Teraz jest 29 mar 2024 2:03:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
inkBOOK Obsidian w Legimi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: inkBOOK Obsidian
Cenę podawałem w kontekście naliczenia kary za zerwanie umowy w zależności od czasu jej trwania.
Oczywiście masz rację. "Cena czytnika w promocji z abonamentem": 1 zł, a "cena czytnika": 599 zł.


02 lis 2015 10:24:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2012 10:00:41
Posty: 12
eCzytnik: inkBOOK, BeBook
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
Mnie zastanawia czemu przy telefonach nie ma takich oporów, ale przy czytniku już tak. Te wyliczenia, żeby oddawać proporcjonalnie do czasu trwania umowy to takie naginanie rzeczywistości.

Nie czepiając się słów (rata/abo etc.) otrzymujemy:

1. Abonament na Legimi Bez Limitu (cena bez promocji 32,99)
2. Czytnik (cena bez promocji 599)
3. Etui + transport (nie znalazłem nigdzie ceny ale dla uproszczenia przyjmę 50 PLN)

Czyli, jakbyśmy wzięli to wszystko osobno:
32,99*24 + 599 + 50 = 1440,76

Teraz abonament Legimi z czytnikiem:
49,99*24 = 1199,76

Czyli jesteśmy "do przodu", nawet jeśli założymy że to jest forma ratalna to rata za czytnik+etui powinna wynieść około 27 PLN => rata + abonament to około 60 PLN (zakładając raty bez procentu)

Chciałbym abyśmy patrzyli przez pryzmat tego co zyskujemy a nie co tracimy. Sam jestem jednym z pierwszych którzy skorzystali z oferty Legimi z czytnikiem i wliczając listopadowy abonament to zapłaciłem 134,99, a wartość przeczytanych książek to 160,07. Więc nie czuje się w żaden sposób wykorzystany. To co powtarzam znajomym i tych którzy pytaja czy warto to odpowiadam, ze jeżeli dużo czytasz i oferta Legimi Ci odpowiada to warto, jeżeli jednak dużo czytasz a Legimi dostarczaną treścią Ci nie odpowiada to nie.

_________________
Michał


02 lis 2015 16:36:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2015 7:45:53
Posty: 33
Post Re: inkBOOK Obsidian
tps4 napisał(a):
Więc wyliczenia i bajania, jaki to dobry deal to nie tak do końca.
Nie widzę związku między oczywistą oszczędnością a domniemanym zastosowaniem klauzuli niedozwolonych (domniemanym, ponieważ nie jestem prawnikiem). Jedno nie wyklucza drugiego, tym bardziej że nikt poważny nie będzie zrywał umowy jeżeli Legimi nie zawini w jakiś sposób.


02 lis 2015 16:37:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
NGHTNGL, albo nie Legimi, nie zapominajmy o AT-wym podejściu do klienta.


02 lis 2015 23:51:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
Legimi nie daje żadnej gwarancji na nabywany czytnik .
Pytanie więc kolejne do przedstawicieli Legimi - gdy czytnik nie działa , lub działa ale nie tak jak powinien to czy na czas reklamacji i niemożności korzystania jest obniżany abonament?
Czy taka reklamacja musi być skierowana do Legimi na podstawie rękojmi, czy może być również do producenta na zasadzie gwarancji w kontekście obniżonych opłat z a abonament, o ile oczywiście ktoś w Legimi o tym pomyślał.


03 lis 2015 8:40:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2012 10:00:41
Posty: 12
eCzytnik: inkBOOK, BeBook
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
tps4,

Zgodnie z Kodeksem Cywilnym to kupujący decyduje czy korzysta z rękojmi czy gwarancji co do obniżenia opłat za abonamet to art. 560 kc to reguluje

_________________
Michał


03 lis 2015 9:54:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
Legimi zależy na pewno na zrzuceniu z siebie odpowiedzialności za sprzęt. Nie wiemy jak wygląda umową między AT i Legimi. Zgodnie z KC to kupujący decyduje z czego skorzysta tak jak pisze MDziubek.

W nawiązaniu do wpisu tsp4 - również poproszę kogoś z Legimi o wyjaśnienie.


03 lis 2015 10:19:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
tps4 napisał(a):
Legimi nie daje żadnej gwarancji na nabywany czytnik .
czy na czas reklamacji i niemożności korzystania jest obniżany abonament?

Korespondowałem kiedyś na ten temat z Legimi i oto co usłyszałem.
Abonament pozwala na używanie na wielu urządzeniach i awaria czytnika kupionego w promocji za 1 zł nie jest podstawą do jakiejkolwiek zmiany w wysokości abonamentu ponieważ można z niego korzystać na innych urządzeniach.
Wszyscy którzy skorzystali z oferty czytnik za 1zł zrobili to po to by czytać na czytniku a nie innych urządzeniach, jednakże regulamin usługi wiąże nas czy jest nam to na rękę czy nie.
Tak samo start usługi rozpoczyna się w momencie złożenia zamówienia a nie dotarcia czytnika do nas. Tak więc te kilka dni darmowych tracimy (lub nie bo przecież możemy od razu korzystać np. na smartfonie).
Próbowałem korzystać na innych urządzeniach i co ekran czytnika to ekran czytnika i nic w jego zastępstwie nie umywa się do komfortu czytania na einku.


03 lis 2015 10:34:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
Jeśli oferta Legimi za 1zł nie jest dla kogoś atrakcyjna pozostaje zakup czytnika w ratach 0% i zakup abonamentu w normalnej niższej cenie (32,99) z którego można w dowolnej chwili zrezygnować - nie ma kajdanek z karą umowną.


03 lis 2015 10:38:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2015 21:22:05
Posty: 22
eCzytnik: Afterglow 2, Lynx
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
Dziękuję za te wszystkie pytania. Wydaje się, że wszystkie wątpliwości dotyczące ceny zostały rozwianie. W zasadzie nie mam nic więcej do dodania.
Wybierając ofertę czytnika z abonamentem, pamiętajmy, że otrzymujemy czytnik i abonament w umowie na określony czas. Także wszelkie oszczędności należy rozpatrywać zarówno w kwestii czytnika jak i abonamentu. ;)

Nie zrzucamy z siebie odpowiedzialności za sprzęt. Wiadomo - nie jesteśmy producentem ani serwisantem, ale w ramach naszych możliwości staramy się pomagać naszym czytelnikom jak tylko możemy. Łącznie z wymianą wadliwych urządzeń.

Wydaje się, że ilość zadowolonych czytelników z inkBook Onyxa napawa optymizmem. Wiadomo błędy się zdarzają, ale robimy, co możemy żeby je eliminować i naprawiać.


04 lis 2015 22:44:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2012 10:00:41
Posty: 12
eCzytnik: inkBOOK, BeBook
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
tps4 napisał(a):
Legimi nie daje żadnej gwarancji na nabywany czytnik .


tps4 Legimi może robić co chce, ale na szczęście mamy do tego przepisy KC, wieć nie może pozbawić się odpowiedzialności za spzedany cztnik/

_________________
Michał


04 lis 2015 22:52:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
MateuszLegimi napisał(a):
Wydaje się, że wszystkie wątpliwości dotyczące ceny zostały rozwianie.


Moje nie zostały rozwiane, bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


04 lis 2015 23:18:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2015 16:48:52
Posty: 16
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
Ciekawe ilu obecnych na forum użytkowników ma od lat telefony "za złotówkę" lub o obniżonej "cenie" i jakoś nie pozwało wszystkich operatorów telekomunikacyjnych na rynku za "nieuczciwe praktyki rynkowe" :D


05 lis 2015 0:43:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
Papachris napisał(a):
Ciekawe ilu obecnych na forum użytkowników ma od lat telefony "za złotówkę" lub o obniżonej "cenie" i jakoś nie pozwało wszystkich operatorów telekomunikacyjnych na rynku za "nieuczciwe praktyki rynkowe" :D

sprawdź proszę swoje zapisy w takiej umowie, i tak, te obecne zapisy są właśnie wynikiem takich a nie innych działań.


05 lis 2015 1:17:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: inkBOOK Obsidian w Legimi
MDziubek napisał(a):
tps4,

Zgodnie z Kodeksem Cywilnym to kupujący decyduje czy korzysta z rękojmi czy gwarancji co do obniżenia opłat za abonamet to art. 560 kc to reguluje

Jeśli Legimi nie daje gwarancji jako sprzedawca, to kupujący nie ma wyboru.
W ogóle wpis był w kontekście tego, że czytnik się zepsuje i nie będzie możliwe korzystanie z niego, co powinniśmy reklamować u sprzedawcy , a ten nie daje na to gwarancji, ani jak się okazuje obniżenia abonamentu, co już jest nieuczciwe wobec klientów.
Art. 560 KC mówi tylko o rękojmi , kompletnie nic nie mówi jak piszesz o obniżania opłat.
MDziubek napisał(a):
tps4 napisał(a):
Legimi nie daje żadnej gwarancji na nabywany czytnik .


tps4 Legimi może robić co chce, ale na szczęście mamy do tego przepisy KC, wieć nie może pozbawić się odpowiedzialności za spzedany cztnik/

Powtarzasz się.
Doskonale wiem co mogę, a co nie , ale jeszcze raz podkreślam - wielu sprzedawców daje gwarancję na sprzedawany towar, tutaj mamy 2w1 czyli umowę i abonament, czytnik jest niezbędny by korzystać z umowy, w momencie gdy się popsuje raczej nikt nie będzie czytał na tablecie, bo nie po to kupuje czytnik eink.
Legimi powinno dawać co najmniej czytnik zastępczy na ten czas reklamacji/naprawy.


05 lis 2015 8:37:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: