Teraz jest 19 kwi 2024 19:18:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Sztukmistrz z Lublina / Isaak Singer 
Autor Wiadomość
Post Sztukmistrz z Lublina / Isaak Singer
Książkę przeczytałam jednym tchem i polecam wszystkim. I też nie tylko tę, bo Singer napisał wiele innych fantastycznych opowiadań i powieści. Stąd też moje pytanie, czy ktoś z was oglądał ekranizację tegoż dzieła z 1979 roku w reżyserii Menahema Golana?? Chciałabym znać waszą opinię, mnie się jeszcze nie udało obejrzać tego filmu i zastanawiam się czy jest chociaż w 70% tak dobry jak książka, czy oddaje jej klimat??


21 maja 2008 10:42:14
Post 
Zakochany w Polsce Jasza Mazur, żydowski cyrkowiec, hipnotyzer i szuler, próbuje uciec od środowiska i religii przodków. Zuchwała kradzież, która ma mu w tym pomóc, odmieni jego życie, ale zupełnie inaczej niż planował.


Jak widać po udziealniu sie w tym tytule niezbyt poczytna ksiazka i film rowniez nieczesty w domach. Jednak opowiada on o problemie tozsamosci czlowieka na dwoch plaszczyznach: religijnej i pochodzeniowo-narodowej. Film nie skupia uwagi widza bo nie ma tu akcji, kryminalu czy thrillera, ale ma swoją fabułę, która wielu moze dać do myslenia o problemach mniejszosci, szczegolnie kilkadziesiat lat temu .


21 maja 2008 21:24:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: