Teraz jest 29 mar 2024 15:29:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
@forall
Jeśli chcesz poczytać przed świętami to raczej kup sobie czytniki. Nie czekaj na "zapowiedzianą" nowość. Niezależnie w ilu miejscach inkbooka wybijesz "manufactured by Artatech" to i tak jeżeli chińczyk tego nie zrobi to nasz "producent" nie ma co wypuszczać.
Obecnie na rynek wchodzi T63 Shine czyli czytnik w obudowie jak Obsidian ale z ekranem 300ppi. Ani widu ani słychu o czymś z większym ekranem, no chyba że nowa "marka" dotrzyma wszystkich obietnic ...

Jeszcze jedno - nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić Obsidiana przez internet - masz 14 dni na sprawdzenie czy czytnik Ci "leży" - jeżeli nie po prostu go odeśllesz i tyle...


29 lis 2015 13:37:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2015 10:13:03
Posty: 6
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
@grucha44 - myalalem żeby zakupić dokładnie przez neta paperwhite 3 i tego inkbook, zobaczyć co lepiej będzie mi leżało i w ciągu 14 dni jak coś to zwrócić :-)


29 lis 2015 15:19:18
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Ciekawy plan, napisz, jak wyjdzie Ci porównanie :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


29 lis 2015 15:43:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2014 21:41:09
Posty: 30
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Powiedzcie mi jak wypada podświetlenie czytnika w nocy? Obecnie mam Kobo Glo i naprawdę komfortowo czyta mi się wieczorem czy w nocy. Nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo istotna cecha czytnika.

Chciałbym się również dowiedzieć czy bez problemu można wgrywać epuby i mobi, które posiadam już na komputerze. Mam nadzieję, że czytnik z kontem Legimi nie ogranicza się tylko do książek, które są w ofercie tego sklepu?

Można w jakiś sposób segregować książki np wg. gatunku?


29 lis 2015 17:34:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
jak czytasz nocą i masz Kobo Glo to daj sobie spokój
Oświetlenie jest na dole żółtawe, w środku białe netrualne, w górnej części nieregularne z ciemnym paskiem u góry ze względu na umieszczenie diód doświetlających u góry. Dodatkowo w prawym górnym rogu jest ciemniejszy placek tak jakby przyoszczędzono na jednej diodzie.
Tak to wyglądało w egzemplarzu mojego kolegi


29 lis 2015 17:50:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2014 21:41:09
Posty: 30
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Ostatnio rodzinie spodobało się czytanie książek w moim Kobo do tego stopnia, że chcieliby sobie kupić. Więc pomyślałem, że swój Kobo sprezentuje, a sobie znajdę coś nowego. Nie ukrywam, że biblioteka książek w Legimi również mi odpowiada, więc 50 zł przez 2 lata z czytnikiem nie wypada tak źle.

Jednak nie chciałbym dostać czytnika gorszego niż mam obecnie. A te oświetlenie jest dla mnie istotne.


29 lis 2015 18:01:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2015 16:18:02
Posty: 13
eCzytnik: inkBOOK Obsidian
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
mihaujp, oświetlenie rzeczywiście jest nierówne i wygląda na to, że nie jest to "problem" występujący jedynie w kilku egzemplarzach; ten model chyba już tak ma. Napisałem "problem" w cudzysłowie, gdyż po kilku dniach przestałem już to nawet zauważać, a czytam głównie wieczorami i nocą z włączonym podświetleniem na czytniku. Jak już wspomniałem, to mój pierwszy czytnik, więc nie posiadam żadnych wcześniejszych przyzwyczajeń, przez co pewnie łatwiej było mi się z tą wadą oswoić. Na pewno nie jest to cecha dyskwalifikująca.

Co do umieszczania własnych książek, to z tym nie ma żadnego problemu. Możesz wrzucać po kablu, na dysk Midiapolis, na Dropboksa, wysyłać na maila… jak tylko chcesz. To w końcu Android ;-) Systemowe aplikacje do czytania radzą sobie wystarczająco dobrze, ale można oczywiście je zastąpić innymi (np. AIreaderem przystosowanym pod ekrany e-ink).


29 lis 2015 18:34:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2014 21:41:09
Posty: 30
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Dzięki za odpowiedzi.

A jak jest z możliwością segregowania książek np wg gatunki etc. Jest taka opcja?


29 lis 2015 20:23:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2015 16:18:02
Posty: 13
eCzytnik: inkBOOK Obsidian
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
mihaujp, w tej kwestii niestety bieda. Gdybyś chciał bazować wyłącznie na domyślnych aplikacjach, to masz do dyspozycji wyłącznie foldery. W aplikacji Legimi jest jeszcze gorzej – półka z chronologicznie ułożonymi tytułami. Podejrzewam, że do uporządkowania własnych książek mógłbyś zainstalować inną aplikację, ale jaką, to niestety nie podpowiem; mi system folderów na razie w zupełności starczy ;-)


30 lis 2015 1:34:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2014 21:41:09
Posty: 30
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Miałem możliwość pobawić się dzisiaj tym czytnikiem.
Powiem szczerze, że bez rewelacji. Raczej nie mam zamiary zamienić swojego Kobo na Obsidiana. Nie wiem czy to dlatego, że spodziewałem się czegoś więcej po androidzie czy może dlatego, że przyzwyczaiłem się do swego czytnika, który wydaje mi się bardziej "przyjazny".

Dodatkowo biorąc pod uwagę, że poczytałem sobie odrobinę obawiałbym się gdyby coś się z nim stało i konieczny byłby serwis. Podobno są z tym poważne problemy, a zwłaszcza z firmą, która się tym zajmuje.

Muszę szukać dalej :cry:


30 lis 2015 15:03:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2014 21:41:09
Posty: 30
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
No a do tego jeżeli weźmiemy pod uwagę, że ma się abonament za 50 zł miesięcznie przy możliwości, że zamiast zrobić Ci to w normalnym terminie 2 tyg, to zajmie im to więcej (jeżeli w ogóle go naprawią) w związku z czym jesteś stratny co wiąże się z kosztami. No chyba, że ktoś lubi czytać książki na komputerze lub telefonie.

Nie chcę wydać więcej niż 500 zł na czytnik z podświetleniem.

W sumie zauważyłem dzisiaj Nookbook Glowlight plus, w USA po 100 $, mam rodzinę w Kanadzie więc zawsze można się jakoś dogadać.
Jest jeszcze PocketBook Sense, również całkiem ciekawy.


30 lis 2015 20:26:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
mihaujp napisał(a):
Nookbook Glowlight plus


Na goodereader.com go testowali i narzekali, że strasznie muli. Jeśli poprawią mu firmware, to może być fajny. Ale powinieneś o tym wiedzieć. Napisali tak: "There are too many problems with this device, not being able to connect up to Adobe Digital Editions is a big drawback, so you can’t borrow books from the library. It also suffers from LAG and screen timeouts when you are doing simple tasks. I feel this model is a firmware or two update away from been a good e-reader, but as it stands I cannot recommend it."

A propos Kanady. Dziś w Kanadzie jest przykładowo Kobo w "napromocyjnej" cenie, ale tylko dziś i tylko tam wysyłają. Kobo Glo HD za 100 CAD. U nas nawet tej oferty nie zobaczysz, chyba, że przez proxy (https://pbs.twimg.com/media/CVEMznZUsAAja2b.jpg:large).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


30 lis 2015 21:44:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Nie wiem co Wy macie do serwisu arta tech. Wysłałem czytnik, po dwóch tygodniach wrócił naprawiony.


02 gru 2015 9:19:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Nie wiem dlaczego nie masz nic do zarzucenia serwisowi skoro jest aż tyle opinii o jego "jakości" ;-).
Wyjątki mogą potwierdzać regułę...


02 gru 2015 12:17:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: inkBOOK Obsidian - Moje uwagi i sugestie
Maskar napisał(a):
Nie wiem dlaczego nie masz nic do zarzucenia serwisowi skoro jest aż tyle opinii o jego "jakości" ;-).
Wyjątki mogą potwierdzać regułę...

Może dlatego, że kolega bazuje na własnym doświadczeniu, a nie opiniach innych. Pytanie - co jest wyjątkiem, co regułą? Prawda jest taka, że ludzie chętniej się żalą niż chwalą.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


02 gru 2015 18:29:54
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron