy multimedialnych iRiver, pozazdrościł firmie Amazon czytnika Kindle i zaprezentował model własnej produkcji. iRiver Story wyposażony ma być w 6-calowy ekran wykonany w technologii elektronicznego papieru (e-paper). Dodatkowo, specyfikacja urządzenia obejmować będzie sprzętową klawiaturę QWERTY, 2 GB wewnętrznej pamięci flash, slot na karty pamięci SD, wbudowany głośnik i mikrofon, obsługę plików MP3, WMA, OGG, PDF, EPUB, TXT, PPT, DOC, XLS i ZIP. Story zasilany będzie baterią, pozwalającą na wyświetlenie 9000 stron lub 20 godzin odtwarzania muzyki.

Przy masie 284 g, wymiary czytnika to 127 × 203,5 × 9,4 mm.

iRiver Story dostępny ma być od 16 września, w cenie około 280 $.

W artykule są też zdjęcia których nie chce mi się przenosić na inny serwer, a Mori nie pozwala linkować do serwerów onetu :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 wrz 2009 16:29:29
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: iRiver Story
Tak - bo to niezbyt miłe dowiedzieć się, że ktoś aktywnie kradnie Ci transfer, za który potem Tobie zapłacić przyjdzie (to tak, jakby każdy jeździł Twoim autem, spalając Twoją benzynę, ale samemu nic nie dolewając do baku). Skoro Tobie się nie chciało, ja wrzucę trochę obrazków:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co sądzicie o wyglądzie? Jak dla mnie nie jest źle, choć mogli się pokusić o kilka wersji kolorystycznych - wszyscy się uczepili tego białego... Ciekawi mnie, czy będzie WiFi - dodali przecież całą QWERTY, należy więc zastanowić się w jakim celu to zrobili (bo chyba nie dla zasady, że dorzucenie klawiatury nie jest drogie, a można tym szpanować).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 wrz 2009 20:48:57
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: iRiver Story
Biały nie jest zły. Mój hanlin jest biały i wygodnie się z niego czyta. Ktoś kiedyś na forum mówił że na jego ciemnym czytniku przydałyby się białe obramowania wokół ekranu (takie niby marginesy), więc chyba ma to znaczenie dla komfortu. Pewnie gdyby się czytało białe znaki z czarnego ekranu to wygodniejsze byłyby ciemne czytniki.

A poza tym może to takie odniesienie do koloru papieru? Kartki w książce są białe więc biały automatycznie kojarzy się z książką i czytaniem.

Mieszane uczucia mam do tej klawiatury. Z jednej strony dobrze że jest, bo można sobie coś zanotować, a jeśli jest w tym urządzeniu słownik to pewnie szybciej się w nim wyszuka słowa. Ale z drugiej strony poważnie zwiększa to rozmiary i wagę czytnika. Chyba najbardziej by mi pasowała klawiatura którą można byłoby odczepiać :)

Ale tak z zupełnie subiektywnego punktu widzenia, to przydałaby się taka klawiaturka do obsługi zewnętrznych aplikacji. Ostatnio odpalałem sobie na ekranie czytnika z OpenInkpotem aplikacje z desktopa przez usbnet i
Kod:
DISPLAY=192.168.111.1:0
i bardzo ładnie to działało, ale niestety z hanlinowymi przyciskami (cyfry, enter, escape, + i -) nie za wiele można zdziałać.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


Ostatnio edytowano 08 wrz 2009 21:16:16 przez t3d, łącznie edytowano 1 raz



08 wrz 2009 21:03:33
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: iRiver Story
t3d napisał(a):
Biały nie jest zły. Mój hanlin jest biały i wygodnie się z niego czyta. Ktoś kiedyś na forum mówił że na jego ciemnym czytniku przydałyby się białe obramowania wokół ekranu (takie niby marginesy), więc chyba ma to znaczenie dla komfortu. Pewnie gdyby się czytało białe znaki z czarnego ekranu to wygodniejsze byłyby ciemne czytniki.

Skoro mamy zlewać się z tłem - to dlaczego nie kolor szary? Sony nie boi się wypuszczać czytników w wielu kolorach - czemu inni mieliby? Nie mówię, by ignorować biały, ale by zaoferować wybór - bo chyba zrobienie kilku wersji kolorystycznych jest trywialne, prawda?

t3d napisał(a):
A poza tym może to takie odniesienie do koloru papieru? Kartki w książce są białe więc biały automatycznie kojarzy się z książką i czytaniem.

To może być jakiś argument, chociaż wiele książek jest raczej koloru piaskowato-samniewiemjaktonazwać, ale nie czystego białego.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 wrz 2009 21:10:40
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: iRiver Story
Mori napisał(a):
Skoro mamy zlewać się z tłem - to dlaczego nie kolor szary? Sony nie boi się wypuszczać czytników w wielu kolorach - czemu inni mieliby? Nie mówię, by ignorować biały, ale by zaoferować wybór - bo chyba zrobienie kilku wersji kolorystycznych jest trywialne, prawda?

Bez przesady z tym szarym. Jeśli już to bardzo jasny szary.
Poza tym większość czytników które są na rynku jest w wielu kolorach. Białe są kindle i prototypy (może defaultowy kolor dla czytnika jest biały, żeby była jakaś szansa że statystyczny Amerykanin myślący czytnik=kindle kupił czytnik innego producenta przez pomyłkę :twisted: )
Mori napisał(a):
To może być jakiś argument, chociaż wiele książek jest raczej koloru piaskowato-samniewiemjaktonazwać, ale nie czystego białego.

ecru, beżowy?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 wrz 2009 21:20:29
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: iRiver Story
Jak dla mnie może być nawet sraczkowaty w zielone gwiazdki i fioletowe trójkąty, ważne żeby rozsądnie kosztował i miał rozsądne wsparcie w kwestii formatów. Reszta bajerów typu wifi czy inne 3g, 150 miliardów przycisków mnie średnio interesuje. Te czytniki nadal są za drogie na moją kieszeń :depresja:

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


08 wrz 2009 21:49:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2009 21:28:18
Posty: 9
Post Re: iRiver Story
A mi się po prostu biały kojarzy z iriver`em ;p

A tak bardziej na tema to trochę mnie to gryzie :/ według mnie iriver powinien się skupić na robieniu sprzętu audio przenośnego a nie czytników ebook. A niestety ostatnio właśnie zauważyłem że ta firma bardziej się skupia na urządzeniach multimedialnych niż na mp3`ojkach jako takich.

Boję się że nic dobrego z tego nie wyjdzie, ani dla czytników a tym bardziej dla moich ukochanych DAP`ów :(

ps.
@Kellhus niestety iriver raczej firmą tanią nie jest, ale za to pewnego czasu jej produkty wysoką jakość miały ;)


08 wrz 2009 23:19:12
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: iRiver Story
No i mamy Strony w preorderze: http://shop.iriver.co.kr/product/produc ... 1000000000

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 wrz 2009 8:04:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: iRiver Story
To całkiem niezły czytnik, brałem go pod uwagę, jako konkurencję do ONYX BOOX-a jednak przegrał ze względu na brak WiFi.
Klawiatura niczego sobie, ale dla słuchających to może być prawdopodobnie jedyny czytnik z e-papierem, który ma sensowny dźwięk (wspiera OGG i WMA nie mówiąc o MP3) - firma iRiver słynie z przenośnych odtwarzaczy mp3 o bardzo dobrej jakości dźwięku, jak choćby model E10 czy kultowa seria IFP albo bardziej współczesna, z bardzo dobrym dźwiękiem seria T (sam mam T10 kilka lat).

iRiver Story ma dobrą baterię 1800 mAh - 20godz. muzyki, 9000 stron tekstu, 2GB pamięć wbudowana, również czytnik mikro SDHC, również biały ;) i... dyktafon... :!:


Nrmalna cena 1300zł jest mało konkurencyjna, jednak teraz (do 10 grudnia) jest promocja za 999zł :!: w mp3Store. o czym napisałem w innym topic-u.

_________________
W Obrazek też ;)


04 gru 2009 22:58:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:26:26
Posty: 112
eCzytnik: Kindle3
Post Re: iRiver Story
a jak jest właściwie ze wsparciem polskich czcionek i ePuba w iRiverach?

_________________
------------------------------------
Sa souvraya niende missain ye
------------------------------------


05 gru 2009 23:08:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: iRiver Story
iRiver Story sprzedaje polski MP3Store: http://www.mp3store.pl/,Odtwarzacze%20flash,iriver%20story,2009281192569150347.htm.

Na stronie piszą 1199zł, ale w mailu od nich dostałem informacje:

Cytuj:
Aby zakupić towar po cenie promocyjnej na www.mp3store.pl w notatce zamówienia wpisz hasło: "grudniowa oferta cenowa dla klientów mp3store" oraz swój login. Zamówienie należy złożyć do 14 grudnia.


Promocyjna cena iRiver Story to 999zł.

_________________
Copywriting


09 gru 2009 15:42:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2010 1:52:18
Posty: 23
eCzytnik: Byl: iRiver Story - Jest: Kindle 3
Post Re: iRiver Story
Witam..

Od kilku dni posiadam czytnik iRiver Story.
Mam kilka pytan z nim zwiazanych:

1. Czy moge kupic ksiazke w ksiegarni eClicto i wgrac do tego czytnika? Innymi slowy chce zapytac czy istnieje mozliwosc zdjecia DRM z ksiazek eClicto poprzez skrypt ineptepub (lub inny) tak abym mogl kupowac tam ksiazki?

2. Jakie ustawienia polecacie w Calibre do konwersji pdf->epub. Wiekszosc pdfow konwertowana jest dosc dziwnie. Akapity lamane sa w miejscach, w ktorych lamane byc nie powinny itp. Pytam, poniewaz Calibre nie posiada presetu dedykowanego Story.

3. Czy tak dobry czytnik nie zasluguje by wrzucic temat o nim na glowna strone forum w dziale "e-czytniki", a nie jak to ma miejsce teraz w dziale "Inne czytniki"? Iriver praktycznie co 2 miesiace wypuszcza nowy firmware. Ostatnio czytalem, ze udostepniono wlasnie SDK, co pewno zaowocuja wysypem nowych aplikacji dla tego czytnika w niedalekiej przyszlosci. Mysle, ze warto sie nim zainteresowac. Ja w kazdym razie tak zrobilem ;)


02 cze 2010 2:10:50
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: iRiver Story
szaman35 napisał(a):
Witam..

Od kilku dni posiadam czytnik iRiver Story.
Mam kilka pytan z nim zwiazanych:

1. Czy moge kupic ksiazke w ksiegarni eClicto i wgrac do tego czytnika? Innymi slowy chce zapytac czy istnieje mozliwosc zdjecia DRM z ksiazek eClicto poprzez skrypt ineptepub (lub inny) tak abym mogl kupowac tam ksiazki?

2. Jakie ustawienia polecacie w Calibre do konwersji pdf->epub. Wiekszosc pdfow konwertowana jest dosc dziwnie. Akapity lamane sa w miejscach, w ktorych lamane byc nie powinny itp. Pytam, poniewaz Calibre nie posiada presetu dedykowanego Story.

3. Czy tak dobry czytnik nie zasluguje by wrzucic temat o nim na glowna strone forum w dziale "e-czytniki", a nie jak to ma miejsce teraz w dziale "Inne czytniki"? Iriver praktycznie co 2 miesiace wypuszcza nowy firmware. Ostatnio czytalem, ze udostepniono wlasnie SDK, co pewno zaowocuja wysypem nowych aplikacji dla tego czytnika w niedalekiej przyszlosci. Mysle, ze warto sie nim zainteresowac. Ja w kazdym razie tak zrobilem ;)

1. O niczym takim na razie nie wiadomo.

3. Oczywiście, że czytnik zasługuje. Problem tylko w jego szczątkowej popularności w naszym kraju. Nie przypominam sobie nikogo, kto na forum chwaliłby się posiadaniem tego czytnika (poza mną, ale ja go mam nie do czytania, tylko do przerabiania ;)). A na jeden wątek nie ma sensu robić działu. Innymi słowy, jak będziesz o nim dużo pisał, to dział utworzymy ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


02 cze 2010 14:35:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2010 1:52:18
Posty: 23
eCzytnik: Byl: iRiver Story - Jest: Kindle 3
Post Re: iRiver Story
Zapowiedz nowej wersji Iriver Story z WIFI.

http://goodereader.com/blog/electronic- ... i-edition/

Roznica w cenie po miedzy wersja EB2 (czyli dotychczas sprzedawana) a wersja EB3 to $155!! :zakrecony:

Bedzie to chyba najdrozszy modul wifi w historii. ;)
Z artykulu powyzej wynika, ze zadnych zmian software/hardware nie bedzie. Wszystko co wymieniono zawiera najnowszy firmware 1.71 .

@t3d: Co miales na mysli piszac, ze masz ten czytnik do "przerabiania"?


10 lip 2010 1:46:25
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: iRiver Story
szaman35 napisał(a):
@t3d: Co miales na mysli piszac, ze masz ten czytnik do "przerabiania"?

To, że dostałem go, żeby uruchomić na nim OpenInkpota. Tak to wygląda:
http://openinkpot.org/wiki/Device/Story/Photos
http://openinkpot.org/wiki/Device/Story/Com
Niestety wkrótce po tym, jak dostałem się do jego konsoli, szlag go trafił i na razie nie posuwam się do przodu.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 lip 2010 10:16:14
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron