Teraz jest 20 kwi 2024 5:56:26




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Problem z tym co czytać?! 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,
@Teener czyżbyś pisał o "Aktach Harrego Dresdena"?

Jeżeli tak, to jest cała seria. W Polsce wyszło pięć tomów. W "lepszym" świecie: dziewięć, a dziesiąty tom ma być w kwietniu 2008 :-)

Chesuli

PS.
A tak na serio. To jest sensacyjny kryminał z udziałem magi, duchów itp. Miejsce akcji: USA, wietrzne miasto (tj. Chicago), czas: teraz :-)
W tamtym roku zrobiono jeden sezon serialu (wcale nie najgorszy). Niestety kanał SC-FI TV scancelował pomysł i drugiego i dalszych sezonów nie będzie . :cry:


03 gru 2007 21:47:23
Zobacz profil
Post 
Ja tylko czekam aż się dorwę do Kronik jednorożca. Polowanie Roberta J. Szmidta ale znając życie tak szybko się do niej nie dorwę. Przypomina ona serial Herosi


03 gru 2007 23:33:32
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2007 21:30:59
Posty: 11
Post 
Jeśli chodzi o czystą Fantastyke to najbardziej spodobały mi się serie:

Wojna pajęczej Królowej 6 ksiąg
Czyny Paksenarrion 3 księgi

Plus 2 polskie książki
Nocarz
Renegat

a tak to jeszcze polecam SF

Starfire 4 księgi


06 gru 2007 23:33:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2007 14:46:57
Posty: 36
Post 
Z książek jeszcze nie wymienionych bardzo spodobał mi się cykl o skrytobójcy Robin Hobb. Do tego wspominane już: cykl Paksenarrion Elizabeth Moon, wszystko Raymonda Feista, Andre Norton, Jacka Piekary, Mercedes Lackey, Davida Eddingsa (świetne Elenium, reszta trochę mniej mi sie podobała) - no i stary dobry Pratchett oczywiście :)


09 gru 2007 14:59:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post 
A ja bym dodał Roberta Jordana i Georga Martina.
Zarówno "Koło Czasu" i "Pieśń Lodu i Ognia " warte są polecenia.

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


09 gru 2007 18:54:04
Zobacz profil
Post 
Powinno się też uwzględnić książki Orsona Scotta Carda a szczególnie cukl o Enderz


29 lut 2008 9:25:18
Post 
Zdecydowanie polecam Georga Martina, Cykl Ognia i Lodu. Barwny, można wręcz powiedzieć, oparty na średniowieczu, świat. A przede wszystkim to co najlepsze, mnogość postaci. I to nie papierowych, czarno-białych, a z krwi i kości. Dla mnie najlepsza fantasy.


Ostatnio edytowano 29 lut 2008 14:51:43 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 1 raz



29 lut 2008 12:22:27
Post 
Dziwię się, że nikt tutaj nie wspomniał jeszcze o Kresie i jego cyklu o Szerni. Jest to na prawdę jeden z niewielu oryginalnych światów, w którym prawa rządzące są jasne, ludzie prawdziwi i pełni życia. Oczywiście, nie jest to cykl łatwo strawny - pan Kres lubi pastwić się nad swoimi bohaterami. Ale zawsze ma sensowny powót. Pierwszy tom nazywa się bodajrze Północna granica - i od niej należy zacząć


29 lut 2008 13:16:45
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Kilkanaście lat temu czytałem Książkę "Ekspedycja mikro". Ciekawy eksperyment genetyczny, w wyniku którego zmniejszano kolejne pokolenia ludzi aż do kilku milimetrów wysokości. Jedna truskawka wystarczała na kompot dla rodziny na cały rok. Niezłe, choć śmiertelnymi wrogami było wszystko: deszcz to powódź, ptaki a nawet małe owady to potwory.
Warto przeczytać ale już dawno jej nigdzie nie spotkałem.


29 lut 2008 13:44:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post 
W zasadzie wszystko co napisal chesuli - chociaz z 2 pozycji jeszcze nie czytalem, bede musial :) Dokladam Asimova w SF, klasyka absolutna. Trzeba tylko podchodzic z pewnym dystansem, pamietajac ze to bylo pisane 50 lat temu. Jeszcze Jacek Sawaszkiewicz - konkretnie bardzo dobrze wspominam 'Sukcesorow' pieknie zapetlona historia ziemi i innego ukladu slonecznego, ktore nawzajem sie kolonizowaly.


29 lut 2008 13:55:13
Zobacz profil
Post 
john bimingham trylogia oś czasu dobrze napisana i z odnośnikami do osób znanych dziś i w czasach 2 wojny swiatowej.


29 lut 2008 14:25:06
Post 
Poleca m ta ksiazkie

Niedoczarowany miecz - Lawrence Watt-Evans

krotki opis pobrany ze strony http://merlin.pl

Wiekowy czarodziej nie był najszczęśliwszy, gdy w jego życiu pojawił się Valder, a jego chata i magiczne komponenty zostały zniszczone. Obiecał jednak młodemu zwiadowcy zaczarowany miecz, który pozwoli mu przedostać się bezpiecznie przez linie wroga. I słowa dotrzymał... Magiczny oręż uczynił Valdera niemalże nieśmiertelnym, niestraszne mu były smoki, wojownicy oraz demony. Miał jednak pewną wadę - wyciągnięty musiał skosztować krwi wroga. I jeszcze jedno: jego setną ofiarą miał zostać właściciel..


Ostatnio edytowano 01 mar 2008 14:27:10 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 1 raz



01 mar 2008 11:31:44
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 2:40:12
Posty: 24
Post 
Witajcie

Nie wiem czy znacie książki Roberta Rankina? Polecam gorąco:
1. Największe przedstawienie zza świata
2. Księga prawd ostatecznych
3. Poszukiwacze zaginionego parkingu
4. Nostradamus zjadł mi chomika
5. Antypapież

Z poważniejszej fantastyki:
1. "Statki czsu" Stephena Baxtera
2. Cykl "Hyperion" Dana Simmonsa

Adam


01 mar 2008 11:58:18
Zobacz profil
Post 
polecam z pełnym sumieniem Jordan Robert - cykl "Kolo Czasu" to naprawde wspaniałe dzieło


01 mar 2008 17:22:52
Post 
halucinogen tytul mi sie obil o uszy ale czy mozesz mi przyblizyc dokladnie o co w tym cyklu chodzi? Czym bys mnie zachecil do przeczytania :P


01 mar 2008 17:27:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron