Teraz jest 28 mar 2024 19:03:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Hanlin eReader v3 [lbook/BeBook] 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
t3d napisał(a):
Jeśli werther23 pisze że daje zgodnie z przepisami gwarancję, to chyba należy to rozumieć tak, że niedziałający sprzęt odsyłasz jemu i on już się tym zajmie. Chyba to prostrze i tańsze niż wysyłanie paczek do USA i kombinowanie czy zostaną one po drodze oclone czy nie.

Żeście się tego cła czepili strasznie. Ktoś wysyłał przecież i z tym akurat nie miał problemów. Na pewno wysłanie paczki w Polsce jest prostsze i tańsze (o ile nie wysyła się tego Pocztą Polską, bo ona lubi... Gubić paczki itp.) - ale koniec końców i tak czytnik jest naprawiany u producenta -- czyli w Azji. Więc wcale "polska gwarancja" nie gwarantuje, że wszystko będzie trwało krócej niż gwarancja w USA.


t3d napisał(a):
Z lektury forum wynika że awarie się zdażają. Głównie przy flashowaniu sonego więc pewnie to nie podlega gwarancji, ale ktoś już coś tam wysyłał. A ile osób na forum ma ten czytnik? Myślę że nawet ta jedna reklamacja nabija sonemu kilkuprocentową awaryjność.

No tak. A jak sobie ściągnę i odpalę wirusa na kompie to mogę powiedzieć, że firmy, które poskładały mój sprzęt są awaryjne? Albo gdy zainstaluję zły firmware do np. karty graficznej i przestanie ona działać -- to napiszę, że karty ATi/nVidii są awaryjne? Bo popsułem?

t3d napisał(a):
Ale jakimś sposobem Romuald był w stanie sprowadzić nowy ekran dla swojego klienta po jakiejś sensownej cenie.

Ale to i tak nie jest gwarancją. To, że mógł "naprawić" poprzez wymianę ekranu na nowy to rzecz normalna i myślę, że serwis w USA też Ci to zrobi -- ale płacisz za to, więc posiadanie gwarancji nic Ci nie daje.

t3d napisał(a):
Poza tym iReksa nie atakujesz tak ostro (i moim zdaniem niezasłużenie) jak hanlina więc moje wsparcie nie jest mu potrzebne :)

Czy ja gdzieś atakuję Hanlina? Uważam, że to dobry sprzęt, porównywalny z PRSem, tyle, że w chwili obecnej za drogi. Uważam, że powinien kosztować tyle samo lub mniej niż PRS. Natomiast nie podoba mi się idea sprzedawania drożej niż oryginalny sprzęt sprzętu rebrandingowanego.

Nie zgodzę się natomiast z tezą, że jakoś specjalnie atakuję BeBooka. Wytykam jego wady - ale krytyka to jeszcze nie atak, prawda? Zwłaszcza, że wszystko rozbija się tak naprawdę o cenę.

t3d napisał(a):
iRex jest na dzień dzisiejszy bezkonkurencyjny w większym formacie, ale co najmniej 2 konkurentów się już szykuje. Ten "dla biznesmenów" z filmika i hanlin V9 którego premierę wciąż przekładają z powodów problemów z zaopatrzeniem w ekrany ZTCW.

Szykować to się od zawsze szykują. Już dobrą chwilę temu słyszeliśmy o zwijalnym ekranie oraz o kolorowym ekranie - jak na razie rzeczy, które nie zostały nam zaproponowane, a szkoda.

Co do Hanlina - tłumaczą się tym, że ciągle nie mają informacji od producenta o masowej produkcji tych ekranów 9.7'' (info z ich forum) -- nie spodziewałbym się więc szybkiej zmiany, niestety.

t3d napisał(a):
No a poza tym ludzie z iReksa mają u mnie plusa za podejście do niezależnych programistów. AdamB dostał od nich ten najnowszy model i obiecali mu jeszcze kilka rzeczy...

Dali im z łaski 5 starych iLiadów, AFAIR :P Niemniej to i tak miły ruch z ich strony!

EDIT: "Mój" "drogi" PRS-505 znów poniżej 1000 zł : http://archi.inosak.org/imgdb/item475470056_1.html. Cena BeBooka? Bez zmian!

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


Ostatnio edytowano 05 lis 2008 18:09:45 przez Mori, łącznie edytowano 1 raz



31 paź 2008 10:11:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2008 14:08:33
Posty: 74
Post 
Mori napisał(a):
A BeBooka naprawiają w Polsce? Albo Hanlina? Bo mnie się wydawało, że i tak wszystko będzie ściągane z Azji.


Tego bym właśnie chciał się dowiedzieć. I nie koniecznie naprawa musiałaby być w Polsce - wystarczy jakikolwiek kraj w EU. Upierdliwe w PRS jest to, że nie możesz tego załatwić sam. A jak pan werther23 wycofa się z tego biznesu to zostaniesz z ręką w nocniku.

Mori napisał(a):
Polska gwarancja może być plusem większym lub mniejszym. Ponieważ sprzęty okazują się być w miarę stabilne, nie ma chyba aż takiej potrzeby posiadania gwarancji.


Raczej większym. To tak jakbyś napisał, że kupiłeś nowy samochód bez gwarancji bo słyszałeś, że jest bezawaryjny. Fajnie jak się nic nie dzieje, gorzej jednak gdy się posypie.

Mori napisał(a):
Chyba nawet o ok. 20 zł mniej. Dodatkowo kurs euro w stosunku do złotówki spada, więc ilość zaoszczędzonych pieniędzy automatycznie rośnie.


Po pierwsze proponuje po raz kolejny dać spokój cenie. Naprawdę kupując sprzęt za około 1000 zł różnice rzędu 20 do 100 zł nie grają roli. I nie mówcie, że argument ten przeważy podczas dokonywania wyboru. Po drugie w okresie od początku października (a od wtedy trwa dyskusja o cenie) kurs poszybował w górę o 5,5%, a to że ostatnich dwóch dniach spada to przy obecnej sytuacji na rynkach finansowych może być tylko chwilową korektą. I jeszcze jedno, gdzieś tam widziałem odwołanie się do cen z lipca 2008 - to już chyba lekka przesada . Skoncentrujmy się raczej na tym co obecnie jest korzystniejsze i dlaczego.

Mori napisał(a):
Nie. Neguję drogie rebrandingowane sprzęty. Z zasady - bo mnie nie kręci, że mam na takim samym produkcie nalepkę jakiegoś producenta.


Rozumiem, że decydujące tutaj są subiektywne odczucia więc w sumie nie ma co dyskutować ale...
Przecież to ten sam producent przylepia inną nalepkę. Producent się nie zmienia - po prostu dla celów marketingowych wprowadza na rynek (zdaje się holenderski) ten sam sprzęt pod inną marką. Być może wymaga to dodatkowych kosztów stąd nieco wyższa cena w stosunku do tego samego produktu sprzedawanego pod marką Hanlin. I znów liczy się to co otrzymujesz za tą dodatkową opłatą - jeśli lepsze warunki serwisowe, dłuższą gwarancję to ja nie wahałbym się co wybrać.

t3d napisał(a):
Jeśli werther23 pisze że daje zgodnie z przepisami gwarancję, to chyba należy to rozumieć tak, że niedziałający sprzęt odsyłasz jemu i on już się tym zajmie. Chyba to prostsze i tańsze niż wysyłanie paczek do USA i kombinowanie czy zostaną one po drodze oclone czy nie.


Wolałbym nie być zależny od żadnego sprzedawcy. Wysłać do serwisu sam potrafię (o ile warunki gwarancji mi to umożliwiają - tak niestety nie jest w PRS) Co zaś do opłat granicznych to w przypadku reklamacji nie ma o nich mowy, choć faktycznie trzeba umieć to celnikom wytłumaczyć i udokumentować odpowiednią korespondencją. Problemy są inne i dokładnie opisałem je w wątku dotyczącym napraw.


31 paź 2008 10:43:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Co do 24mcy gwarancji na Bebooka to tu pisze pan, że 24mce , a mi na maila na allegro odpisuje pan
"Witam
Oczywiście, 12 miesięcy gwarancji.
Pozdrawiam"

więc coś chyba jest nie tak.

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


31 paź 2008 11:03:29
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Mori napisał(a):
Co do Hanlina - tłumaczą się tym, że ciągle nie mają informacji od producenta o masowej produkcji tych ekranów 9.7'' (info z ich forum) -- nie spodziewałbym się więc szybkiej zmiany, niestety.

Też po długim oczekiwaniu przestałem wierzyć że wypuszczą w końcu obiecywanego mobipocketa, a jednak jest :)
A przytoczona informacja z forum jest z marca...
Mori napisał(a):
t3d napisał(a):
No a poza tym ludzie z iReksa mają u mnie plusa za podejście do niezależnych programistów. AdamB dostał od nich ten najnowszy model i obiecali mu jeszcze kilka rzeczy...

Dali im z łaski 5 starych iLiadów, AFAIR :P Niemniej to i tak miły ruch z ich strony!

AdamB ostatnio dostał tego najnowszego iReksa jeszcze przed oficjalną premierą!


31 paź 2008 11:07:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Nawet jak juz po długich bojach ( 8 miechów) nazbierałem kase na Bebooka/Lbooka/Hanlina to pojawil sie problem , skąd go wziąć :) pan Romuald juz nie sprzedaje chyba, pan od Bebooka nie odpisuje , a lbooka z zagranicy nie chce zamawiać ;/

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


06 lis 2008 23:33:40
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Nowy update od BeBooka dodający antialiasing do mobipocketa:
http://mybebook.com/p21/Free-update:-im ... pages.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 lis 2008 23:58:29
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
garet napisał(a):
Nawet jak juz po długich bojach ( 8 miechów) nazbierałem kase na Bebooka/Lbooka/Hanlina to pojawil sie problem , skąd go wziąć :) pan Romuald juz nie sprzedaje chyba, pan od Bebooka nie odpisuje , a lbooka z zagranicy nie chce zamawiać ;/


W takim razie kup ECTACO JetBooka, ja - jakbym był teraz w Polsce - to bym kupił! :) Przystępna cena, ekranik, podobny jak w BB - z którego używania, jako czytnika eBooków jestem cholernie zadowolony (a w JetBooku dużo większy) , obsługa języka polskiego "z marszu" - ja, powtarzam, bym kupił! :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


12 lis 2008 12:34:47
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
muaddib2 napisał(a):
garet napisał(a):
Nawet jak juz po długich bojach ( 8 miechów) nazbierałem kase na Bebooka/Lbooka/Hanlina to pojawil sie problem , skąd go wziąć :) pan Romuald juz nie sprzedaje chyba, pan od Bebooka nie odpisuje , a lbooka z zagranicy nie chce zamawiać ;/


W takim razie kup ECTACO JetBooka, ja - jakbym był teraz w Polsce - to bym kupił! :) Przystępna cena, ekranik, podobny jak w BB - z którego używania, jako czytnika eBooków jestem cholernie zadowolony (a w JetBooku dużo większy) , obsługa języka polskiego "z marszu" - ja, powtarzam, bym kupił! :)

Cytuj:
Obsługa publikacji elektronicznych w formatach: .txt, .pdf i .jpg

I porównujesz to z hanlinem? :D

EDIT:
aż się sam zdziwiłem, że jest tak ubogi i porównałem ze stona podaną kiedyś przez moriego. Tam jest
Cytuj:
Format support
.TXT, .PDF, .FB2, .JPG, .GIF, .PNG, .BMP, .MP3, free format

A więc już lepiej, ale mobipocketa, djvu, a przede wszystkim rtfa brakuje, nie wspominając już o docach czy zipach.


12 lis 2008 12:52:16
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
No, opis na Merlinie jest jakiś dziwny :) Urządzenie sprzedawane w Polsce, przez polski sklep, a w opisie wymienia się kilkanaście innych języków, a nasz ojczysty zalicza się do "innych języków europejskich". Na większości obcojęzycznych stron obsługę Polish wymienia się pośród 4 podstawowych języków obłsugiwanych przez Jetbooka.

A co do obsługi Mobipocket, cóż, nie od razu go w Hanlina wbudowano, prawda? A proszę zerknąć TU i zwórcić uwagę na informację, iż...

Cytuj:
...Ectaco announced that the jetBook eBook reader will support both - most popular in US MobiPocket format and open EPUB format in 01.2009. Many professionals think that this event will make jetBook the greatest eBook reading platform in the US and Europe...

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


12 lis 2008 14:10:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Dla zainteresowanych kupnem bebooka, po przeprowadzeniu przeze mnie sledztwa doszlem do wniosku, że fizycznie w polsce nikt go nie sprzedaje wiec nalezy zakupic go za granicą. (ten pan co sprzedawał na allegro olewa maile jak mu sie podoba, prawdopodobienstwo ze sprzeda jeszcze jest raczej znikome)
Pare linków:
http://pookey.co.uk/blog/archives/61-Be ... l#comments
ogólny opis (ENG)

http://cgi.ebay.pl/BeBook-eReader-Digit ... 1|240:1318
sklep internetowy z angli który wysyla takze do polski (roczna gwarancja) wychodzi okolo 1100 razem z przesylką
http://www.iscriptum.eu/
sklep któregos z krajów skandynawskich chyba oferuje lbooka i lbooka ext (512 wewnetrznej pamieci)

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


14 lis 2008 10:17:20
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
http://www.iscriptum.eu/index.php?show_aux_page=8
Cytuj:
iScriptum OURegistration code (registrikood): 11431252
Address: Pae 53-46, Tallinn, 13621, Estonia
Phone: +372 712 0411
Working time: 10-18 GMT+2


Estonia nie jest krajem skandynawskim. Za Wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skandynawia napisał(a):
Skandynawia - nazwa regionu północnej Europy, obejmującego - w znaczeniu tego słowa - kraje: Szwecję, Norwegię oraz Danię. Obejmuje część z krajów nordyckich.

Czasem w mediach, biorąc pod uwagę wpływy szwedzkie, do Skandynawii zalicza się Islandię, Finlandię oraz Estonię, niekiedy też Łotwę, a nawet Litwę. W samych krajach nordyckich za Skandynawię uważa się jednak tylko trzy kraje.


PS. A jak parę stron wcześniej wspominałem o iScriptum, to byłem be i zły...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 lis 2008 13:50:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
oki nie popatrzalem, nie jestes be i zły, tylko to co oferuje iscriptum cenowo wypada gorzej od Bebooka , wiem, że to rebrandingowany itd ale wciąż mi sie bardziej podoba Bebook od sony bez gwarancji ;)

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


14 lis 2008 14:17:11
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Tu jest lista sklepów które sprzedają LBooki: http://lbook.com.ua/ru/shop
Niestety sklepy są tylko z Ukrainy, Rosji, Estonii (wspomniane iscriptum), Kazachstanu i Białorusi, ale część z nich ma swoje sklepy internetowe...
Sklep w którym był kupiony mój czytnik też był na tej liście, ale teraz jakoś go nie widać. W każdym razie to http://deshevshe.net.ua/books-all-all.html

Trochę to śmieszne, że łatwiej kupić czytnik w Kazachstanie albo na Białorusi niż u nas.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 17:35:09 ------------------
Strona Romualda znowu działa!


14 lis 2008 18:35:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
pan Romuald nie importuje hanlina z względu na cenę dolara;/ zostaje bebook;/

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


14 lis 2008 21:17:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2008 14:08:33
Posty: 74
Post 
t3d napisał(a):


Napisz proszę coś więcej o całej procedurze zakupu. Jaki czytnik kupiłeś? Czy musiałeś się u nich rejestrować jako użytkownik? Ile trwało od zakupu do przysłania czytnika? W jakiej walucie płaciłeś? Jakie narzędzie wykorzystałeś do zapłaty (w jaki sposób dokonałeś przelewu)? Co przyszło w pudełku? (gwarancja?, zasilacz? inne?).


16 lis 2008 15:29:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron