Teraz jest 29 mar 2024 7:07:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Iriver Story HD 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2011 16:29:31
Posty: 4
Post Re: Iriver Story HD
@Vroo nie widziałem nigdy Kindle na oczy, sugerowałem się tylko obrazkami w tym wątku - Kindle ma mniejszy "cień" na tym samym zdjęciu, choć oczywiście może to być kwestia oświetlenia. Więc dzięki za info.

Rozumiem podejście "minimalne marginesy, minimalny odstęp między wierszami, żeby tylko było więcej na stronie", choć osobiście nie chciałbym z czegoś takiego korzystać.

Z drugiej strony, 6-scio calowe książeczki z papieru są zgodne z proporcjami wynikłymi raczej z setek lat doświadczeń typografów... hmmm ;)


30 cze 2011 17:55:52
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Iriver Story HD
Na kwestię marginesów można popatrzeć inaczej - czy np. obudowa czytnika (szczególnie biała) nie pełni właśnie funkcji marginesu? :-)
Niestety, niezależnie czy margines na ekranie czy poza nim, to czytniki jak dotąd notatek na marginesach nie obsługują. Bookmarki na Kindle są widoczne jako trójkąciki w prawym, górnym rogu, ale to troszkę za mało (nie wiem jak na iriverze).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


30 cze 2011 18:22:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2011 18:57:41
Posty: 39
eCzytnik: kindle
Post Re: Iriver Story HD
Numery stron są, no mnie marginesy akurat wkurzają jako tako, więc... Co do tego cienia- fakt iriver ma jakby głębiej osadzony ekran w stosunku do obudowy.


30 cze 2011 18:48:15
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Iriver Story HD
zelbeton napisał(a):
W Kindle też jest mały, ale wyraźnie większy i obudowa jest chyba "ścieniona" przy brzegach żeby rzucała mniejszy cień.

W kindle są fabrycznie 3 ustawienia dot. ilości wyrazów na wiersz - czyli właśnie szerokości kolumny tekstu.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


30 cze 2011 20:59:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2011 10:27:50
Posty: 76
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Iriver Story HD
Własnie go dzisiaj chwilę testowałem w Empiku. Mam mieszane odczucia.

EKRAN:
Od strony samego ekranu naprawdę dobra jakość. Nawet przy najmniejszych fontach wszystko jest bardzo wyraźne, przy takiej rozdzielczosci ekranu nawet bardzo drobna numeracja stron jest widoczna. Ta rodzielczość HD przydaje sie szczególnie przy PDF-ach, te są bardzo wyraźne. Faktycznie nie ma sensu ustawiać bardzo małych fontów do czytania książek, ale różnego rodzaju teksty techniczne z grafikami, funkcjami itp mają sens. Przyda się wszystkim co nie tyle czytaja, ale korzystają z róznych materiałów naukowych itpo zawartych na PDF-ach.
Co do cieniów na marginesie, nie zauważyłem, wg mnie to juz bardziej odczucie osobiste.
Od strony ekranu nic iRiver Story HD nie mogę zarzucić.

OBUDOWA:
Sprawia wrażenie takiej wypolerowanej, jest nieco za śliska do dłuższego trzymania, ale może to tylko wrażenie. Obudowa nie trzeszczy, jest sztywna. Lekkie zagłebienie ekranu w obudowę, to moze jednak plus, bo nieco mniejsze szanse porysowania.

STEROWANIE:
Przycisk podłużny na środku chyba nie jest tym co mi pasuje. Za bardzo odległy od krawędzi na sterowanie kciukami, a i sterowanie w pionie jest nieco utrudnione. Lepsze byłyby zwykłe zdublowane boczne przyciski. Reszta przycisków nie sprawia problemów.

OBSŁUGA:
Tak jak mówił Azahiel, obsługa raczej mało intuicyjna, trudności ze znalezieniem ksiązki.

Dłużej się nie bawiłem, wiec trudno ocenić resztę. Póki co, pierwsza wersja softu średnia, za tę cenę to już mogli dołożyć audio jak w starszym Story.
Na dzień dzisiejszy skłonny był bym kupić Kindle, albo nowe Kobo, ale o nim mało co wiadomo jak na razie. Poczekam jeszcze chwilę i na spokojnie podejmę decyzję.


30 cze 2011 21:36:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2011 18:57:41
Posty: 39
eCzytnik: kindle
Post Re: Iriver Story HD
Zależy skąd jesteś, jakbyś był z okolic Łodzi to możemy się spotkać byś zobaczył sobie kindle.


30 cze 2011 22:56:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lip 2011 20:22:32
Posty: 2
eCzytnik: iriver
Post Re: Iriver Story HD
Witam

Mam teko readera od wczoraj.
Nie miałem wcześniej nigdy innych czytników więc nie bedę porównywał.
Moje osobiste spostrzeżenia:
0. czasem nie warto się spieszyć z zakupem, marketing zrobił swoje "super Hd"
1. Bardzo proste menu, już po 5 min wiadomo jak sie poruszać.
2. Nie ma zadnych bejerów, prosty jak (móżg mojej teściowej) nie ma dźwięku ani WiFi, więc audiobooki odpadają.
3. PDF czyta dobrze, jak sie ustawi zawijanie tekstu to czcionki są jak w Epub, mozna powiekszac itp.
4. w PDF są polskie czcionki i dobrze je czyta, choć raz mi się trafił PDf co nie miał "ż" tylko ?
5. W Calibre po przekonwertowaniu z PDF do EPUB czesto brak Polskich czcionek ś,ć lub ż
6. ekran mi sie wydaje dość ciemny, a że nie widziałem jaki jest w innych czytnikach, nie mam porównania.
7. czcionki są nawet ostre, daleko jeszcze do tych jak w książce.
8. Przesuwać strony do tyłu i do przodu mozna najdłuzszym przyciskiem góra-dół, lewo-prawo, oraz malutkimi strzałkami.

teraz pojawił sie nowy Barnes & Noble Nook 2.0 dotykowy który na allegro kosztuje 100zł drożej, po prezentacji na youtube wydaje mis się
300% lepszym zakupem nie porównywalnie wieksze możliwości niż ten IRIVER. Nie potrzebnie sie spieszyłem.


02 lip 2011 20:44:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Iriver Story HD
marc75 napisał(a):
5. W Calibre po przekonwertowaniu z PDF do EPUB czesto brak Polskich czcionek ś,ć lub ż


Tutaj możliwe, że nie masz czcionek z polskimi fontami lub czytnik nie obsługuje zastosowanego kodowania.

marc75 napisał(a):
teraz pojawił sie nowy Barnes & Noble Nook 2.0 dotykowy który na allegro kosztuje 100zł drożej, po prezentacji na youtube wydaje mi się 300% lepszym zakupem nie porównywalnie wieksze możliwości niż ten IRIVER. Nie potrzebnie sie spieszyłem.


Tyle, że Nook generalnie jest dostępny tylko w USA, tak więc wszelkie reklamacje w Europie odpadają, a wysyłka do stanów będzie Cię kosztować tyle, co nowy Kindle.


12 lip 2011 23:45:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lip 2011 20:22:32
Posty: 2
eCzytnik: iriver
Post Re: Iriver Story HD
Przeczytałem już 3 ksiązki
i musze przyznać mimo swej prostoty i zadnych bajerów ten czytnik jest wporzadku.
PDF ładnie się zawija tekst i powieksza czcionki, tylko z plikami worda (doc) nie moze zawinąć tekstu tylko widać małe czcionki.
Może w nowszym firmware pojawia się ulepszenia.

Teraz
Nook 2 wifi w tej cenie na allegro 699zl
JednaK bym zaryzykował, niedość że obsługuje INTERNET WiFI to ma tyle dodatkowych mozliwosci, że Iriver HD się chowa.


13 lip 2011 15:36:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Iriver Story HD
Główną zaletą i przełomem jest w iRiver HD możliwość używania GoogleBooks przez WiFi. Wg mnie wersja bez WiFi to jakiś sztuczny wytwór. Mnie interesuje głównie, czy przy WiFi można za darmo robić podgląd książki, jak na kompie, czy tylko ściągać darmowe i kupować płatne.

Jakby ktoś miał styczność z wersją WiFi byłoby o czym podyskutować.


13 lip 2011 20:45:15
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Iriver Story HD
W Polsce prawdopodobnie nic nie można, bo Google Books nie jest dostępne dla Polaków.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


13 lip 2011 21:06:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2011 18:57:41
Posty: 39
eCzytnik: kindle
Post Re: Iriver Story HD
dzisiaj wieczorem albo jutro koło południa- wypuszczam ręckę story hd vs kindle. Wybaczcie że tak późno. W skrócie story dostaje po dupie :)

no jest- proszę :

http://azahiel.blogspot.com/2011/07/iriver-story-hd-w-swietle-kindle-3g.html


16 lip 2011 20:36:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2011 20:41:48
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Iriver Story HD
No i rozjaśniłeś mi parę kwestii. Też zastanawiałam się nad przewijaniem stron i w Kindlu jest to dla mnie zdecydowanie wygodniejsze.

Dzięki wielkie :)

_________________
Ewolucja, czy rewolucja? Czytniki ebooków, świat książki i e-książki moim okiem


19 lip 2011 14:31:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2011 17:57:30
Posty: 25
Post Re: Iriver Story HD
Przymierzam się do zakupu e-czytnika. Czy ten test był przeprowadzony na nowym oprogramowaniu Irivera 1.1. A jeżeli nie, to czy ktoś wie co ono wprowadza, bo nie mogę się tego doczytać.


14 sie 2011 18:11:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Iriver Story HD
Zapraszam na mojego bloga. Ja tam testowałem czytnik na sofcie 1.0. Soft 1.1 wgrałem na koniec gdy już napisałem recenzję, ale nie zauważyłem różnicy w pracy czytnika po i przed aktualizacją - pewnie jakieś kosmetyczne poprawki dodano, dlatego brak o tym info.

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


15 sie 2011 10:32:50
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: