Teraz jest 18 kwi 2024 20:27:35




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Problem z tym co czytać?! 
Autor Wiadomość
Post 
Ciekawe są też książki Mercedes Lackey. Przynajmniej dla mnie. Pewnie już czytałeś ale mogę polecić "Ziemiomorze" Ursuli K. Le Guin. Klasyka nie bez powodu, bo czyta się naprawdę fajnie(wybaczcie kolokwializmy) i nawet się nie zorientujesz, kiedy cię wciągnie. Polecam też "Endymion Spring" autorstwa Matthew Skeltona. Jest to książka raczej dla młodzieży ale ciekawa


17 mar 2008 20:09:17
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2008 21:02:41
Posty: 55
Post 
Jeżeli ktoś nie ma co czytać to z całego serca polecam Marcina Mortkę i jego Raganrok 1940. Znakomicie napisana historia alternatywna, która wciąga jóż od pierwszej strony. Przez obydwa tomw wędrujemy u boku główneg bohatera który mimo woli stał sie agentem angielskiego wywiadu. Znakomicie zawiązana intryga polityczna, zaskakujące zwroty akcji. Naprawde polecam. Wciąga

_________________
"Najdłużej trwa ta robota, której się nie zaczyna" - Tolkien


17 mar 2008 22:35:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2007 2:33:14
Posty: 21
Lokalizacja: Wielkopolskie
Post 
Ja polecę coś rodzimych autorów. Z ostatniego okresu "Pana lodowego ogrodu" Grzędowicza. Oba tomy. Twórczość Jacka Dukaja np: "W kraju niewiernych", "Inne Pieśni", "Perfekcyjna Niedoskonałość". No i oczywiście już kultowego Sapkowskiego z jego sagą i opowiadaniami o Wiedźminie.


17 mar 2008 23:08:08
Zobacz profil
Post 
podajcie coś lekkiego do poczytania.....???? bardzo, bardzo wciągającego!!!!


18 mar 2008 21:35:10
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:43:42
Posty: 42
Post 
Tak z klasycznej fantastyki mogę ci polecić Asimova. Szczegółnie dwa cykle "roboty" i fundacja". Radzę zacząć od "robotów" ponieważ w "fundacji" są luźne uwagi i powiązania do robotów. Ja naj[ierw przeczytałem fundacje, i dopiero po przeczytaniu robotów głębiej pojąłem niektóre tamtejsze wątki. Fundacja składa się z 10 książk. Roboty dokładnie nie wiem przeczytałem ytrzy książki, ale słyszałem o czwartej.


18 mar 2008 22:15:39
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Ok, starczy. Wymienione zostały chyba wszystkie najwazniejsze cykle jakie zostały przetlumaczone na język polski, autor temat z pewnością coś sobie wybierze...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


18 mar 2008 22:44:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron