Teraz jest 28 mar 2024 18:32:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 35  Następna strona
inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe 
Autor Wiadomość
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
grucha44 napisał(a):
czy podświetlenie widoczne na zdjęciu ma napradę aż tak niebieski odcień czy to po prostu aparat przekłamuje ?


Podświetlenie jest wyłączone, to po prostu światło wpadające do pokoju i aparat w tablecie.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


28 lip 2015 10:45:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lip 2015 10:18:27
Posty: 2
eCzytnik: Kindle
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Dziękuje za odpowiedź.

A jak wygląda przewijanie treści artykułu w feedly oraz widok tekstu w przeglądarce internetowej po odesłaniu do pełnej treści?


28 lip 2015 11:20:40
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
omarc napisał(a):
Dziękuje za odpowiedź.

A jak wygląda przewijanie treści artykułu w feedly oraz widok tekstu w przeglądarce internetowej po odesłaniu do pełnej treści?


Przy przewijaniu treści, czytnik przechodzi w tryb szybkiego przewijania A2.

Wygodny odczyt tekstu strony internetowej zależy czy strona posiada wersję mobilną lub tzw. Responsive Web Design, która dopasowuje się do wielkości ekranu urządzenia. Jeśli strona posiada takowe wersje, to odczyt będzie wygodny. Np. http://www.smashingmagazine.com/ wyświetla się tak - https://goo.gl/photos/fyLJqjwKSa9hg7Sv5

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


28 lip 2015 12:21:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Sprawdziłam wbudowany czytnik RSS - News i bardzo przypadł mi do gustu. Głównie dzięki swojej prostocie. Kanały szybko mi się załadowały. Mam jednak wrażenie, że nie są odświeżane zarówno w czytniku, jak i na www. Na stronach pojawiły się już kolejne wpisy, ale w News mam nadal taki sam zestaw odnośników. Dotychczas nie korzystałam z takich programów, ale myślałam, że wiadomości będą ładowane na bieżąco. Chyba, że pominęłam jakieś ustawienia.


29 lip 2015 13:00:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Hmmm zaryzykuje zakup poprzez Legimi. Mam nadzieję że moja lepsza połowa będzie zadowolona a jak nie to są u mnie jeszcze dwa granaty w odświętnym ubraniu.


29 lip 2015 16:19:46
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
zambezilimpopo napisał(a):
Sprawdziłam wbudowany czytnik RSS - News i bardzo przypadł mi do gustu. Głównie dzięki swojej prostocie. Kanały szybko mi się załadowały. Mam jednak wrażenie, że nie są odświeżane zarówno w czytniku, jak i na www. Na stronach pojawiły się już kolejne wpisy, ale w News mam nadal taki sam zestaw odnośników. Dotychczas nie korzystałam z takich programów, ale myślałam, że wiadomości będą ładowane na bieżąco. Chyba, że pominęłam jakieś ustawienia.


Jeśli poprawnie są dodane, to są odświeżane. Czasem chwilkę trzeba poczekać na synchronizację danych pomiędzy serwisem WWW, a aplikacją.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


29 lip 2015 18:48:49
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Oto pierwsza część testu :) na razie skupiam się na aplikacji Legimi, ale o samym czytniku też co nie co jest.
http://swiatczytnikow.pl/test-czytnika- ... ja-legimi/

Obrazek

Opóźnienie wynikało z paru kwestii technicznych, nie mogłem dojść do tego jak robić screenshoty, ostatecznie pomógł mi Adam, za co bardzo dziękuję.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


29 lip 2015 19:27:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Vroo napisał(a):
Oto pierwsza część testu :) na razie skupiam się na aplikacji Legimi, ale o samym czytniku też co nie co jest.
http://swiatczytnikow.pl/test-czytnika- ... ja-legimi/
Opóźnienie wynikało z paru kwestii technicznych, nie mogłem dojść do tego jak robić screenshoty, ostatecznie pomógł mi Adam, za co bardzo dziękuję.


Recenzja jeszcze bardziej rozpaliła moje chęci na ten czytnik. Czekam na część nr dwa. Czy nie dało by się by po kliknięciu zdjęcia w recenzji przejść do powiększenia zdjęcia? Mimo małego rozmiaru zdjęcia według mnie ekran kindle pw3 wypada lepiej, lepszy kontrast i bardziej białe tło, na wcześniejszych zdjęciach (artykuł porównań oświetleń) wyglądał bardziej korzystnie chyba że włączenie oświetlenia dużo pod tym względem zmienia. Jak w aplikacji legimi wygląda sprawa podziałów wyrazów jest możliwa automatyczna czy tylko wydawca ustawił to jest nie ustawił to nie ma?


29 lip 2015 19:50:26
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Co do podziałów - jak są ustawione w epubie, to są i w aplikacji (np. Niebo ze stali).

Większe wersje podlinkowałem, chociaż w przypadku pierwszego zdjęcia trochę słabo mi ostrość wyszła. W przyszłości zrobię jeszcze porównanie PW2/3 vs Inkbook.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


29 lip 2015 21:39:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Adam.Kaczmarek.ArtaTech napisał(a):
zambezilimpopo napisał(a):
Sprawdziłam wbudowany czytnik RSS - News i bardzo przypadł mi do gustu. Głównie dzięki swojej prostocie. Kanały szybko mi się załadowały. Mam jednak wrażenie, że nie są odświeżane zarówno w czytniku, jak i na www. Na stronach pojawiły się już kolejne wpisy, ale w News mam nadal taki sam zestaw odnośników. Dotychczas nie korzystałam z takich programów, ale myślałam, że wiadomości będą ładowane na bieżąco. Chyba, że pominęłam jakieś ustawienia.


Jeśli poprawnie są dodane, to są odświeżane. Czasem chwilkę trzeba poczekać na synchronizację danych pomiędzy serwisem WWW, a aplikacją.


Chyba jednak coś robię nie tak, bo kanaly nie chcą mi sie odświeżać nawet na stronie midiapolis.drive. Mam taką goracą prośbę - czy mógłby mi Pan podać jakikolwiek link (kanał rss), najlepiej taki z wiadomościami, które w miarę często się odświeżaja, a ja go wkleję w miejscu "dodaj kanal wiadomości".


30 lip 2015 9:24:07
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
zambezilimpopo napisał(a):
Adam.Kaczmarek.ArtaTech napisał(a):

Jeśli poprawnie są dodane, to są odświeżane. Czasem chwilkę trzeba poczekać na synchronizację danych pomiędzy serwisem WWW, a aplikacją.


Chyba jednak coś robię nie tak, bo kanaly nie chcą mi sie odświeżać nawet na stronie midiapolis.drive. Mam taką goracą prośbę - czy mógłby mi Pan podać jakikolwiek link (kanał rss), najlepiej taki z wiadomościami, które w miarę często się odświeżaja, a ja go wkleję w miejscu "dodaj kanal wiadomości".


Przewijając tytuły w dół w przeglądarce (lub otwierając wpisy klikając w ich tytuły) oznaczasz je jako przeczytane. Podobne ustawienia są np. w Feedly. Przeglądając przez przeglądarkę WWW na PC widzisz, że się "wyszarzają". Po kilku chwilach aplikacja powinna odświeżyć zawartość.

Może warto wypróbować http://wiadomosci.wp.pl/rss.xml ?

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


30 lip 2015 15:35:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2015 9:18:36
Posty: 1
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Witam,

planuję kupić (jak najszybciej zresztą) czytnik. I z wielu modeli na rynku ostatecznie zostały mi dwa do wyboru: inkBOOK i Pocketbook Touch Lux 3. To mój pierwszy czytnik, od razu zaznaczam, że potrzebuję go głównie do czytania książek, a nie do różnych dodatkowych aplikacji. Nie jestem również zainteresowana Legimi, ponieważ mam sporo książek z innych źródeł. Z tego co potrzebuję, to na pewno podświetlenie i ekran dotykowy Carta. Na wi-fi mi nie zależy, ale kto wie, może w przyszłości uznam je za użyteczne. To ma być czytnik na lata.

Przeczytałam jednak cały ten wątek i martwię się, że inkBOOK nie jest odpowiednio przygotowany do wejścia na rynek - ciągle coś się Wam zawiesza, mrozi, resetuje i kasuje. I przyznaję, że nie kusi mnie wizja odsyłania nowego czytnika do serwisu po 3 dniach użytkowania.

Pobawiłam się trochę Pocketbookiem i inkBOOKiem w sklepie i przyznaję, że przyciski boczne działają na korzyść tego ostatniego. Natomiast interfejs Pocketbooka wygląda przyjemniej wizualnie i wydaje mi się bardziej intuicyjny. Niestety w wątku mu poświęconym mało było informacji o działaniu tego czytnika. Opisy bardziej skupiały się na porównaniu go z Lux 2 niż na recenzji dla nowych użytkowników.

Czy ktoś mógłby mi jednak pomóc podjąć decyzję? Naczytałam się recenzji, testów i opisów technicznych obu czytników, ale nadal nie mogę się zdecydować. A czas nagli. InkBOOK był moim pierwszym wyborem, ale boję się, że jest zbyt wadliwy, żeby w niego inwestować.

Bardzo proszę o rozwianie wątpliwości i podpowiedzi co zrobić.


31 lip 2015 9:36:08
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Redhead napisał(a):
Witam,

planuję kupić (jak najszybciej zresztą) czytnik. I z wielu modeli na rynku ostatecznie zostały mi dwa do wyboru: inkBOOK i Pocketbook Touch Lux 3. To mój pierwszy czytnik, od razu zaznaczam, że potrzebuję go głównie do czytania książek, a nie do różnych dodatkowych aplikacji. Nie jestem również zainteresowana Legimi, ponieważ mam sporo książek z innych źródeł. Z tego co potrzebuję, to na pewno podświetlenie i ekran dotykowy Carta. Na wi-fi mi nie zależy, ale kto wie, może w przyszłości uznam je za użyteczne. To ma być czytnik na lata.


To inkBOOK się spokojnie nada. A jak zmienisz zdanie, to możesz wykorzystać aplikacje, Wi-Fi i inne możliwości ;-)

Redhead napisał(a):
Przeczytałam jednak cały ten wątek i martwię się, że inkBOOK nie jest odpowiednio przygotowany do wejścia na rynek - ciągle coś się Wam zawiesza, mrozi, resetuje i kasuje. I przyznaję, że nie kusi mnie wizja odsyłania nowego czytnika do serwisu po 3 dniach użytkowania.


Kilku osobom mogły się trafić pechowe egzemplarze. Jak pisali wcześniej użytkownicy Vroo czy airs, Oni nie mieli takich problemów. Nawet instalując wiele aplikacji firm trzecich. Sam również korzystam z urządzenia codziennie w różny sposób (jestem tzw. "heavy userem" i również nie napotkałem takowych problemów. Osobom, które napotkały problemy jest oferowane pełne wsparcie. Możesz być spokojna :-)

Redhead napisał(a):
Czy ktoś mógłby mi jednak pomóc podjąć decyzję? Naczytałam się recenzji, testów i opisów technicznych obu czytników, ale nadal nie mogę się zdecydować. A czas nagli. InkBOOK był moim pierwszym wyborem, ale boję się, że jest zbyt wadliwy, żeby w niego inwestować.

Bardzo proszę o rozwianie wątpliwości i podpowiedzi co zrobić.


Jeśli już się naczytałaś tego wszystkiego, to ostatnim pytaniem powinno być - który Ci się bardziej podoba? :-)

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


31 lip 2015 9:47:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Do Redhead:
Jeżeli zamierzasz na czytniku jedynie czytać, to Inkbook nie będzie ci potrzebny. Ja też zastanawiałam się nad Pocketbook Lux 3 i juz prawie go kupiłam na początku czerwca. Zauważyłam jednak recenzję Inkbooka i zamarzył mi się czytnik, na którym mogłabym czytać poza ksiązkami wiadomości z portali internetowych na e-inku. Po całym dniu pracy przy ekranie komputera mam wstręt do lcd. Do tej pory używalam aplikacji read it later na nook simple touch, ale miala ona swoje ograniczenia. Na Inkbooku świetnie mi się sprawuje Instapaper i Feedly, a nawet przeglądarka internetowa dziala dość szybko jak na czytnik. Myslę, że moglaś też po moich postach odniesć wrażenie, że czytnik jest wadliwy, ale to nie prawda. Po tygodniu używania jestem więcej niz zadowolona i kupiłabym go kolejny raz. Inkbook daje dużo możliwości, ale też trzeba korzystac z nich z głową.


31 lip 2015 10:34:09
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
zambezilimpopo napisał(a):
Po całym dniu pracy przy ekranie komputera mam wstręt do lcd.


Taki mały off-topic. Do pracy przy komputerze polecam okulary Gunnar. Używam od kilku lat i nie wyobrażam sobie bez nich pracy. Oczy są najważniejsze!

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


31 lip 2015 10:40:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron