Teraz jest 29 mar 2024 10:40:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Rafał Kosik 
Autor Wiadomość
Post Rafał Kosik
Witam wszystkich!
Czytaliście może serie Rafała Kosika pt. "Felix, Net i Nika" albo powieść s.f. dla dorosłych jego autorstwa "Vertical"?
Ja bardzo polecam te powieści. Jest to fantastyczny collage horroru, fantastyki i science fiction. Napisane z humorem, wciągająca fabuła, zachęcam! Pozdrawiam


22 mar 2008 10:51:04
Post 
Czytałam dwie części Felixa Neta i Niki. Przyznam, że pan Kosik musiał mieć nie lada wiedzę, aby napisać te książki, i nie zgodzę się ze zdaniem, że są one nieambitną lekturą. Nie dość, że pisane naprawdę przystępnym językiem, że cały czas coś się dzieje i trudno się oderwać, to książka przepełniona jest nowinkami technicznymi i zjawiskami paranormalnymi. Opisanie przeszłości w drugiej części daje do myślenia, choć zakończenie jest tak skomplikowane, że dotąd nie wiem o co w nim chodziło ]=P. Gorąco polecam!


25 mar 2008 2:50:12
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2008 21:44:20
Posty: 69
Post 
Przeczytałem jakiś czas temu Vertical - i byłem wstrząśnięty. Autor z którym nigdy wcześniej nie miałem do czynienia, napisał książkę która niewątpliwie wywarła na mnie bardzo duże wrażenie. Dla mnie Vertical to książka która na pewno u mnie znajdzie się na półeczce 10 najlepszy książek roku. Akcja Verticalu nie jest jakaś bardzo szalona, nie ma tu wiader krwi jak, intryg, zagadek. Jest na pewno niesamowity klimat i pytania o sens, cel, przeznaczenie. Książkę każdemu gorąco polecam.


23 kwi 2008 22:58:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 kwi 2008 21:26:23
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Nawet nie wiedzialam,ze Kosik napisal cos wiecej niz "Felix...".Dzieki wam na pewno zajrze ;)
Co do samej serii o trojce przyjaciol,to musze powiedziec,ze jest niesamowita! Siegnelam z ciekawosci ("co tam na rynku ksiazki dzieciecej piszczy") a zostalam wiernym czytalnikiem. Przy teoretycznie mozliwej katastrofie zasmiewalam sie do lez i czytalam cale fragmenty najblizszym. Na najnowsza rzucilam sie niczym sep w bibliotece dzieciecej i musze powiedziec,ze jest rownie dobra jak poprzednie- facetowi pomyslow nie brakuje. Jakbym miala dzieci,chcialabym,zeby to przeczytaly. Mam tylko nadzieje,ze Pan Kosik pojawi sie promowac swoja ksiazke na miedzynarodowych targach ksiazki w Wa-wie,gdyz chetnie zobacze wreszcie jak on wyglada (zauwazylam,ze sporo pisarzy to brzydale- patrz King,a czlowiek tyle sie spodziewal po tak pieknej prozie ;)).


26 kwi 2008 22:14:11
Zobacz profil
Post 
Bardzo podoba mi się seria "Felix, Net i Nika", jednak najbardziej część druga. Łączy ona niebanalna fantastykę z historią, co bardzo przypadło mi do gustu.


05 lip 2008 18:59:05
Post 
Osobiście polecam opowiadania Rafała Kosika zamieszczane od czasu do czasu w "Nowej Fantastyce". Zazwyczaj dzieją się one w przyszłości choć nie zawsze bo są i takie umiejscowione w artelnatywnej wersji przeszłości. Ogólnie cenię książki Kosika za ogromną dawkę humoru i wartkość akcji.


06 lip 2008 14:33:01
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2008 20:51:25
Posty: 17
Post 
Autorstwa Kosika czytałem wyłącznie cykl ( cały ) Felix, Net i Nika. Książki wciągnęły mnie zarówno swoim humorem jak i ciekawą akcją. Już dla samego humoru warto przeczytać choć jedną książkę autora. Szczerze polecam.


12 lip 2008 12:20:55
Zobacz profil
Post 
Książki Rafała Kosika określiłbym mianem ambitnej fantastyki. Można wiele wyczytać pomiędzy wierszami tych powieści, poruszają ważne zagadnienia. A seria "Felix, Net i Nika" powinna być obowiązkową szkolną lekturą w gimnazjum. Młodzież by chętniej czytała "o sobie", swoich problemach. Na pewno warto sięgnąć po książki Rafała Kosika. :))


08 sie 2008 18:24:40
Post 
Tak, Felix, Net i Nika to świetna seria. Cudowny obraz przyjaźni, ciekawy i nietypowy temat. Warto przeczytać...

//Edycja Kella:
+ 1 ostrzeżenie za post nie wnoszący nic do dyskusji
//


27 wrz 2008 15:29:22
Użytkownik

Dołączył(a): 05 paź 2008 14:49:27
Posty: 25
Post 
czytalem Marsa i ostatnio Kameleona - bardzo dobra fantastyka z gatunku tej tradycyjnej twardej sf. Mars byl super, bardzo podobala mi sie wizja relacji czlowieka i coraz bardziej zaawansowanej techiki, dostepu do sieci i zwiazanych z tym problemow o ktorych wczesniej nawet bym nie pomyslal (moze za malo czytalem podobnych klimatow?). a to tylko jako tlo dla wciagajacej akcji :)
Kameleon nie przemowil do mnie tak bardzo choc zakonczenie i wytlumaczenie zwrotow akcji bylo bardzo ciekawe i powiedzialbym ze zaskakujace.
musze koniecznie przeczytac verticala, bo masa osob go poleca :)


06 paź 2008 15:17:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2008 17:23:23
Posty: 21
Post 
1, 2 i 3 cześć były świetne ( wiem teraz pewnie wszyscy mnie zlinczują) ale 4 część nie podobała już mi się jak dla mnie wydawała się naciągnięta na siłę. Bardzo bym chciała żeby zrobili z tego film bo mógł by być bardzo fajny


21 paź 2008 17:47:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron