Teraz jest 28 mar 2024 10:21:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
AlReader dla InkBOOK 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: AlReader dla InkBOOK
U mnie po zainstalowaniu allreadera stala sie dziwna rzecz stal sie domyslnym programem do otwierania plikow z rozszerzeniem apk :) musiałem go odinstalować zeby móc zainstalowac update do legimi.


Sent from my SM-N910F using Tapatalk


14 sie 2015 10:12:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2010 9:38:12
Posty: 28
eCzytnik: inkBook
Post Re: AlReader dla InkBOOK
maravic napisał(a):
Można zainstalować inną aplikację jako bibliotekę. Wtedy da się otwierać ebooki bezpośrednio przez Alreadera.

np library 1.11 - http://www.temblast.com/android.htm napisany przez Renate NST z XDA Forum http://forum.xda-developers.com/member.php?u=4474482

albo EbookShelves http://forum.xda-developers.com/nook-touch/themes-apps/library-app-t2823169

Może ktoś zna jakieś inne apki - biblioteki. Te powyższe działają, ale niestety mają swoje ograniczenia.


Uzupełniam swój post. Jako biblioteka bardzo fajnie działa program Calibre Companion - można go kupić np. w Amazon Appstore (da się zainstalować na inkBooku). Dobrze współpracuje z Calibre i do tego pozwala otwierać pliki wybranym przez siebie programem (np. innym pdf-y a innym epuby).

Poza tym ma wigdet i jeśli ktoś używa np. Smart Launchera zamiast domyślnego launchera InkBooka to można ustawić sobie zamiast zegara widget z ostatnio czytanymi książkami.


26 sie 2015 16:23:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2010 9:38:12
Posty: 28
eCzytnik: inkBook
Post Re: AlReader dla InkBOOK
Airs, masz może jakiś kontakt do gościa. który zrobił wersję Alreadera pod Boyue? Może dodałby zapisywanie okładki aktualnie czytanej książki w katalogu /scard/Screensaver ?


28 sie 2015 14:37:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader dla InkBOOK
Do otwierania różnych formatów w różnych programach, można użyć dowolnego doinstalowanego samodzielnie menadżera plików (osobiście lubię Total Commandera) - można wtedy powiązać dowolny format z dowolną aplikacją do czytania i w każdej chwili to sobie zmienić.

Mi jakoś żaden z programów z "półkami" nie przypadł do gustu. Calibre Companion także nie. Przydałby się jakiś program, w którym dało by się ustawić filtr na rodzaje plików, które ma pokazywać lub ukrywać. Znalazłem taką funkcję w programie Mixplorer, ale on filtruje wynik do jednej zbiorczej listy (może nie umiem się nim posługiwać?) i nie o to mi chodzi - chciałbym, żeby nadal móc poruszać się po katalogach, ale widzieć tam tylko ebooki/dokumenty.

Dobrze, że większość programów do czytania ma swoje własne, wewnętrzne "półki" czy "biblioteki" i praktycznie bez problemu można od tej strony otwierać książki, jeśli się nie chce używać systemowego FBReadera. Jak dla mnie ten systemowy byłby idealny, gdyby można było zmieniać wielkość czcionki co 2 rozmiary.

@maravic Twórcą modyfikacji AlReadera dla czytników Boyue jest Mike Sinkovsky z rosyjskiego forum 4PDA. Wystarczy się na tym forum zalogować i można pisać, bywa na forum codziennie ;) Przeważnie rozumieją co się pisze, najwyżej można się wesprzeć translatorem.
Wątek ze zmodyfikowanym AlReaderem jest tu:
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showt ... p=39864213

_________________
W Obrazek też ;)


28 sie 2015 20:48:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: AlReader dla InkBOOK
Wielkość czcionki powinna być co 1 rozmiar i bardzo mnie dziwi, że FBreader jest taki masakryczne wykastrowany...


29 sie 2015 13:13:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2010 9:38:12
Posty: 28
eCzytnik: inkBook
Post Re: AlReader dla InkBOOK
Próbowałem się zarejestrować na 4pda.ru, żeby się skontaktować z tym Mike'em Sinkovskim, ale strona mnie pokonała. Wydawało mi się, że dałem radę z rosyjską Captchą, ale i tak wciąż wyrzuca mi błąd rejestracji.


02 wrz 2015 15:35:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2014 15:27:21
Posty: 27
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: AlReader dla InkBOOK
Da się jakoś ustawić żeby część ustawień (albo chociaż tylko marginesy) była formatowana tak jak sobie wydawca wymyślił? Przeglądam opcje i albo nic takiego nie ma, albo jestem ślepy. Bo mam ebooka, w którym jest sporo długich cytatów, mają one mniejszą czcionkę, większe marginesy a na czytniku wyświetla mi wszystko tak samo i ciężko się to czyta...


27 wrz 2015 23:41:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader dla InkBOOK
AlReader całkowicie ignoruje formatowanie wydawcy (przynajmniej na razie).
Jest w nim opcja, która wpływa na rozpoznane dialogi, ale nie wiem, czy daje efekt jaki by Ci odpowiadał.
Zajrzyj w ustawieniach do: Dostrajanie -> Końcowa obróbka tekstu (jeśli masz przełączoną złożoność ustawień na wszystkie dostępne opcje).

_________________
W Obrazek też ;)


28 wrz 2015 0:15:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2014 15:27:21
Posty: 27
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: AlReader dla InkBOOK
Niestety nie pomogło, popróbuję innych programów, bo systemowy FBreader to samo. Albo dostosuję w calibre i przeczytam w systemowym Adobe..


28 wrz 2015 0:20:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2015 20:46:23
Posty: 2
eCzytnik: Inbook Onyx
Post Re: AlReader dla InkBOOK
Czy można w programie AlReader e-ink ustawić tak działanie przytrzymania danego słowa, żeby od razu otwierały się te działania: dodaj adnotację, zakładkę itd.


27 paź 2015 20:57:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2015 20:46:23
Posty: 2
eCzytnik: Inbook Onyx
Post Re: AlReader dla InkBOOK
Ewentualnie, czy w moon readerze można ustawić odświeżanie co określoną ilość stron czy trzeba to zawsze robić ręcznie? Bo ten program wydaje mi się idealny tylko brakuje odświeżania...


27 paź 2015 22:43:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2014 19:00:09
Posty: 23
eCzytnik: Onyx Boox C65ML
Post Re: AlReader dla InkBOOK
bomel91 napisał(a):
Ewentualnie, czy w moon readerze można ustawić odświeżanie co określoną ilość stron czy trzeba to zawsze robić ręcznie? Bo ten program wydaje mi się idealny tylko brakuje odświeżania...

W obsidianie:
ustawienia> zdefiniowane przez użytkownika> ustawienia czasu automatycznego odświeżenia.
Możesz tam ustalić co ile sekund ekran będzie odświeżony.


12 gru 2015 16:35:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2014 19:00:09
Posty: 23
eCzytnik: Onyx Boox C65ML
Post Re: AlReader dla InkBOOK
MarcinSz napisał(a):
Da się jakoś ustawić żeby część ustawień (albo chociaż tylko marginesy) była formatowana tak jak sobie wydawca wymyślił? Przeglądam opcje i albo nic takiego nie ma, albo jestem ślepy. Bo mam ebooka, w którym jest sporo długich cytatów, mają one mniejszą czcionkę, większe marginesy a na czytniku wyświetla mi wszystko tak samo i ciężko się to czyta...

W AlReader:Ustawienia>Style.
Poszukaj cytat i można ustawić czcionkę oraz margines. Nie jestem pewien ale to chyba działa tylko z epubami.


12 gru 2015 16:42:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: AlReader dla InkBOOK
A może ktoś widział/słyszał o nowszej wersji Alreadera dla Inkbooka, niż ten nieoficjalny 1.63 z początku wątku?

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


12 lip 2016 17:59:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2014 15:27:21
Posty: 27
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: AlReader dla InkBOOK
panjan napisał(a):
A może ktoś widział/słyszał o nowszej wersji Alreadera dla Inkbooka, niż ten nieoficjalny 1.63 z początku wątku?

https://translate.googleusercontent.com ... ry47584512
Tu coś jest, ale jeszcze nie wiem jak działa, zaraz będę testował.


15 lip 2016 17:59:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: