Teraz jest 28 mar 2024 21:45:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
"Twierdza" Paul Wilson 
Autor Wiadomość
Post "Twierdza" Paul Wilson
czy ktos pamieta ekranizaje "twierdzy" Paula Wilsona, widzialam ten film tyle lat temu ( czlkiem stary filmy ja mysle ze ma jakies 15 lat -pewno wiecej)a wciaz robi on na mnie wrazenie . z jakiego powodu zapadl mi w pamieci, jest to jeden z filmow ktory moge ogladac caly czas , i zawsze bede pamietac

Edit by Obi: No to może kilka argumentów dlaczego robi to wrażenie? I jak się ma do książki? Bo taka dyskusja, to nie jest dyskusja... Warn.


20 mar 2008 13:34:58
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2008 3:44:40
Posty: 56
Post 
Mysle ze nie tylko ty pamietasz ten film co zas tyczy sie ksiazki sadze ze jest to zelazny repertuar wszystkich milosnikow horrorow.Jak dla mnie ekranizacja jest dobra ze wskazaniem na +.W ksiazce autor wspaniale stopniuje napiecie i zageszcza akcje, Michael Mann niemal perfekcyjnie przenosi te klimaty na ekran(film kandydowal do nagrody Saturna jezeli ktos nie wie to taki Oskar za science fiction ,horror i podobne klimaty przyznawana przez Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films).Dobra obsada aktorska wplywa dodatkowo na jakosc filmu.A teraz dygresja boje sie ze pomylily Ci sie filmy "Twierdza"Wilsona w rezyserii Manna byla nakrecona w 86 zas "Twierdza" w doborowej obsadzie (Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris, David Morse ) w 96.Potencjalna pomylka ? bierze sie z tlumaczenia "The Keep " pierwszy film i ksiazka "The Rock"drugi film.Pierwszy film pamietaja tylko milosnicy gatunku zas drugi byl hitem.Jezeli pomylilem sie w swojej oceni to przepraszam!

------------------ Dodano: Dzisiaj o 15:01:31 ------------------
Ja tez sie pomylilem ,gdy przeczytalem gdzies w 95 o nowej "Twierdzy" bylem pewien ze to bedzie nowa ekranizacja Wilsona


20 mar 2008 16:01:31
Zobacz profil
Post 
Szczerze mówiąc oglądałam tą wersję z 96r. i jakoś ten film zawsze wprowadzał napięcie i niby gdy go oglądałam po raz "n" to i tak mnie fascynowały te kuleczki i przeżywałam co by się stało gdyby jedna z nich się rozwaliła... ;] ;P


23 mar 2008 12:34:35
Post 
mysle ze wielu z was sie myli jam nie mowie o nowej wersji Twirdzu z Nicolasem Cagem , to byl nowy film .ja mowie o starej wersji, jest to horroj dziejacy sie w rumuni w czasie drugiej wojny swiatowj , kiedy niemcy stacjonowali w starym zamku w Rumuni, nie wiezdac dlaczego jest tam telek krzyzy wmurowanych w scianach, z chciwosci je usunali i uwolnili Zlo, ktoremu moze sie przecwsawic tylko jedna osobana swieci , z mieczem . przybywa on aby walczys to zlo. nastepne ksiazki tego autora nie byly jesze zekranizowane, ale fabula jest dobra chodzi tu ze zlo jest w nas ludziahc my nie potzebujemy demonow aby to sie pokazalo.pokazuje ludzkie zachowania i nauczulo mnie ze czlowiek jest silny i inteligentny gotowy sprostac wszelkiemuy zlu ale tylko jako jednostka , ludzie jko grupa sa strachliwi nie umieja tego. musisz to przeczytac abu zrozumie. nie ma to nic wspolne go z tymi kulaczkami , to byl zupelnie inyy film


24 mar 2008 2:50:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron