Teraz jest 20 kwi 2024 18:33:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Eragon 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2008 18:50:02
Posty: 20
Post 
Najpierw przeczytałem książkę. Podobała mi się, nawet bardzo. Więc oczekiwałem, że film też będzie dobry. Zawiodłem się. Jest jednym słoewn denny. A podczas sceny w której Saphira "rośnie" to spadłem z krzesła ze smiechu. To było tak żałosne, że aż zabawne.


10 lis 2008 21:37:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 16:34:51
Posty: 24
Post 
Książka świetna, czytałam całymi godzinami. Z kolei film to jedna wielka tragedia. Poszłam do kina i zmarnowałam pieniądze. Fabuła nie trzyma się kupy, muzyka średnia, kiepski dobór aktorów, zrobili z tego film dla dzieci z podstawówki. Ale najgorszy jest DUBBING. No gorszego w zyciu nie słyszałam! Brodzik jako Saphira tak zwaliła sprawę, że wyszłabym z kina, gdyby nie moja mała siostra. Oglądałam film już dawno temu, ale do tej pory pamiętam żałosne kwestie Brodzikowej, wyduszone sztucznym piskiem albo wyklepane. Tragedia!
A szkoda, bo książka naprawdę dobra.


12 lis 2008 19:01:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2008 15:56:55
Posty: 33
Lokalizacja: TuchĂłw
Post 
Ekranizacja Eragona to porażka, jeszcze bardziej nawiązująca stylem do Gwiezdnych Wojen niż sama książka. Pomieszane wątki, muzyka fatalna. Akcja poskracana jak w skeczu KMN - krzyżówka... (nie mieści się? No to ścieśniaj! Ciaśniej pisz). Naprawdę mi szkoda bo to mógł być fajny film.

_________________
"Idzie to dziewczę do głowy jak wino, ale się nim nie upiję bo cudze" ;(


12 lis 2008 20:34:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2008 10:56:03
Posty: 20
Post 
ja miałem to szczęście, że film obejrzałem przed przeczytaniem książki, więc nie miałem zbyt wygórowanych oczekiwań, więc i mój zawód był mniejszy
szczerze mówiąc oglądając ten film pomyślałem "kolejny przełagodzony całkowicie przeciętny film fantasy", nawet poświęciłem kilka chwil na zastanowienie się skąd u scenarzysty myśl, że wystarczy smok, elfy i trochę magii aby otrzymać hit
ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - książka, po którą, przyznaję się bez bicia, sięgnąłem z nudów, była dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem


29 lis 2008 21:53:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2008 13:21:42
Posty: 20
Post 
Kiedy czytalam ksiazke to na prawde nie czulam ze jest napisana przez pietnastolatka. Lubie takie ksiazki o smokach,magii,legendach i musze przyznac ze spelnila moje oczekiwania... Przeczytalam Eragona bardzo szybko i tak sie mocno wczulam w ta ksiazke ze razem z nim przezywalam smierc wuja. Kazdy kto zna Trylogie Tolkiena 'Eragon; jest bardzo podobny,po prostu wiele postaci jest zastapionych innymi postaciami ale musze przynac ze jakos mnie to nie draznilo. Za to bylam mocno zawiedziona filmem. Ksiazka jest po prostu przesycona magia a w filmie sie tego tak nie czuje... jesli bedzie druga czesc to nma pewno jej nie obejrze.


08 gru 2008 16:31:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2008 1:21:50
Posty: 19
Post 
Książka świetna, aż nie chce się wierzyć że pisał ją 15 latek ale film wyjątkowo niemiło mnie zaskoczył. Nie zapomnę Saphiry dojrzewającej podczas lotu - bzdura. Głos Saphiry w wersji ENG niesamowicie mnie drażnił a Eragon wyglądał jak jakichś mięczak nie jak człowiek z gór. Mam nadzieję że ten reżyser nie podejmie się ekranizacji następnej części.


17 gru 2008 23:23:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2008 23:56:57
Posty: 20
Post 
Nawet moje umiłowanie do wszelkiego rodzaju fantasy nie pozwala mi ocenić tego filmu pozytywnie.
Widać, że jest na podstawie książki, którą napisał 15 latek.
Fabuła prosta jak drut, zero zwrotów akcji. Wiadomo od początku kto jest ten zły, a kto ten dobry i kto na końcu wygra.


21 gru 2008 23:10:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post 
No cóż Eragon -sama książka jest na prawde dobra i ma ciekawą Fabułe Lecz po filmie czuć tylko jakiś niesmak i nie dosyt.
Ukazano wszystko na przyspieszeniu razy milard plus cała otoczka już wewnątrz nie była za genialnie wykonana.
Ja nie jestem Rasistą ale jakos nie wyobrażałem sobie Wardenów jako Murzynów ! I nie przypominam sobie by Elfka miała spiczaste uszy w Filmie ....
wiec ogolnie Można obejrzeć nie jest to taka tragedia jak w przypadku naszego Wiedźmina ale Film nie zachwyca dużo bardziej polecam przeczytać książkę choćby po raz setny ;)


02 sty 2009 23:10:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2009 15:21:06
Posty: 20
Post 
Film był niezły, jeśli nie czytało się książki. Po przeczytaniu książki wydawał się po prostu kiepski. Jakoś dziwne było, gdy po przeczytaniu książki na filmie pojawiał się mroczny smok Durzy i martwi Raz'zakowie. Nieprawdaż?


07 sty 2009 15:01:06
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Gdyziu napisał(a):
Film był niezły, jeśli nie czytało się książki. Po przeczytaniu książki wydawał się po prostu kiepski. Jakoś dziwne było, gdy po przeczytaniu książki na filmie pojawiał się mroczny smok Durzy i martwi Raz'zakowie. Nieprawdaż?


Nie, nieprawdam. Oglądałem Eragona przed przeczytaniem książki (i to przynajmniej z jakieś pół roku) i dalej nie zmieniało to faktu, że film był strasznie słaby, nawet jak na bajkę dla dzieci. Fabuła jeszcze gorsza niż w książce (choć wydaje się to być trudnym), do tego widz od razu wie, jak się to skończy (no cóż, w końcu bajka)... Efekty specjalnie nie przekonują, przeciwnicy, gdyby mogli, to sami by się zaczęli zabijać, by jeszcze bardziej ułatwić bohaterom zwycięstwo... O smoku to aż się człowiekowi nie chce wspominać - tragedia.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 sty 2009 15:37:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2009 15:21:06
Posty: 20
Post 
Ja się z tobą nie zgadzam. Książka była naprawdę super. Ciekawa fabuła, niezła akcja, ciekawi bohaterowie... Naprawdę gorąco polecam! Nie wiem, co mogło Ci się nie podobać w książce. Mógłbyś mi to trochę dokładniej powiedzieć?


08 sty 2009 15:27:19
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Oczywiście, że mógłbym, tylko po co? Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, zrobiłem to już dawno temu.

Super książka? Jasne, gdy ma się 14 lat i nie zna w ogóle innej fantastyki...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 sty 2009 16:36:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post 
Mori napisał(a):
Oczywiście, że mógłbym, tylko po co? Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, zrobiłem to już dawno temu.

podobała mi się twoja recenzja Mori
Mori napisał(a):
Super książka? Jasne, gdy ma się 14 lat i nie zna w ogóle innej fantastyki...

mnie to też nudzi, ten Eragon, za to moja córka (12 lat) jest zakochana wszystkie części przesłuchała po kilkadziesiąt razy, podobnie film, cały pokój wystroiła smokami

mój wniosek, Eragon to film (i książka) dla młodszej młodzieży


09 sty 2009 11:13:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2009 15:21:06
Posty: 20
Post 
Hm... zgadzam się z tobą. To nie jest dla osób starszych. Mi i wszystkim moim kolegom "Eragon" i jego dalsze części bardzo się podobają, więc nie wiem dlaczego wam nie.


10 sty 2009 15:17:02
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Gdyziu napisał(a):
Hm... zgadzam się z tobą. To nie jest dla osób starszych. Mi i wszystkim moim kolegom "Eragon" i jego dalsze części bardzo się podobają, więc nie wiem dlaczego wam nie.


Może właśnie dlatego, że nie wszyscy jesteśmy w gimazjum. Stąd trochę większa znajomość "kanonu" fantastyki i świadomość, jak wtórnym dziełem jest "Eragon". No i to, że człowiek ma dość epickich filmów, gdzie główny bohater rozwali wszystkich i wyrwie najfajniejszą laskę. A, i mimo, że zabija innych, to jest niewinny i wcale nie będzie za zabójstwo odpowiadać - a nawet będzie za nie gloryfikowany. Happy end też pewnie męczy... Kurcze, zaczynam gadać jak Kell...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 sty 2009 22:10:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron