Teraz jest 20 kwi 2024 2:07:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Timothy Zahn i jego książki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2007 13:56:04
Posty: 82
Post 
Przeczytałem wszystkie książki Zahna ze Star Wars, a jak doczytam "Alliegance" wybieram się do biblioteki po inne jego książki. Chyba największym atutem tego pisarza jest to że potrafi w swoich książkach uwzględnić sporą ilość zwrotów akcji. Może i każdy autor tak powinien, ale u niego to się wydaje dobrze przemyślane i wcale nie naciągane. Po za tym wszechświat Zahna jest bardzo realistyczny. Zapewne z tego powodu że studiował fizykę. Pamiętam jak w Dziedzicu Imperium Luke wyrwał się z wiązki ściągającej Niszczyciela. Bardzo sprytnie to załatwił. Z resztą chyba dwie takie akcje były. Druga w Ostatnim Rozkazie, gdzie operator promienia próbował złapać Skywalkera wśród szczątków innego statku kosmicznego, lecz łapał tylko miejsze odłamki. Jego książki mają w sobie sporo logiki.


16 sie 2008 18:48:29
Zobacz profil
Post 
Jak na razie czytałem tylko zaginioną rasę. To ciekawa i wciągająca książka a przy okazji
dobrze opisane są pierwsze podróże kosmiczne ziemi.
Myślę więc że autor jest wspaniałym pisarzem kreującym
bardzo prawdziwy świat i odczucia ludzi.


30 sie 2008 13:04:41
Post 
Ja teraz poczytuję Widmo Przeszłości Zahna-na razie dobijam do połowy i jest ciekawie:P Wciągnęło mnie jak za starych dobrych czasów Trylogia Thrawna:D Zahn ma jednak w sobie coś niesamowitego-mimo że jestem fanem SW to niektóre książki zdarza mi się czytać miesiąc-Widmo wciągnę pewnie do końca weekendu:) Kolejna powieść najlepszego z najlepszych która zwala z nóg:)


30 sie 2008 22:04:21
Post 
Ja jak powyzej jeden kolegów czytałem jedynie Trylogie Thrawna muszę się z nim zgodzić jak i z innymi fanami Thrawna jak i twórce tej postaci...Pięknie wkomponowane do Eu i jedno co mogę powiedzieć o EU SW w latach 90...nie było planu tworzenia siata SW po bitwie o Endor, ale jednym(o nie jednym ;) ) chlubnym wyjątkiem były właśnie książki Zahna.
Tyle wystarczy...niech praca autora mówi za siebie


07 wrz 2008 22:58:56
Post 
wstyd przyznać ale Zanha przeczytałem tylko trylogie Trawhna. Sam sie sobie dziwie ze tak wyszło, skoro te 3 tomu tak mi sie podobały to czemu nie szukąłem ionnych jego skiążek :? Co mohe powiedziec o tym autorze po przytaniu tej trylogii, napewno ze jego styl pisania niesamowicie wciąga czytelnika. świetnie wkomponował sie w świat SW, postac Trawhna została swietnie opisania. Jako fan gier strateginczych byłem powrazeniem geniuszu tej postaci. Mam nadzieje ze wkoncu zbiore sie i wezme sie za czytanie pozostałych ksiązek tego autora.


20 wrz 2008 21:32:26
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2009 23:43:22
Posty: 27
Post Re: Timothy Zahn i jego książki
Z Zahna mam za sobą trylogię thrawna, cykl kobry, 2 tomy zdobywców i kilka innych pozycji i mogę powedziec że szczerym sercem że nie zawiodłem się ani razu oczywiscie są tam pozycje lepsze i gorsze ale żadna nie sprawia zawodu. Akcja zawsze jest ciekawa i nigdy mi się nie nudziły ;)


06 sie 2009 17:09:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron