Teraz jest 16 kwi 2024 19:36:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Conan 
Autor Wiadomość
Post 
kiedys? a dlaczego juz nie lubisz? pytam sie bo od kiedy przeczytalem w fantastyce pierwsze opowiadanie, czytuje ksiazki o nim regularnie , ale faktycznie glownie te "howardowskie" , chociaz te "inne" tez ale rzadziej i dlugo sie na nie nastawiam , moze i literacko nie sa gorsze ale jak na moj gust nie maja "tego czegos" - tej iskry


20 kwi 2008 19:25:09
Post 
Moj męzczyzna uwielbia Conana i chyba z 2 ksiazki z serii. Wiem ze jego marzeniem jest skompletowanie calej serii. Ja sie w tym w ogole nie orientuje czy ktos moze mi poradzic ktore z nich powinno sie kupowac na poczatku w serii jest ich chyba z 30 i nieco sie gubie


23 kwi 2008 11:20:36
Post 
hmmm
moim zdaniem najlepiej od poczatku :) ale powaznie piszac towlasnie pierewsze 9 tomow zawiera opowiadania Howarda a takze opowiadania napisane na podstawie zapiskow autora Conana przez L. Spraque de Camp'a , Lina Carter'a
sa to w kolejnosci : 1.Conan 2.Conan z Cymerii 3.Conan Pirat 4.Conan Obieżyświat 5.Conan Ryzykant 6.Conan Korsarz 7.Conan Wojownik (moj faworyt) 8.Conan Uzurpator i wreszcie 9.Conan Zdobywca
od tego najlepiej zaczac przygode z barbarzynca , a reszta to juz co kto lubi , gdyz w wiekszosci (o ile sie nie myle) sa to juz nie opowiadani ale powiesci.


23 kwi 2008 14:12:55
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2008 21:44:20
Posty: 69
Post 
Conan Howarda jest dobry miejscami lepszy miejscami gorszy ale na ogół dobry. Dlaczego nie bardzo dobry? Bo książki Howarda mam wrażenie były pisane dla czytelnika nastoletniego nie ma w Conanie zbytniej przemocy, nie ma wulgaryzmów nie ma seksu. Conan mimo że dziki barbarzyńca zachowuj się niekiedy jak dobrze wychowany domowy kundelek. Na uwagę zasługuje Pani Smierć - Craft de Jack (alias Piekara - ten od inkwizytorów).
Od Conan mi osobiście dużo bardziej podobał się cykl o Kanie - Karla E Wagnera - cykl ten jest na pewno bardziej dojrzały brutalny, tu już leje się krew, ludzie umierają a główny bohater już nie zawsze jest grzeczny.


23 kwi 2008 22:41:52
Zobacz profil
Post 
Hyperion napisał(a):
Conan Howarda jest dobry miejscami lepszy miejscami gorszy ale na ogół dobry.

taki to juz urok opowiadan
grzeczny , hmm ma swoj kodeks , a zmienial sie z czasem jego podrozy po swiecie cywilizowanym ,
w opowiadaniu "wieza slonia" zostal obrazony w karczmie , zgaslo swiatlo a po chwili ten ktory obrazal zostal pozbawiony glowy ,wiec chyba Conan ni ebyl tak do konca grzeczny :)
ogolnie rzec biorac taki juz urok opowiadan Howarda , mi sie podobaja i to bardzo a poza tym nad gustami sie nie dyskutuje
Kane tez nie jest zly ale dla mnie to juz nie to , moze to z powodu kolejnosci w jakiej odkrywalem tych autorow ...


30 kwi 2008 13:50:02
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post 
Skoro polecamy te napisane przez L. Spraque de Camp'a , Lina Carter'a powinno przeczytać się "Wyzwoliciela" 14 tom Amberu o wojnie w której Conan zdobył tron, 10 "Mściciela" (dzieję sie zaraz po "Zdobywcy") o wyprawie ratunkowej na wschód wzdłuż wspomnień, 20 "Z Aquilonii" o ostatecznej walce z Thoth Amonem, 15 "Z wysp" o ostatniej wyprawie starca, tym razem za zachodni ocean (jest to ostatnia przygoda Conana) oraz 24 "Szermierz" zbiór opowiadań uzupełniających niektóre opowiadania Howarda.

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


30 kwi 2008 19:17:33
Zobacz profil
Post 
Z posrod wszystkich wydanych ksiazek o Conanie najbardziej podobaly mi sie Howarda. Ntomiast po przeczytaniu wszystkich, ktore ukazaly sie na rynku polskim do roku 1997 (gdyz te przeczytalem) uwazam, ze godnymi przeczytania w zasadzie sa tylko te napisane przez Lin Cartera.


23 sie 2008 16:01:46
Post 
Ja poznałem Conana poprzez serial animowany który leciał dawno temu w telewizji, ale wątpię żeby miał on dużo wspólnego z książką gdyż tam Conan jak dobrze pamiętam wraz z grupką przyjaciół walczył z sługami boga Setha bronią wykutą z gwiezdnego metalu i próbował ocalić swą rodzinę zamienioną w kamień. Jednak w bardzo bliskiej przyszłości przeczytam kilka książek o Conanie (najpierw muszę dokończyć inną książkę) gdyż chcę sobie przybliżyć tamtejszy świat przed rozpoczęciem gry w "Age of Conan" oraz dla samej przyjemności płynącej z czytania.


04 wrz 2008 21:05:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron