Teraz jest 28 mar 2024 17:42:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Coś w stylu George'a Martina 
Autor Wiadomość
Post Coś w stylu George'a Martina
Witam, jestem fanem cyklu Pieśń Ognia i Lodu Martina. Niestety, oczekiwanie na kolejne tomy to katusza. Czy ktoś mógłby polecić jakieś książki w tym stylu? Zaznaczę, że lubię literaturę bez tzw. "słodkości", charaktery ani czarne, ani białe, tylko szare, tak jak to w świecie jest. Poza tym te intrygi polityczne - miód.
Dodam też, że nie wciągnął mnie kompletnie Erikson (a ktoś mi polecał, jako w stylu Martina).


29 lut 2008 9:12:44
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
To może spróbuj R. Scott Bakkera - cykl "Książę Nicości". Trzy książki, które rzuciły mnie na kolana.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


29 lut 2008 9:43:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 19:14:29
Posty: 35
Post 
Albo C.J. Cherryh - 4-tomowy cykl "Tristan"- również bardzo ciekawie napisane powieści. Ewentualnie cykl "Przybysz" także tej pisarki.


01 mar 2008 14:52:20
Zobacz profil
Post 
Osobiście nie przepadam za takimi książkami ale kilka z nich przeczytałem dlatego polecam cykl: Kay Guy Gavriel - "Fionavarski gobelin"


02 mar 2008 10:12:29
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Tak a propos Martina to już za .... 3 lata przyjeżdża on do Polski :D

Cytuj:
Jak poinformował Wojtek Sedeńko, George R.R. Martin ma przyjechać do Polski. Autor "Piaseczników" i cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" zgodził się być gościem nidzickiego konwentu w 2011 roku.
To wspaniała wiadomość dla fanów "Pieśni Lodu i Ognia" - George Martin zgodził się przyjechać na festiwal w Nidzicy. To termin bardzo odległy, ale trzeba jasno powiedzieć, że to wielki sukces - pisarz odpowiada na mejle i listy bardzo rzadko, większość spraw oddaje swojej asystentce. A ta odmawia.
Martin jest tak zapracowany, że listę konwentów ustala się z kilkuletnim wyprzedzeniem. A i warunki przyjazdu są określone jak dla wielkiej gwiazdy rocka.
Wymiana mejli trwała pół roku, użyliśmy do nacisku jego przyjaciół, agentów i wydawców. I jest! Udało się. To z pewnością będzie wielki magnes dla fanów i festiwal nidzicki będzie pękał w szwach.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 mar 2008 11:16:49
Zobacz profil
Post 
Z niecukierkowych fantasy mogę polecić cały cykl "Czarnej kompanii" Glena Cooka, oraz "Malazjańska Księga Poległych" Stephena Eriksona.
Obie bardzo dobre, wiele tomów nie przeszkadza w lekturze, a wręcz chce się więcej i więcej :)

Zdecydowanie polecam,
T

PS. Jest jeszcze "Koło czasu" Roberta Jordana, ale to z kolei jest zbyt rozwlekłe. Na razie 11 tomów, za rok czy dwa będzie ostatni - 12ty tom.


02 mar 2008 12:18:29
Post 
no wlasnie - polecam eriksona! malazanska ksiega umarlych wymiata! a ostatnio pojawila sie ksiazka eselmonta - autora piszacego takze o swiecie eriskona. warto. poza tym ciekawy jest jordan i jego cykl 'kolo czasu'

------------------ Dodano: Dzisiaj o 13:08:32 ------------------
a w ogole to bardzo fajnie o tego typu mega-powiesciach pisal swojego czasu jacek dukaj - jego tekst mozna znalezc na stronach autora. porownywal tam tworczosc jordana, martina i eriksona. zreszta sam ostatnio pisze wielkie objetosciowo ksiazki - np lod. ale jego artykul warto przeczytac zeby wyrobic sobie zdanie o pisarzach i przy okazji dowiedziec sie co lepsze.


02 mar 2008 14:08:32
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2008 13:18:55
Posty: 64
Post 
Erikson i Baker teoretycznie podobni, ale trochę przyciężkawi. Martin jest jednak niepodrabialny, choć może troche podobna J.V. Jones?


08 kwi 2008 15:23:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron