Teraz jest 28 mar 2024 17:34:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Martin Abram 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2007 14:20:04
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3G, Nokia E66
Post Martin Abram
Gorąco polecam książke Martina Abrama Quo Vadis 0 Trzecie Tysiąclecie. Autora posługując się nieśmierletną historią Sienkiewcza umieszcza ją w XXII wieku. Książka inretesująca sczegolnie ze względu na obraz świata XXII wieku, ktory wydaje się bardzo prawdopodobny. MArtin Abram pokazuje jakim zagrożeniem jest globalizacja, oraz do czego może doprowadzić bezmyślna, na siłę wprowadzana tolerancja religijna - co jest obecnie bardzo modne.


04 paź 2008 15:29:48
Zobacz profil YIM
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Czytałem to już kilka ładnych lat temu. Co ciekawe, do dziś pamiętam okoliczności zakupu tej pozycji: wracałem akurat pociągiem z Warszawy i oczywiście musiałem zajrzeć do jednej z wielu znajdujących się tam księgarni. Patrzę sobie, przeglądam i mój wzrok padł właśnie na tę pozycję. Przeczytałem blurba, pomyślałem "ooo fajne sf jakieś", więc zakupiłem. Zdziwiło mnie nieco zachowanie księgarki bo gdy poprosiłem o tę książkę to jakby mimochodem zapukała palcem w inną książeczkę, której tytuł brzmiał "Śpiewaj z Janem Pawłem II" czy jakoś tak. Wiecie, taki "przypadkowy" gest doświadczonego handlarza rodem ze stadionu. Spojrzałem się nie wiedząc za bardzo o co chodzi, zapłaciłem i wyszedłem. Dopiero czytając tę książkę potem sczaiłem, że jest to po prostu jedna z tych książek, które próbują czytelnika nawrócić na jedyną słuszną wiarę. Zresztą sam fakt, kto wydał tę książkę też wiele o tym mówi. Sama powieść nie jest zła, jeno ta przebijające się indoktrynacja wkurza.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


05 paź 2008 8:29:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron