Teraz jest 19 kwi 2024 8:14:02




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Problem z tym co czytać?! 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:14:07
Posty: 15
Post 
A Ja polecę wam "Gwiezdne Dziedzictwo" James P. Hogan'a z cyklu Gigantów.
Akcja rozpoczyna się tym, że na Księżycu zostaje znaleziony skafander kosmiczny z ludzkimi zwłokami w środku. Nie byłoby to jakoś szczególne wydarzenie, gdyby nie to że skafander i zwłoki mają grubo powyżej kilku tysięcy lat.

_________________
Honor ponad wszystko.


06 mar 2008 21:12:22
Zobacz profil
Post 
Zupełnie nie rozumiem, czemu nikt nie wspomniał o Stalowym Szczurze Harrego Harrisona. Cała seria jest lekka znakomita i smakowita. Mam zamiar opisać na moim temacie za co ją lubię.


09 mar 2008 20:30:58
Post 
Zgadzam sie z poprzednikiem,Stalowego szczura trzeba przeczytac ze względu na prezentowany tam humor, rzadko która książka tak poprawia mi samopoczucie
W skrocie są to przygody bardzo sympatycznego przestępcy,podane w taki sposób że nie można sie oderwać od książki


09 mar 2008 21:17:13
Post 
Oj kicz ten Erragon, kicz...
A ja polecam: Alexandra Pavelkova - Opowieści o Vimce
Milena Wójtowicz - Podatek (przede wszystkim), oraz Wrota
a dla młodszych czytelników - cykl "Atramentowy" Cornelii Funke.
To tak króciutko, bo polecać bym mogła wiele..


10 mar 2008 20:27:51
Post 
Nigdziebądź, Arivald z wybrzeża, Katarem i Magią
niestety nie pamiętam autorów.

Edit by Chesuli: No to na drugi raz przypomnij sobie, albo zapytaj choćby nasze drogie "google" zanim napiszesz taki post, bo inaczej to wygląda, że niespecjalnie szanujesz pytającego - Ty nie możesz sprawdzić, ale On/Ona powinni to zrobić. A jak sprawdzenie przekracza Twoje możliwości intelektualne czy wolicjonalne, to w takim temacie nie pisz!!!
Za niechlujstwo . +1 ostrzeżenia.


12 mar 2008 0:06:48
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 0:52:00
Posty: 21
Post 
Hmm polecanie komuś kogo sie nie zna książek do przeczytania to dość... trudna sprawa. Komuś kto np lubuje sie w książkach typu Harry Potter czy Eragorn moim zdaniem raczej nie spodobają sie pozycje typu "Malazańska ksiega poległych" Stevena Eriksona czy Cykl o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary, które są moim zdanie pozycja niemal obowiązkową:) Nie widziałem natomiast wcześniej wymienionych książek:

Trylogia o zbóju Twardokęsku Anny Brzezińskiej - ciekawie napisane, dużo humoru, który jednak nie czyni z tej książki komedii, brak tu również tak niestety częstego w fantasy szufladkowania bohaterów jako zły/dobry i pominięcia u nich jakichkolwiek innych cech charakteru (czyli zły juz w kołysce straszył swoje nianie a dobry nawet gryzącego go komara nie zabija)

Cykl o czarokrążcy Artur Baniewicz - znowu sporo humoru a książkę czyta sie po prostu jednym tchem. Składa sie ona z osobnych opowieści połączonych postacią głównego bohatera jak sama nazwa wskazuje czarokrążcy (taki wędrowny czarodziej)

Dla osób zaczynających przygodę z fantasy mogę polecić Martin George R. R. - Pieśń Lodu i Ognia w której z początku prawie wogóle nie ma magii a pojawia sie ona stopniowo gdy juz jesteśmy wciągnieci w wyjątkowo skomplikowaną intryge. Bohaterowie są stworzeni po prostu wspaniale każdy jeden jest indywidualnością, po przeczytaniu 2 tomów okazuje sie nagle ze postać której nie lubiliśmy zaczyna coraz bardziej sie nam podobać. Te postacie żyją i zmieniają sie a nic nie jest takie jakie wydaje sie na poczatku.


12 mar 2008 1:38:11
Zobacz profil
Post 
srodek napisał(a):
Dla osób zaczynających przygodę z fantasy mogę polecić Martin George R. R. - Pieśń Lodu i Ognia w której z początku prawie w ogóle nie ma magii a pojawia sie ona stopniowo gdy juz jesteśmy wciągnieci w wyjątkowo skomplikowaną intryge. Bohaterowie są stworzeni po prostu wspaniale każdy jeden jest indywidualnością, po przeczytaniu 2 tomów okazuje sie nagle ze postać której nie lubiliśmy zaczyna coraz bardziej sie nam podobać. Te postacie żyją i zmieniają sie a nic nie jest takie jakie wydaje sie na poczatku.


Wszystko fajnie, wszystko pięknie, tylko.... Gdzie reszta?! Ha!? Wciągnęłam się, udawało mi się kończyć zdanie, rozdział, tom z uczuciem niedosytu, głupawym uśmieszkiem na twarzy i wyzwiskami w stylu "A to ^&%&!" <oczywiście, że tak nie inaczej jakiś wątek się rozwinął> po czym okazało się, że reszty "na razie" nie będzie.
Jeśli kiedykolwiek w moim życiu pojawiłby się powód, żeby zabijać, to właśnie taki.
A przy okazji polecę Modesitt - "Świat pięciu bogów" o ile mnie zawodna pamięć nie myli... Jeśli myli, to ktoś mnie zaraz zbije, a ja później przeedytuję posta;-).

W oczekiwaniu na "Straż nocną" <tym razem pocztą>,
pozdrawiam;-)


12 mar 2008 3:24:07
Post 
Ostanio cztalem zambocha - bez litosci i czystym sumieniem moge polecic ta ksiazke tak ja inna tego autora pod tytulem sierzant


12 mar 2008 18:55:29
Post 
Jak czytałeś Forgetony (tak jak zresztą i ja) to proponuje uniwersum star wars a zwłaszcza "Trylogia Thrawna" - Timothy Zahn. Jak nie to może "Diuna" Frank Herbert. Jeśli były już te propozycje to przepraszam ale sam właśnie skończyłem czytać Trylogie Thrawna i jestem pod wielkim pozytywnym wrażeniem a diuna to jedna z moich ulubionych książek na długie zimowe wieczory.


12 mar 2008 20:22:37
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 8:58:26
Posty: 25
Post 
Jesli szukasz czegos naprawde nieszablonowego to koniecznie przeczytaj Gene Wolfe Ksiege Nowego Slonca. To jest arcydzielo! Rozumiem z posta ze raczej myslisz o fantasy? A Brzezinska czytales? Ma swoj styl. Podobnie jak Sapkowski.


13 mar 2008 9:02:38
Zobacz profil
Post 
Ja proponuje "XIII Wojownik" Crichtona, na podstawie książki powstał niezgorszy film, co więcej uważa się , iż książka ta opisuje autentyczną historię i jest zapisem spotkania Ludzi z Neandertalczykami.


14 mar 2008 1:07:01
Post 
Polecam Belgariade, Edgginsa. Naprawde świetna seria!!


15 mar 2008 19:51:25
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:30:51
Posty: 21
Lokalizacja: diabli wiedza
Post 
Reywind "Gwiezdne Dziedzictwo" James P. Hogan'a z cyklu Gigantów jest całkiem dobre, tylko dziwne ze naukowcy tak sie dziwili jak wytłumaczyć sprwa księżyca. Odpowiedz nasuwała sie sama nawet takiemu laikowi jak ja, a co mówić najlepszym umysłom naszego świata.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 14:50:33 ------------------
A jescze zapomniel bym co czytac? Zdecydowanie Boże Monarchie. świetna Fantazy z duża ilością bitew.


16 mar 2008 15:50:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2008 21:02:41
Posty: 55
Post 
Jestem fanem polskiej fantastyki i uważm że jak na razie jest ona najlepsza na świecie. Dlateko własnie z polskich autorów polecałbym Marcina Mortke i jego "Rgnarok1940" a także Maję Lidię Kossakowską ze wszystkimi jej powieściami

_________________
"Najdłużej trwa ta robota, której się nie zaczyna" - Tolkien


16 mar 2008 17:05:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2007 16:21:04
Posty: 37
Post 
proponuję książki z kanonu military sf np. D. Webera CYKLE STARFIRE I HONOR HARRINGTON. Jest to kawał niezgorszej literatury sf a objętość poszczególnych tomów gwarantuje długie dni czytania :D


16 mar 2008 17:27:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron