Teraz jest 28 mar 2024 10:13:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
przypisy w epub 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2011 22:28:17
Posty: 2
eCzytnik: ONYX BOOX
Post przypisy w epub
Czy ktoś wie jak utworzyć przypis w epub, który będzie aktywny w czytniku? Mam książkę, która posiada ten bajer; niestety nie mogę dotrzeć do struktury pliku.


11 lut 2011 23:12:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: przypisy w epub
Jeżeli już książka ma te przypisy (chodzi Ci o hiperłącza?) to spróbuj robić w ten sposób - convert do *.PRC, a później convert z *.PRC do *.EPUB. Nie jest to sprawdzone przeze mnie (na czytniku), ale wszelkie znaki wskazują, że ten zabieg może zadziałać (na kompie w Calibre coś takiego działa).


12 lut 2011 11:04:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2011 22:28:17
Posty: 2
eCzytnik: ONYX BOOX
Post Re: przypisy w epub
Już wiem i to działa. Należy w Sigilu pracowicie w kodzie xhtml wpisywać linki:
<a href="Text/nazwa_pliku.xhtml#nazwa_elementu_do_laczenia" id="nazwa_elementu_biezacego">tekst</a>
W przykładowym kodzie celowo nie użyłem polskich fontów, bo ich, jak wiadomo, nie można użyć.
Do Sigila kopiujemy poprzez Ctrl+V tekst z Worda i tam dzielimy go na mniejsze pliki, wyodrębniając m.in. plik z przypisami lub ze spisem treści (w jego przypadku to działa tak samo - tylko prościej, bo zbędny jest element "id" - wystarczy odwoływać się tylko do nazw poszczególnych plików, które są przez nas podzielone np. na rozdziały i podrozdziały).


20 mar 2011 16:09:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2012 11:47:53
Posty: 4
eCzytnik: Sony PRS-600
Post Re: przypisy w epub
Nie wiem czy piszemy o tym samym.
Jeśli chodzi o przypisy działające pod podglądem Calibre, a w czytniku już nie, to wystarczy prosta konwersja z epub do epub w wymienionym programie.

Ostatnio przechodziłem przez ten problem u siebie i w ten sposób udało mi się go rozwiązać bez ingerowania w css pod Sigilem.


03 kwi 2012 12:06:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron