Teraz jest 18 kwi 2024 18:43:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Książki SW godne polecenia 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2008 15:27:55
Posty: 26
Post 
nikusia.xDD napisał(a):
. W końcu to nie to samo co obejrzenie interpretacji reżysera.


Nie wiem, czy wiesz ale w tym przypadku to książka jest interpretacją filmu. Najpier mieliśmy trylogie filmową dopiero poźniej świat gwiezdnych wojen został rozszerzony przez książki.

Kabaczek - Jak chcesz więcej Sithów to przeczytaj książke Darth Bane: Droga zagłady tam masz prawie samych władców ciemnej strony mocy. Jest ona o jedym z najwiekszych mrocznych lordów, człowieku który dostrzegł słabość Bractwa Ciemnosci i wprowadził słynną zasade dwóch. Lubie tę książke bo jest w niej dużo o kulturze zakonu.

W przyszłym roku w Polsce zostanie wydana jej kontunuacja Darth Bane: Rule of Two (w planach jest też trzecia część)

_________________
We are against piracy, please don't attack ships.


18 wrz 2008 22:35:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 19:54:51
Posty: 13
Post 
Ja ze swej strony mógłbym polecić:
Darth Bane- Droga Zagłady- po tej książce uświadomiłem sobie sithowie kręcą mnie chyba bardziej niż jedi, -WŁADZA
seria komandosi republiki ciekawie spojrzenie na klony ,
Darth Maul-Łowca z mroku - ciągła akcja , niesamowicie i zgodnie z moimi wyobrażeniami przedstawiony czarny lord - najbardziej odpowiadało mi że nie rzuca tu głupich tekstów jak np w mrocznym widmie,
Trylogia Hana Solo- historia największego awanturnika galaktyki,
Opowieści z kantyny Mos Eisley i Opowieści Łowców Nagród - ciekawe połączenie ze sobą róźnych postaci i zwłaszcza w Mos Eisley - miejsca
Oczywiście też książki Zahna - było już wielokrotnie pisane dlaczego.

I jeszcze jedna uwaga. Przeglądałem teraz swoje książki ze świata SW , przeczytałem na razie erę republiki , kończę erę imperium , i teraz jak przeglądałem tytuły nie mogłem skojarzyć co było w większości książek .


21 wrz 2008 10:00:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 gru 2008 14:26:46
Posty: 3
Post 
Najbardziej podobała mi się Trylogia Hana Solo(ze względu na bohatera), X-Wingi, no i rzecz jasna Trylogia Thrawna. W ramach uzasadnienia: u Zahna podobał mi się jego styl pisania, dobry pomysł na bohatera i rzecz jasna to, że nareszcie Rebelia przegrała parę bitew(za mało :( ). W X-Wingach postać Corrana Horna(chyba mój ulubiony bohater).


24 gru 2008 15:08:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2008 17:21:10
Posty: 29
Lokalizacja: Sandomierz
Post 
Ja z swej strony chciałbym rozreklamować trochę Rothfuss Patrick "Imie Wiatru". Znając życie niektórzy uznaliby ją za gniot godny FS, chcę zaznaczyć ze przyjemnie sie ja czytało. Do cienkich to ona nie należy , co jak dla mnie jest dużym plusem, pomimo że przedstawia początki naszego głownego bahetra - ksiażka wciaga. Przynajmniej ze swej strony czytałem coraz szybciej aby dowiedzieć jak toczyły sie jego losy i pierwsze przygody. Niestety pozostał niedosyt, książka konczy sie wtedy kiedy akcja naprawdę zaczyna sie rozkręcać... i pozostaje smutny czas czekania az wyjdzie kolejny tom... No własnie ale gdyby nie kończyła sie w zachęcający do dalszego czytania kto by chciał dalej czytać. Dla mnie dobra książka i warta przeczytania ;]

_________________
Leliwum Perfectum - Na chwałę pokazów !


26 gru 2008 21:44:40
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Nie, to nie jest gniot rodem z FS, az tak źle to nie jest.

Ale żeby bardzo dobra książka to też nie ;)

Tu żeśmy se nawet podyskutowali o tym dziele:
http://forum.eksiazki.org/viewtopic.php?t=5931

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


27 gru 2008 0:43:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2008 1:51:56
Posty: 28
Lokalizacja: WrocÂław
Post 
Czytałem trochę z ogromu książek z serii Star Wars i śmiało z zamkniętymi oczami mogę polecić najbardziej Trylogię Thrawna: "Dziedzic Imperium", "Ciemna strona Mocy" i "Ostatni rozkaz". Moim zdaniem najlepsza ze wszystkich książek z całej serii Star Wars (choć zaznaczam, że nie przeczytałem jeszcze wszystkich) jest "Ostatni rozkaz". Trylogia Thrawna jest autorstwa Timothiego Zahna. Dobra jest jeszcze trylogia "Akademia Jedi" Kevina J. Andersona, choć dopiero zacząłem drugi tom. "W Poszukiwaniu Jedi", "Uczeń Ciemnej Strony" i "Władcy mocy".

Jako ciekawostkę mogę dodać, że fani wystosowali list otwarty, pod którym zebrano naprawdę ogrom podpisów do George'a Lucasa, aby zekranizować jako Star Wars: Episode VII-IX właśnie trylogię Thrawna. Lista autorstwa Johna Campea został opublikowany 2 sierpnia 2007r. Jednak chyba nic z tego nie wyjdzie, gdyż Lucas w swym testamencie ponoć zakazał ekranizacji kolejnych części sagi o rycerzach Jedi, a za życia nie jest skłonny do podjęcia takowych działań. ;)

_________________
-=> DJ M@fi0z0® <=-

"Es gibt so viele die Menschen,
du aber ein, meine Liebe,
Nur will dir sagen können,
dass du einzig bist,
wen ich lieben kann"
(własne)
Für dich... für immer dein...

Obrazek


31 gru 2008 3:15:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2008 23:19:08
Posty: 5
Post 
moją przygodę z SW zaczęłam (ciężko wyznać) od "Noce Coruscant: Pogrom Jedi"
książka ciekawa, zaskakujące zwroty akcji,
no i Darth Vader ogarnięty obsesją odszukania jednego z nielicznych ocalałych Jedi - Jaxa Pavana;
jednak
podążając za radą b. doświadczonych fanów SW zaczęłam czytać Trylogię Thrawna...
i muszę przyznać, że seria jest po prostu świetna
(aktualnie czytam "Ciemną Stronę Mocy")

mam zamiar przeczyta także "Rękę Thrawna"
pytanie tylko: kiedy?
(brak czasu) :P

_________________
„Ci, którzy nie wyciągają wniosków z historii, skazani są na jej powtarzanie…
Ci, którzy nie wyciągają słusznych wniosków z historii, cóż, Ci są po prostu zgubieni…”


06 sty 2009 21:13:34
Zobacz profil
Post 
A mógłby mi ktos polecic jakąś książkę o Sith'ah? Darh Bane - Droga Zagłady juz czytałem PS. Szukam ksiażki po polsku.

Obrazek


13 sty 2009 15:56:17
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2007 12:40:38
Posty: 57
Lokalizacja: z nieznanego miasta
Post 
Metaloman napisał(a):
A mógłby mi ktos polecic jakąś książkę o Sith'ah? Darh Bane - Droga Zagłady juz czytałem PS. Szukam ksiażki po polsku.

Polecam dwie książki "Darth Maul Łowca z Mroku" i "Czarny Lord Narodziny Dartha Vadera"
W lecie Amber z tego co się orientuję powinnien wydać nowelizację TFU.

_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Obrazek


13 sty 2009 16:14:58
Zobacz profil WWW
Post 
Te książki też czytałem, ale dzięki. PS. Oglądał ktoś serial wojny klonów w tv? jak wrażenia po pierwszych 2 odcinkach? Ja osobiście jestem zadowolony, ze pojawiła się kolejna ekranizacja SW, chociaż fajnie by było gdyby film też ktoś zrobił...

Obrazek


13 sty 2009 18:02:20
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post 
Edit by Mori: Ale linki sobie darujemy.

wracając do książek, zacząłem czytać Darth Bane - droga zagłady
[spoiler]zaczyna się świetnie (kopalnia, armia), potem zrobiło się nudno (rywalizacja w szkole - trochę to przypomina młodość Obi Wana), ale później doszło trochę erotyki, bo przybyła Githany[/spoiler]
i na tym skończyłem
mam nadzieję, że rozwiną trochę wątek erotyczny - Star Wars jest zwykle takie bezpłciowe, wszyscy chcą władzy i nie ma czasu myśleć o seksie


14 sty 2009 11:21:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2008 15:27:55
Posty: 26
Post 
Właśnie skończyłem czytać (po dłuzszej przerwie od książek SW) Sokoła Milenium - Jamesa Luceno. Nie została ona u nas jeszcze wydana(ale juz nie mogę sie doczekać jej tłumaczenia), ale warto przeczytać ją po angielsku. Fabuła skupia się na statku Hana Solo, poznać można jego historię.

[spoiler]
Czytając książkę odniosłem wrażenie, że autor w pewnych momentach nie wiedział co zrobić ze swoją fabułę ani jak ją dobrze poprawić. Na poczatku poznajemy "narodziny" Sokoła, później co się z nim działo do momentu gdy nastąpił atak na Coruscant przez armię separatystów kiedy to Tobb Jadak wyrusza na swoją ostatnią misję Sokołem (wtedy nazywał sie Stellar Envoy). Następnie ulega wypadkowi a, akcja przenosi się o ok. 60 lat później gdy Han, Leia i Amelia (Allana, córka Jacena i Tenel Ka) podróżóją gdzieś Sokołem. W pewnym momencie Amelia znajduje pewien przedmiot, którego pochodzenie jest nie znane. Nawet Han nie wie czym on jest, a przecież zna statek "na wylot". Jest to moment gdy bohaterowie podejmują spontaniczną decyzję o poznaniu pochodzenia statku (i następuje jeden z dwóch momentów w książce nie rozumianych przeze mnie, jakby autor nei miał pomysłu jak wplętać rodzine Solo w swoją historię - dlaczego? (wygląda to mniej wiecej tak: Amelia -wyruszmy w podróż aby poznać dzieje sokoła , Leia i Han - ok)). W tym samum czasie ze śpiączki budzi się Jadak i nie wiele się zastanawiając postanawia odszukać swój dawny statek bo ma on stanowic klucz do skarbu. Dalej poznajemy dzieje Sokoła zarówno cofając sie wstecz (razem z przygodami Solo) jak i w przód (tak ja poznaje ją Jadak). Podorząjac za treścią dochodzimy gdzie głowni bohaterowi się spotykają i ruszaja do miejsca gdzie ma być ukryty rzekomy skarb. Ich tropem podąrza róweniz kolkcjoner antyków, który płacił za opiekę nad Jadakiem wierząc, że doprowadzi on go do cennego znaleziska. Na końcu gdy okazuje sie, że skarb jest sfałszowany Jadak przyłacza sie do kolekcjonera poszukując oryginałi, a rodzina Solo rusza na pomoc Lukowi. I tyle! Końcówka książki rownierz wydała mi się jakby sklecona na siłę. Kolekcjoner ścigał Jadaka, chciał go porwać, straszył, a te na końcu przyłacza się do neigo i ruszają razem na poszukiwania.
Reasumując ksiązka, mimo pewnych niedociągnięć mnie się podobała. Autor ciekawie napisał dialogi i historię słynnego statku. Nie bacząc, na te "zgrzyty", mogę ją polecić, nie tylko zagorzałym fanom SW a i osobą których styczność z SW polegała na obejrzeniu starej trylogi.
[/spoiler]

_________________
We are against piracy, please don't attack ships.


15 sty 2009 1:05:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2008 20:42:34
Posty: 30
Post 
Hej, ja zawsze wszystkim będę polecał świat Fundacji Isaaca Asimova . Jest to jedna z pierwszych poycji na które natrafiłem dawno temu i miaełem niesamowite szczęście. Dzięki właśnie temu autorowi pokochałem fantastykę . Ciekowostką dla fanów Gwiezdnych Wojen zapewne jest to że pomysł imperium galaktycznego G. Lucas zaczerpnął właśnie z Fundacji.

_________________
niedługo krypta czasu otworzy się a wtem........


15 sty 2009 2:36:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2008 23:19:08
Posty: 5
Post 
hej,
a co możecie powiedzieć o serii "Legacy of the force"?
zastanawiam się, czy warto ją przeczytać...
może mi ktoś doradzić?
pzdr

_________________
„Ci, którzy nie wyciągają wniosków z historii, skazani są na jej powtarzanie…
Ci, którzy nie wyciągają słusznych wniosków z historii, cóż, Ci są po prostu zgubieni…”


04 lut 2009 20:07:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2008 15:27:55
Posty: 26
Post 
Przeczytałem 4 tomy i jak na mnie sie podoba. Mamy w niej konflikt w rodzinie, ciekawe zwroty akcji i zróźnicowanych bohaterów. Na duży plus zaliczam to, iż nie można sie jednoznazcnie opowiedzieć po której kolwiek stronie konfliktu, ponieważ w obu mamy "starych znajomych". Czytajac nie wiedziałem czy chce żeby Zyby góra była Korelia czy Galaktyczny Sojusz. Kolejny ciekawy watek to dylematy Jacena związane z mocą. Szczegółów nie bede wyjawiał po mozna komuś popsuć przyjemnosć czytania, ale wg mnie serie warto przeczytać!

_________________
We are against piracy, please don't attack ships.


04 lut 2009 21:27:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: