Teraz jest 28 mar 2024 19:36:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Seria Diablo 
Autor Wiadomość
Post 
Pomiedzy grą a książką nie ma porównania... To sa dwa rózne rodzaje przekazu... Ten pierwszy jest czynny, a drugi bierny. Książka zmusza nas abysmy spojrzeli oczami wyobraźni na wydarzenia i akcję, a gra po prostu nam to wszystko upraszcza, bo akcję, wygląd postaci i wszystko inne mamy jak na talerzu... Książka jest tak ciekawa jak sami ją sobie stworzymy. Zalezna jest od naszej wyobraźni nie ? Jezeli ktoś ma uboga wyobraźnię, wykreuje tylko małe demony ze skrzydełkami, inna osoba potrafi wyobrazić sobie w miejsce demona, wielkoluda o mahoniowej pokrytej łuskami skórze z trzema łapami, zionacym otworem z brzucha przez który widać spływające z żoładka syfy i fekalia. Ksiązka nie jest dokładna, w niej nie czepiamy sie takich detali jak w grze np. wielkośc i ruch listka bo sami go kreujemy. Ksiażka jest tak ciekawa jaka ja sobie wyobrazimy... Pisarz jest tylko pośrednikiem i pomyslodawca, producentami jestesmy my.


10 sie 2008 21:18:16
Użytkownik

Dołączył(a): 13 cze 2008 11:18:44
Posty: 17
Post 
Książki z serii Diablo, są ciekawym uzupełnieniem uniwersum znanym z gry, opisy nie są porywające ale przecież gracze i tak otrzymali wizualizacje w grze.
Książki czyta się bardzo łatwo, nie są one ciężkie, raczej polecił by je tym któży nie mają wiele wolnego czasu lubiących czytać w trakcie podróży do pracy czy szkoły.


11 paź 2008 17:01:20
Zobacz profil
Post 
ehh no i trza troszke poprostowac :P

Diablo to nie RPG - to wie kazdy kto gral w ta gre choc kilka godzin na Battle.net :) najwyzej hack&slash osadzony w konwencji RPG - co nie zmienia faktu ze to bardzo dobra gra...

ksiazki - raczej sredniego poziomu (IMHO) takie tam czytadlo.. odwolujaca sie do fabuly w diablo? ehh toz to tylko kilka questow do zaliczenia zeby dopiero zaczac gre na powaznie (PVP)

zamiast czytac lepiej zagrac w kultowa gre :P a do czytania wziac cos z wyzszej polki..

gralem, czytalem - ocena: gra 10 ksiazka ledwo 2 ..


15 paź 2008 1:31:18
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2008 18:50:02
Posty: 20
Post 
Jak na razie przeczytałem tylko jedną książkę z serii Diablo. Było "Dziedzictwo krwi". Nie są to może wspaniałe dzieła, lecz i tak zamierzam przeczytać całą serię. W dość ciekawy sposób prezentuje świat ukazany w grze, dzięki czemu stanowi niezłe uzupełnienie gry. Czyta się ją szybko, łatwo i przyjemnie, więc można po nią sięgnąć. Poza tym wole poczytać taką książkę, niż grać w grę osadzona w tym samym świecie.


07 lis 2008 17:34:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 21:15:10
Posty: 25
Post 
Knaak tworząc Pajęczy Księżyc zaznaczył, że robi to na usilne życzenia jego czytelników, którzy prosili o dalsze dzieje Humbarta i Zayla. No i wyszło jak wyszło. O ile poprzednie dzieła tworzące dla mnie nieoficjalną trylogię (razem z "Drogą" M. Odom'a) z gry Diablo, tak "Pajęczy księżyc" to już pisanie na siłę. Oczywiście nie twierdzę, że książka jest zła. Fajnie się czyta, akcja wciąga, ale analizując kulawe relacje pomiędzy naszym nekromantą a panią domu aż chce się wyć.
Do ~zir: Zauważ, że Diablo miało takie być. Dwójka była robiona prawie 10 lat temu. Było to w czasach, kiedy znaczna większość użytkowników tegoż forum targała do szkoły rogi obfitości a ich rodzice cieszyli się, że za rok pójdą do 1 komunii. Jeżeli wymagasz fabuły to skocz do NVN, D&D1 i 2 czy chocby do starszego od Diablo Planescape. Tam masz fabułę. W D2 masz akcję okraszoną fabuła, tak aby nie psuć zabawy ludziom, którzy nawet na nią nie zwrócili uwagi. Tam fabuła polega na tym: iść do przodu, zabić, zabić, iśc, zabić głównego złego. I tak 3 razy na różnych poziomach trudności. Ot cała fabuła. Książki natomiast miały być dopasowaniem do Świata Diablo. Nikt nawet nie śmiał stworzyć działa naśladującego przygody którejś postaći z Diablo. Bo jak by to wyglądało? Trochę wstępu a potem rzeź potworów zakonczona jeszcze większą rzezią w piekle. Literatura wysokich lotów to nie jest ale swoją fabułę ma, a że, wybacz, wolisz spacer z psem niż ją to sprawa Twojego gustu. Fabuła gry do akcji w książkach ma tyle co pięść do nosa.
Reasumując: Czarna Droga - Mel Odom, Dziedzictwo krwi - Richard A. Knaak, Królestwo Cienia - Richard A. Knaak trzymają jakiś poziom, natomiast "Pajęczy księżyc" jest tylko dla fanatyków gatunku.


28 lis 2008 18:39:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2008 16:41:24
Posty: 79
Lokalizacja: z pierwszego piętra
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post 
W moim życiu był etap fascynacji grą Diablo, jednak nie mogę sobie wyobrazić, by książka na podstawie tej gry mogłaby mnie zachwycić. Zresztą co te książki opisują - sposoby walki z potworami? Czy opisują może etapy gry? Co może być w tym wciągającego?


01 gru 2008 10:53:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2008 17:30:11
Posty: 25
Post 
Ja uważam, że bez sensu jest robić książki o istniejącej grze. W drugą strone tak, to jest nudne, gdyż wiele rzeczy sie nie pokrywa z fabułą i tak na prawde jestesmy skazani na wymysly autora ksiązki a nia fabuły gry (diablo). Klimat jest prawie ten sam, jednak gra w Diablo a czytanie ksiązki o niej, to 2 inne rzeczy...


07 gru 2008 23:22:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
widze ze negatywne opinie o serii dominuja. posiadam na polce wszystkie 4 tomy i nie sa to pozycje wybitne, ale czytalem gorsze ksiazki. Zaden tom na tle innych sie nie wyroznia - wszystkie prezentuja przyzwoity poziom. Gra mi nie przypadla do gustu (wole Dungeon Siege) ale do ksiazek nic nie mam, polecam tym ktorzy nie maja co czytac.

Ocena serii 4+/6 (tyle daje kazdemu tomowi)

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


09 gru 2008 16:18:59
Zobacz profil
Post 
Powiem Wam, że opinię o książkach z serii Diablo mam całkiem pozytywną:) Nie będę zaprzeczał, że nie jest to lektura wysokich lotów:D dyskusja przegrana z miejsca:P ale wiedziałem czego się mniej więcej spodziewać do tego książke czyta się szybko, łatwo i przyjemnie:) a przecież odprężenie się jest jednym z celów dla których sięga się po książkę, prawda?:D zatem dla relaksu gorąco polecam:D


13 gru 2008 1:49:50
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2009 15:21:06
Posty: 20
Post 
Zgadzam się z wojtasem88. Seria jest ciekawa i wciągająca. Szkoda tylko, że tak łatwo przewidzieć, co się będzie działo dalej. Ale i tak warto ją przeczytać.


08 sty 2009 15:40:01
Zobacz profil
Post 
Dokładnie tak, jest to książka, którą czyta się od tak, w jeden wieczór przy kominku. Co do klimatu - Diablo II to dla mnie MMoRPG, wiadomo mroczne, ale jednak nie wyróżniające się jakimś konkretnym typem klimatu - mam na myśli to, że nie jest to żaden Baldurs Gate albo Morrowind, które (a w szczególności to drugie) przyciągnęły mnie do monitora na dłuuugi czas właśnie przez niesamowity, niepowtarzalny świat, klimat, kompletnie inny od wszystkich mi znanych. Napisałem to, ponieważ wg. mnie książka również nie posiada żadnego specjalnego nastroju - po prostu historia w świecie D2 to wszystko i nic więcej. Polecić nie mogę, ale zabronić czytać też nie.


25 sty 2009 23:34:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron