Teraz jest 28 mar 2024 10:40:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
W 80 dni dookoła świata (2004) 
Autor Wiadomość
Post W 80 dni dookoła świata (2004)
Cytuj:
Film opowiada przygody ekscentrycznego angielskiego gentlemana Fogga i jego służącego (Jackie Chan) podczas trwającej 80 dni szaleńczej podróży dookoła świata. Całe przedsięwzięcie jest wynikiem zakładu, jaki stanął pomiędzy Foggiem a członkami elitarnego londyńskiego klubu gentlemenów. W podróży bohaterowie spotykają wiele znanych postaci XIX stulecia i przeżywają niezliczoną ilość przygód.


Jedna z najlepszych ksiazek przygotowych dla mlodziezy doczekala sie ekranizacji, a wlasciwie pseudoekranizacji. Film ma niewiele wspolnego z fabula ksiazki, dlatego po przeczytaniu ksiazki i obejrzeniu filmu doznania z filmu sa tragiczne ....niestety. Nic nie trzyma sie ksiazki, zupelnie inne sceny i wydarzenia. Film skonstruowany bardziej pod komedie niz przygodowke. Owszem dla ludzi ktorzy nigdy nie czytali ksiazki lub nie pamietaja jej - film jako komedia moze sie podobac, choc tez watpie, natomiast dla tych co czytali szczerze odradzam obejrzenie filmu, bo po 1 szkoda czasu, a po 2 zepsujecie sobie smak..


21 maja 2008 22:09:44
Post 
Film może nie oddaje dokładnie lektury, ale podobał mi się ze względu na humor i grę jednego z lepszych aktorów - Jackie Chana. Naprawdę fajny!


10 lip 2008 17:29:45
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2008 7:49:43
Posty: 26
Lokalizacja: Rawicz
Post 
Zgadzam się z przedmówcą "Masterek" film można określić jako humorystyczną parodie książki w 80 dni do okoła świata. Ekranizacja ma mało wspólnego z książką no może poza tytułem i odwiedzanymi miejscami. Jako odwzorowanie książki film jest totalną klapą jednak jako komedia spełnia swoją rolę zwłaszcza dzięki roli Jacki Chana. Film warty do oglądnięcia tylko w celach typowo rozrywkowych i odprężających.


11 lip 2008 22:04:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 cze 2008 17:39:19
Posty: 24
Post 
Oglądałem dość dawno i co najważniejsze, z książką nie miałem w ogóle do czynienia, ale film sam w sobie mi się podobał. Jako komedia sprawdził się dobrze, najbardziej w pamięci utkwiła mi scena, kiedy pili sake :D


23 lip 2008 18:43:12
Zobacz profil
Post 
Film miły,lekki i przyjemny dla widzów w każdym wieku. Świetne dialogi i humor bijący z filmu.Sceny walki z udziałem Jackiego były może nie powalające ale całkiem dobre. Fabuła podobnie - choć nie jest rewelacyjna to jednak nie nuży i potrafi wciągnąć. A jeślic chodzi o morał, to owszem jest, ale jak wspomniałeś trochę oklepany. W każdym razie film ogląda się przyjemnie i może się spodobać. Ksiązka jednak o niebo lepsza.


07 paź 2008 14:34:40
Post 
Moim zdaniem film jest lepszy od książki. Dużo humory, dobrej zabawy, śmiesznych anegdotek i nie rażą opuszczone fragmentu. no i oczywiście wyjątkowo dobrani aktorzy;]


20 paź 2008 17:34:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: