Teraz jest 24 kwi 2024 22:15:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Polskie znaki na stałe wpisane w epub 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub
Witam,

@t3d - oczywiście można po eksporcie do txt zmienić kodowanie. Tylko po pierwsze, czasem jest tak, że w poszczególne strony pdf-a mają różne strony kodowe, a nawet, jak kodowanie jest jednorodne i uda Ci się "odzyskać" polskie ogonki, to masz plik txt z totalnie rozwaloną strukturą. Nie jestem wcale przekonany, że "zgrubny" OCR zajmie więcej czasu niż ponowna edycja tego txt - nawet przy zastosowaniu niezłych makr.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


14 lut 2011 1:52:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 wrz 2012 12:24:46
Posty: 6
eCzytnik: sony prs-t2
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub
Witam, jestem nowicjuszem jezeli chodzi o ebooki - sam uzywam Sony PRS-T2, zona zas Kobo. Posiadam ladny zbior ksiazek w przeroznych formatach - jednak najlepsze wyniki na te oba czytniki mam z formatem ePub. W jednej z publikacji czytalem, ze najlepiej konwertowac (uzywam calibre, majac slaba znajomosc tego programu) z .rtf - i tak to robie. Najpierw z .pdf na .rtf w adobe i dopiero w calibre z .rtf na ePub. Jednak niektorych ksiazek w formacie .rtf z polskimi znakami i to niezaleznie czy taki plik (.rtf) dostalem z netu, czy sam utworzylem z .doc czy z .pdf nie moge skonwertowac do ePub bez bledow. Robilem juz roznego rodzaju zmiany w Wordzie - to czcionke zmienilem, to troche skladnie calego tekstu, czy tez wielkosci czcionki - nie wiem co jest przyczyna - przy konwertacji dajmy na to 20 ksiazek z .rtf - 2-3 zawsze sa bez polskich znakow i nie znajduje przyczyny tego. Te ksiazki nie moge uzyskac w ePub czy mobi nawet po wielokrotnych probach. Dodam, ze dokonalem wszystkich czynnosci zaleconych przez "karakan" i uzywam trzcionki georgia.
Prosze o pomoc i wytlumaczenie jezeli to mozliwe, bledu jaki robie :)
rysio;)


30 wrz 2012 19:36:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub
:) bo powinieneś używać czcionki, zamiast trzcionki :) A zamiast polskich znaków co jest? bo jak np. ? albo jakiś kwadracik, to może pomóc ponowna konwersja, już raz skonwertowanego pliku w calibrze, tego wynikowego(z pierwszej konwersji).


30 wrz 2012 21:20:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 wrz 2012 12:24:46
Posty: 6
eCzytnik: sony prs-t2
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub
;) ha, ha - ale i racja z pisownia - ale po ponad 25 latach zycia w Niemczech..... Zawsze lubilem j.polski literacki i gramatyke takze, dlatego chce teraz wiecej czytac ksiazek w j.polskim, do tej pory czytalem w niemieckim. Problem juz sie rozwiazal, co w innym miejscu podalem - rtf konwertuje teraz w WordPadzie a nie w Wordzie. Computer i programy mam w niemieckim - tu moze byc problem bo Word przyjmuje sam jezyk.


02 paź 2012 17:26:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron