Teraz jest 18 lut 2018 4:28:07

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
inkbook bateria 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Onyx C65 & T68, inkBOOK
Post Re: inkbook bateria
Nie lubię wyłączać czytnika, nosząc go przy sobie, chcę żebym zawsze od razu mógł otworzyć (obudzić) go na stronie, na której czytam.
Właśnie na ostatnim oprogramowaniu z 20 sierpnia zaliczyłem w ten sposób 9 dni bez ładowania, wyłączania i z włączonym światełkiem.
Nie jest to jakaś rewelacja, ale dla mnie w urządzeniu z Androidem akceptowalny jest tydzień na jednym ładowaniu, więc się mieści.
Dla ciekawych wrzucam zdjęcia:

ObrazekObrazek

W czasie tych 9 dni i 7 godzin (jak na zdjęciach), czytałem i używałem innych aplikacji w sumie przez 12 godz i 40 min (Screen ON), czyli ponad godzinę dziennie.
Widać też, że podczas czytania procek szybko wchodzi w "deep sleep", bo pracował w sumie przez 5 godz. i 30 minut (awake). Rozkład częstotliwości pracy na drugim zdjęciu.
Z WiFi korzystałem wcale nie sporadycznie: ogólny czas włączenia 1 dzień i 9 godzin, a pracy 4 godz. 26 minut.
Chcę podkreślić, że zawsze gdy czytnik jest włączony, również doświetlenie mam włączone.

15 wrz 2015 22:47:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
hmm dziwny ten kolor Twojego inkBooka:)
Jaki polecacie program do sejwowania baterii:)?

w dsbatterysaver'ze dostarczanym razem z inkbokiem są profile
w których jest "deepsleep kiedy ekran jest wyłączony,wybudzaj co Xh lub Xm na 1m"

co to jest deepsleep i o co chodzi z tym wybudzaniem.
Jakis czas temu ustawiłem na "senny" i od tego czasu zauważam że w trakcie czytania legimi czytnik potrafi się wyłączyć bez ostrzeżenia i później jest problem z jego obudzeniem.

16 wrz 2015 10:05:35
Użytkownik

Gdy czytnik pokaże kolejną stronę w książce i nic nie robi, elektronika z procesorem na czele "wyłącza się", tak jak w komputerze funkcja uśpij - to jest właśnie ten tryb "deep sleep". Naciśnięcie klawisza (żeby zmienić stronę), lub praca aplikacji w tle, wybudza czytnik i procesor dostosowuje taktowanie do zapotrzebowania które zgłasza oprogramowanie.
W trybie "deep sleep" jest najmniejsze zapotrzebowanie na prąd i bateria na dłużej wystarcza.
Uśpienie całego czytnika jest wyłączeniem na płycie głównej obsługi ekranu i klawiszy, ale nie oznacza "wymuszenia" uśpienia procesora, on może nadal działać i zjadać prąd, jeśli są uruchomione programy, które działają w tle i zgłaszają żądania ;)
Cała sztuka polega na tym, żeby albo nie instalować programów, które ładują się do pamięci i w niej ustawicznie "wiercą", nie pozwalając procesorowi dłużej utrzymywać trybu "deep sleep", albo je wyłączać lub zamrażać (hibernować).
Jeśli wyłączymy program, nie mamy do niego dostępu, bez powtórnego włączenia - hibernacja jest pewnego rodzaju sztuczką, którą stosują programy takie jak Greenify. Jego stosuję z powodzeniem na inkBOOK-u, jak widać na zdjęciach.

DSBatterySaver stosuje nieco inne techniki spowalniania procesora i opóźniające jego reakcje na żądania aplikacji, a także wymuszające tryb "deep sleep" ignorując pracujące w tle aplikacje. Tak ogólnie to ujmując. Nie mam z nim doświadczenia.

Wszystkie te sposoby są pewną ingerencją w system i sprzęt, dlatego trzeba je indywidualnie przetestować i używać tej metody, która na danym urządzeniu jest skuteczna i nie powoduje skutków ubocznych w postaci niestabilności, zamulenia, czy innych niewygód.

Kolor inkBOOK-a jest ciekawy, bo zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia. A mój aparat jakoś nie umie uchwycić ciekawszej odmiany tego koloru, zawsze na zdjęciu jest ciemniejszy i "brudniejszy" niż w naturze ;)

16 wrz 2015 23:24:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Mam pytanie do Airsa: czy te zużycie baterii, które widać na twoich zdjęciach powyżej mozna znaleźć gdzieś w ustawieniach Inkbooka, czy też pochodzą one z jakiejs dodatkowej aplikacji?

17 wrz 2015 8:58:52
Użytkownik

To dodatkowa aplikacja, screeny są z programu BetterBatteryStats, używam wersji 1.13.4.

Jeszcze o warunkach pracy czytnika.
Używam głównie programów do czytania, Legimi również, a nawet ostatnio w większości. Czasem wbudowana przeglądarka. Nieliczne programy wymagające dostępu do internetu (ale tylko na życzenie), typu: Wikipedia, Pismo Święte.
Z chmur (także midiapolis) i zasobów sieciowych korzystam poprzez wtyczki w TotalCommanderze (nie lubię dedykowanych programów "rezydentnych").

17 wrz 2015 10:00:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Dziekuję za odpowiedź. Właśnie brakowało mi dostępu do sprawdzenia wydajności baterii.

Ja swojego Inkbooka również prawie nie wyłączam (tylko przed ładowaniem) i wytrzymuje mi około 5 dni. Biorąc pod uwagę to, że sporo czytam i codziennie korzystam z internetu (aplikacje pocket, evernote, wikipedia, kalendarz jorte), uważam to za całkiem dobry wynik. W każdym razie spodziewałam się częstszego ładowania.

17 wrz 2015 10:35:41
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4