Teraz jest 28 mar 2024 12:59:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Samsung E60 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 17:36:51
Posty: 1
Post Samsung E60
Miał ktoś okazję czytać na tym czytniku? Może ktoś wyrazi swą opinę na jego temat :)


05 sty 2011 22:34:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2011 20:30:53
Posty: 2
Post Re: Samsung E60
dzisiaj mi przyszedł, ciagle walcze... pedefa, nieda się czytac....pozniej napisze cos wiecej jak bede miał chwilke...


11 sty 2011 21:08:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 20:31:57
Posty: 3
eCzytnik: e60
Post Re: Samsung E60
Czytnik z wyglądu - super jakość.
Ekran nieco za szary, wymaga dobrego oświetlenia.
Duże pdf y trzeba przewijać strzałkami co jest nieco kłopotliwe.
Kupując e60 myślałem o plikach txt i tu spełnia swoje zadanie (czyta polskie znaki)
ogólnie jestem zadowolony z zakupu zwłaszcza za te pieniądze.


13 sty 2011 21:11:34
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Samsung E60
bucefal14 napisał(a):
gólnie jestem zadowolony z zakupu zwłaszcza za te pieniądze.

czyli jakie?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 sty 2011 21:49:43
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Samsung E60
Zapewne takie:

http://allegro.pl/samsung-e60-6-nowy-za ... 30023.html

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


13 sty 2011 22:00:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2010 11:49:47
Posty: 22
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Samsung E60
Faktycznie dobre pieniądze i jak wynika z dokumentacji na stronie Samsunga obsługuje też e-puby


13 sty 2011 22:43:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 20:31:57
Posty: 3
eCzytnik: e60
Post Re: Samsung E60
rzeczywiście to ta aukcja


13 sty 2011 23:45:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 23:29:00
Posty: 5
eCzytnik: samsung e60
Post Re: Samsung E60
Też nabyłem ten czytnik na powyższej aukcji, jak za te pieniądze to naprawdę warto. Bardzo dobrze czyta PDF’y w trybie poziomym (m.in. automatycznie usuwa marginesy). Dopatrzyłem się jednak pewnego problemu przy wyświetlaniu wszelkich ebooków w wersji pionowej, mianowicie mamy do dyspozycji jedynie około 75% ekranu. Strata ta wyniki z tego że czytnik w trybie pionowym przy włączonej opcji wyświetlania pełnego ekranu, poświęca na wyświetlany tekst tą samą część ekranu jak dla trybu z paskami narzędzi ( górnego i dolnego). Być może problem ten został rozwiązany w późniejszych wersjach framework’a, jednakże póki co nie poradziłem sobie z aktualizacją. Wszelkie aktualizacje są dostępne głównie na stronie koreańskiej Samsunga, jednak prawdopodobnie ich instalacja na urządzeniach pochodzących z Wielkiej Brytanii wiązała by się z koniecznością dokonania pewnych zmian w framework’u (o tym można poczytać na innych forach). Jeżeli komuś uda się powiększyć ebooki na cały ekran w trybie pionowym, lub dokonał aktualizacji to byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.
PS: Do usuwania marginesów w PDF’ach polecam program PDF-XchangeViewer.


14 sty 2011 0:02:34
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Samsung E60
No, w tej cenie z pewnością jest to atrakcyjne rozwiązanie. Chociaż jak sprzedająca była w stanie taką cenę mieć to ja nie wiem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 sty 2011 0:18:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Samsung E60
Mi się wydaje, że sprzedający nie wiedział, co oferuje i ile to tak naprawdę jest warte :)

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


16 sty 2011 21:09:10
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Samsung E60
Sądząc po tym: http://www.the-digital-reader.com/2011/ ... in-france/ mógł jednak mieć doskonałe pojęcie co robi ;)

P.S. Szkoda, że kolejna firma przestaje interesować się tym rynkiem :nie:

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


18 sty 2011 0:58:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 23:29:00
Posty: 5
eCzytnik: samsung e60
Post Re: Samsung E60
Udało mi się zaktualizować czytnik. Zanim opiszę procedurę instalacji opiszę czym różni się nowa wersja oprogramowania (o numerze 1013.0).
Plusy:
-wydaje mi się, że książki są bardziej czytelne, został chyba zmniejszony antyaliasing, przez co przy małej czcionce(np w PDF'ach) litery są ciemniejsze choć trochę ostrzejsze są krzywizny.
-rozszerzona funkcjonalność PDF'ów: możliwość wyszukiwania słów, zaznaczanie słów itp.
-to może nie jest mi do szczęścia potrzebne, ale może kogoś zainteresuje, mianowicie w katalogu "home" pojawiła się zakładka gazety.
-mniejsze lewe i prawe marginesy w epub'ach.
Minusy:
-brak słownika.
-duże pdf( np takie które mają koło 1000str.) otwierają się po kilka minut.
UWAGA I: PO DOKONANIU AKTUALIZACJI NIE BĘDZIEMY MOGLI COFNĄĆ SIĘ DO WERSJI POPRZEDNIEJ GDYŻ JEST ONA POROSTU NIEDOSTĘPNA, CO NAJWYŻEJ MOŻNA BĘDZIE ZAINSTALOWAĆ WERSJE FRANCUSKĄ LUB WŁOSKĄ KTÓRE RÓŻNIĄ SIĘ TYM ŻE NIE POSIADAJĄ SŁOWNIKA ENG-ENG, A NP ENG-ITALY-ENG .
UWAGA II: ZAPAMIĘTAJ GDZIE ZNAJDUJE SIĘ FUNKCJA ZMIANY JĘZYKA, GDYŻ DOMYŚLNIE PO ZAINSTALOWANIU BĘDZIEMY MIELI WERSJĘ KOREAŃSKĄ.

Stąd pobieramy upgrade: http://www.samsung.com/sec/support/deta ... class_cd=P

Wykonujemy kolejno:
-tworzymy folder \Firmware_Update na microSD i kopiujemy tam E60k.bin.
-czytnik wyłączamy
-wciskamy przycisk zwiększenia głośności i jednocześnie przycisk power
-jak skończy się instalacja restartujemy np. poprzez wyjęcie baterii

Instalacja firmware innego od koreańskiego wygląda podobnie tyle, że na początku zmieniamy nazwę pobranego pliku na E60k.bin, a potem proces idzie już analogicznie do tego co wyżej.

Gdy już raz zainstalujemy upgrade koreański, późniejsze aktualizacje koreańskie można robić już normalnie z trybu ustawień.

PS: Dziwna sprawa z tym słownikiem bo niby jest, niby w manualu ze strony koreańskiej jest, a naprawdę go nie ma. Jeżeli jednak komuś uda się uruchomić słownik w tej wersji to proszę o info.


22 sty 2011 2:55:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2010 23:09:53
Posty: 19
eCzytnik: jeszcze nie mam :(
Post Re: Samsung E60
Kell napisał(a):
Sądząc po tym: http://www.the-digital-reader.com/2011/ ... in-france/ mógł jednak mieć doskonałe pojęcie co robi ;)

P.S. Szkoda, że kolejna firma przestaje interesować się tym rynkiem :nie:

No niestety, większy popyt jest na kolorowe zabawki. Może sytuacja zmieni się, gdy Mirasol rozwinie skrzydła na rynku e-readerów.


22 sty 2011 13:02:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2011 19:23:51
Posty: 3
eCzytnik: E60
Post Re: Samsung E60
Witam.

Też jestem zadowolonym posiadaczem czytnika Samsung E60.
Również dotarłem do tego firmware'u ze strony koreańskiej i zastanawiałem się nad upgrade'm.
Jednak powstrzymała mnie informacja o braku słownika. Pisano już o tym na włoskim forum.
Proszę "Wert", napisz coś na temat tej nowej opcji "gazety" o której wspominałeś.

Myślę, że czytanie pdf-ów na kilkucalowych ekranach czytników nigdy nie będzie komfortowe z powodu specyfiki tego formatu (brak skalowania).

Najlepiej się czyta książki w formacie ePub. Format zapewnia pełne skalowanie, dobrze wpasowuje tekst w ekran, krótko mówiąc jest najbardziej komfortowy. Do samodzielnej "produkcji" ebooków z dowolnych źródeł i dowolnych formatów polecam program "Calibre". Intuicyjna obsługa, prosta forma, doskonałe działanie.
Dodatkowo program posiada możliwość pobierania wiadomości wykorzystując kanały RSS, więc możemy w prosty sposób "spreparować" sobie ebooka z poranną prasą do śniadania.

Może ma ktoś pomysł na przeglądanie netu na tym urządzeniu? (jeśli już, to pewnie tylko proste strony np. wikipedia) bo wifi służące tylko do odwiedzania księgarni jest wg. mnie niezbyt trafione.


23 sty 2011 20:15:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 23:29:00
Posty: 5
eCzytnik: samsung e60
Post Re: Samsung E60
Jeżeli chodzi o tryb "gazety" to jeszcze nie eksperymentowałem, jak znajdę trochę więcej czasu to sprawdzę. W sprawie przeglądarki internetowej odsyłam pod adres: http://www.mobileread.com/forums/showth ... 18&page=11 , tu znajdziesz przerobiony firmware z przeglądarką (uwaga również bez słownika).


24 sty 2011 0:02:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: