Teraz jest 18 kwi 2024 19:05:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Rozważna i Romantyczna 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2008 12:55:59
Posty: 24
Post Rozważna i Romantyczna
Film jest ekranizacją klasycznej powieści Jane Austen i spodobał mi się nawet bardziej niż książka, która cieszy się popularnością od ponad stu lat...

Emma Thompson i Kate Winslet są według mnie po prostu fantastyczne, ale najbardziej zachwycił mi grający pułk. Brandona, znany mi dotąd tylko z dośc niesympatycznej roli w "Harrym Potterze", Allan Rickman. Był niesamowity!


10 maja 2008 23:36:11
Zobacz profil WWW
Post 
Popieram - szczególnie o AR - natomiast obsadzenie H. Granta uważam za pomyłkę. Jakoś mi nie pasuje - a szczególnie do E.Thompson.


13 maja 2008 23:06:54
Post 
hm film pozwala nam uchwycić atmosfere tamtych czasów , lecz myśle ze ksiązka nie jest wcale gorsza od filmu , książki zmuszaja nas do uruchamiania naszej wyobrazni:)a w filmach wszytsko jest podane na tacy


21 maja 2008 21:17:10
Post 
Ekranizacja bardzo mi przypadla do gustu - plk Brandon wspaniale się spisal, a i Thompson i Winslet nadawaly się do swoich ról. Grant rzeczywiście do Thompson jakby trochę nie pasuje... ale nie psuje efektu, więc jeśli o moją opinię chodzi - wysoka nota dla tej ekranizacji.


30 maja 2008 22:19:27
Post 
Mnie ekranizacja książki bardzo się podobała!!!! Były co prawda różnice w fabule filmu i książki, ale ogólnie film oceniam bardzo dobrze. Klimat tamtej epoki został dokładnie odwzorowany, więc oglądając film można poczuć klimat ubiegłych wieków.


14 cze 2008 17:06:27
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 cze 2008 21:26:46
Posty: 39
Post 
Co najciekawsze, reżyserem tego wybitnego filmu jest Ang Lee - Chińczyk, urodzony i wychowany na Tajwanie, obecnie mieszkający w USA. Wręcz zdumiewające jest z jak genialnym zrozumieniem i wyczuciem człowiek wychowany przecież w zupełnie odmiennej kulturze zrealizował film tak bezbłędnie angielski w klimacie, a w wymowie ponadczasowy.
Kolejnym atutem są zachwycające i wysmakowane zdjęcia Michaela Coultera i oczywiście, gra aktorska całej obsady (nawet Hugh Grant, za którym generalnie nie przepadam, spisał się tu wybornie)
Jest to moja najukochańsza, obok Blade Runnera, ekranizacja powieści w ogóle.


28 cze 2008 16:48:12
Zobacz profil
Post 
Oj tak, Alan Rickman był niesamowity. To jest ten typ faceta, ze im starszy, tym lepszy - widziałam go w "Romeo i Julii", występował w spektaklu teatralnym, gdy był młody - porażka, zupełnie nie TEN Rickman, co np. w Rozważnej i romantycznej, czy Love Actually lub Blow Dry ^^'

Role kobiece były dobrze obsadzone, obie aktorki pasują do swoich filmowych wizerunków. Najmniej podobał mi się Hugh Grant, nie przepadam za tym aktorem, taki lovelas za dychę;]


24 lip 2008 0:43:34
Post 
film bede pamietac do konca zycia bo poruszyl chyba njbardziej ukryte zakamarki mojej kobiecej natury, plakalam jak dziecko i za kazdym razme tylko jak jest okazja to nie moge sie oprzec i nie obejrzec, bo jak dla mnie nie posiada slabych stron ( ale to moze wynikac z pierwszych slow mojej wpowiedzi)


20 sie 2008 12:28:29
Post 
No ...ja tu się wyłamie :) Sądzę,że książka jednak bardziej przemawia do wyobrażni

Edit by Rudi: Ost za spam.


11 wrz 2008 19:02:59
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
To prawda. Emma Thompson i Allan Rickman byli wspaniali (zagrali parę w To właśnie miłość), Kate Winslet też była niezła. Postacie wymyślone przez Austin są takie prawdziwe, a ci aktorzy potrafili je doskonale oddać. Kate świetnie zresztą pasuje do swojej roli, to samo można powiedzieć o pozostałych. Ktoś się dobrze spisał przy doborze roli.

Wydaje mi się, że film wspaniale oddał klimat. Dziś mogą się wydawać śmieszne tamte konwenanse, ale wtedy to była wielka siła.

Muszę go jeszcze raz obejrzeć.

_________________
:-P


12 wrz 2008 13:50:59
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron