Teraz jest 29 mar 2024 0:30:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Krasnoludzice 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2008 12:00:06
Posty: 77
Lokalizacja: z majatku;)
Post 
Podepne sie pod ten watek z pytaniem: jakiego wzrostu byly krasnoludy? Z tego co pamietam, to u Tolkiena mialy cos kolo 2 metrow wzrostu (mam na mysli ksiazke, bo w filmie to juz zdecydowanie blizej im do krasnoludkow). Jest tu ktos na biezaco z Wladca Pierscieni zeby mi ten wzrost potwierdzic lub odeslac mnie do powtornej lektury? No bo czytalem to dosc dawno ale utkwilo mi w pamieci, ze byly wysokie i masywne (krasnoludy rzecz jasna). U innych autorow jest juz maniana ze jak krasnolud to niskiego wzrostu, zeby sie chyba dobrze z krasnoludkami od sierotki chyba kojarzylo...

_________________
wszystko dzieje sie po cos


25 wrz 2008 20:03:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2008 18:54:17
Posty: 16
Post 
Oj tu Ci się kompletnie pomyliło. Krasnoludy u Tolkiena są niskie, tak gdzieś między niziołkiem a człowiekiem. Już w pierwszych zdaniach opisujących hobbity Tolkien pisze, że są niższe nawet od krasnoludów. Krasnoludy były za to krępe i silne mimo swojego wzrostu.


25 wrz 2008 21:24:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
znalazłem rysunek pary krasnoludów, tz. krasnoluda i jego żonę
Obrazek
rysunek pochodzi z komiksu na podstawie książki Guards! Guards! (Straż! Straż!) Terry'ego Pratchett'a
ta z lewej to krasnoludzica, widać, że ma brodę

a tu ta sama para wraz z przybranym synkiem
Obrazek


18 paź 2008 15:44:44
Zobacz profil WWW
Post 
o tym jak naprawdę wyglądały (a może wciąż wyglądają ;) ) krasnoludzice... chyba się nigdy nie dowiemy.

Pytanie według mnie (może i nawet podświadomie) brzmi inaczej, jak chcielibyśmy, by wyglądały panie krasnoludzice? ;)

I jeśli mam być szczery, to wolałbym by te kobitki nie miały zarostu i wyglądały raczej tak:

Obrazek

obrazek ze strony lineage2.


No co? Pomarzyć zawsze można ;)

Edit by Mori: Marzyć można, off-topicować, wrzucając jakiś obrazek z gry, nie. +1


23 paź 2008 19:22:09
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 21:15:10
Posty: 25
Post 
Sięgnąłem do źródła: "Mitologia skandynawska w epoce Wikingów" L.P.Słupecki na stronie 36 zauważa, że "(...) wśród Karłów istnieje jedynie płeć męska. Dyrgia, forma żeńska od dverg (karzeł) pojawia się dopiero w później Thjalar Jóns sadze, patrz G. Seinsland 1983, 85."
Tyle o fakty, jeśli na coś wpadnę to dodam do tematu.


22 gru 2008 13:45:17
Zobacz profil
Post 
W Eragonie jest opisana krasnoludzica (krasnoludka?), jako naprawdę urodziwa kobieta tylko niska i barczysta ;]. Jedyny myk w tym, że krasnoludzice (krasnoludkę?) opisuje jej własny narzeczony - Orik ;).
Poza tym, jak dla mnie są dwie wersje krasnoludek (krasnoludzic?) - Te z brodą i te bez niej :]


25 sty 2009 23:41:43
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2009 17:12:08
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Sony PRS-505
Post 
Witam!

Dwie luźne uwagi do tematu jakie posiadam, to:

1. Odwoływanie się do nastoletniego Paoliniego (Eragorn) jako źródła 'wiedzy o krasnoludach' uważam za chybione. To już bardziej na miejscu wydaje się być Maria Konopnicka.
Sir Pratchett zaś to fantasy na wesoło. Dziwnym byłoby gdyby jego krasnoludzice owych bród nie posiadały. Osobiście na krasnoludy patrzę przez pryzmat systemu RPG Warhammer, gdzie krasnoludzie kobiety zarostu na twarzy nie mają.

2. Jak zwykł z przymrużeniem oka mawiać mój znajomy: Oczywiście, iż wszystkie krasnoludy mają brody. Tyle, że krasnoludzkie kobiety noszą je miedzy nogami.

Pozdrawiam.


28 lut 2009 17:32:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: