Teraz jest 18 kwi 2024 16:25:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
DRM w epub (w HMC e-book READER ) 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post DRM w epub (w HMC e-book READER )
W opisie napisano "no DRM support", to pewnie nie ma szans na czytanie legalnie zakupionych książek w formacie ePUB.

Faktycznie dość podobny z wyglądu do vedii.


05 maja 2010 15:05:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: HMC e-book READER - 6 calowy czytnik za 799zł
Dlaczego? Zdejmiesz DRM i przeczytasz.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


05 maja 2010 15:52:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: HMC e-book READER - 6 calowy czytnik za 799zł
Chyba zdjęcie DRM nie jest niestety takie łatwe :)
Choć zapewne kwestia zdolności i wykorzystania odpowiednich narzędzi.


06 maja 2010 16:19:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: HMC e-book READER - 6 calowy czytnik za 799zł
Ja się nie znam, ale na mobileread twierdzą, że zdjęcie DRM to nie problem. Najlepiej chyba kupić książkę na próbę i sprawdzić.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


10 maja 2010 9:30:07
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: HMC e-book READER - 6 calowy czytnik za 799zł
Magnes napisał(a):
Ja się nie znam, ale na mobileread twierdzą, że zdjęcie DRM to nie problem. Najlepiej chyba kupić książkę na próbę i sprawdzić.

No właśnie dla mnie to byłby dylemat moralny. Kupować książkę z DRM i go łamać, czy po prostu nie kupować od kogoś kto używa DRM?
A jeśli nie kupować, a nie ma analogicznej publikacji w formie elektronicznej bez zabezpieczeń u konkurencji, to co? Ukraść? Kupić papierową publikację i zeskanować samemu?

Kupując z DRM dajesz finansowe poparcie komuś, kto (IMHO) stosuje nieczyste zagrywki. Poza tym, zgodnie z prawem jakie obowiązuje (lub ma obowiązywać dzięki ACTA) w wielu krajach samo ściągnięcie zabezpieczeń jest już złamaniem prawa.

Ciekawe co jest gorsze w świetle takiego prawa: ściągnięcie ebooka z lewego źródła, czy kupienie zabezpieczonego ebooka i złamanie zabezpieczenia? :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 maja 2010 9:59:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: DRM w epub (w HMC e-book READER )
W wielu krajach tak, ale prawie na pewno nie w Polsce. Osobiście wolę kupić papierową książkę i zapełniać półki mimo posiadania czytnika niż często droższego od paperbacka ebooka z DRM.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


10 maja 2010 11:21:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: HMC e-book READER - 6 calowy czytnik za 799zł
nightelf napisał(a):
Chyba zdjęcie DRM nie jest niestety takie łatwe :)
Choć zapewne kwestia zdolności i wykorzystania odpowiednich narzędzi.

zdjęcie DRM jest łatwe i zajmuje około 1-2 minut

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


10 maja 2010 22:13:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: HMC e-book READER - 6 calowy czytnik za 799zł
t3d napisał(a):
Ciekawe co jest gorsze w świetle takiego prawa: ściągnięcie ebooka z lewego źródła, czy kupienie zabezpieczonego ebooka i złamanie zabezpieczenia? :D


Stawiałbym, że ściągnięcie lewego ebooka uznano by za paserstwo. Natomiast złamanie zabezpieczenia mogłoby być potraktowane jako większe naruszenie dóbr intelektualnych wydawnictwa.

Jeśli piszecie, że ściągnięcie DRM nie jest trudne, to muszę się doinformować :mrgreen:


11 maja 2010 14:42:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2011 21:31:52
Posty: 1
eCzytnik: HTC Magic
Post Re: DRM w epub (w HMC e-book READER )
W moim przypadku jest tak, że kupuję oryginał, usuwam zabezpieczenie (w/g mnie jest to pozbawianie mnie wolności użytkowania), oryginał mam w "Biblioteczce" na dysku, a kopię bez DRM w telefonie bym mógł go sobie swobodnie czytać kiedy i gdzie chcę. Poza tym dzięki brakowi DRM nie jestem narażony na widzimisię dostawcy zabezpieczenia. Jak ich serwer któregoś pięknego poranka zniknie z sieci to co? Mam nie skorzystać z legalnie zakupionej książki?! To może jeszcze jak upadnie wydawnictwo to pójdę i oddam im moje legalnie zakupione w księgarni wydania papierowe?! Przecież to totalna bzdura. Poza tym tak jak napisałem wcześniej - DRM pozbawia mnie swobody użytkowania legalnie zakupionego towaru.


05 lip 2011 21:46:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: HMC e-book READER - 6 calowy czytnik za 799zł
nightelf napisał(a):
t3d napisał(a):
Ciekawe co jest gorsze w świetle takiego prawa: ściągnięcie ebooka z lewego źródła, czy kupienie zabezpieczonego ebooka i złamanie zabezpieczenia? :D


Stawiałbym, że ściągnięcie lewego ebooka uznano by za paserstwo. Natomiast złamanie zabezpieczenia mogłoby być potraktowane jako większe naruszenie dóbr intelektualnych wydawnictwa.

Jeśli piszecie, że ściągnięcie DRM nie jest trudne, to muszę się doinformować :mrgreen:


Wedle ustawy o ochronie praw autorskich i praw pokrewnych pozyskanie utworu nie jest w żaden sposób zabronione. Zabronione jest jedynie jego rozpowszechnianie bez uzyskania zgody osoby posiadającej autorskie prawa majątkowe. Jeżeli więc ściągasz z sieci utwór, ale w taki sposób, który nie powoduje jednoczesnego udostępniania go innym, to nie łamiesz polskiego prawa. Choć są tutaj i inne opinie, które twierdzą, że plik nie jest egzemplarzem utworu i nie podlega przepisom o dozwolonym użytku.

Kwestia ściągania zabezpieczeń jest bardziej zagmatwana, gdyż jakiś czas temu była nowelizacja ustawy i wprowadzenie penalizacji za posiadanie urządzeń i programów służących łamaniu "skutecznych elektronicznych zabezpieczeń" (czytałem wiele krytyk tego przepisu, które twierdziły, że możliwa jest jego interpretowacja w taki sposób, że komputer jest takim urządzeniem). Nie jestem prawnikiem, a moje wykłady z prawa ograniczały się głównie do prawa autorskiego, więc te kwestie nie są mi dobrze znane.

Osobiście uważam, że nie jest niczym zdrożnym ściągnięcie zabezpieczenia pliku, za który zapłaciłem i który użytkuję we własnym zakresie.


12 lip 2011 23:40:46
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: