Teraz jest 23 kwi 2024 17:00:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Dragonlance 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 13:26:53
Posty: 26
Lokalizacja: Kaszebe
Post Dragonlance
Witam,
pojawiła się ekranizacja Dragonlance: Dragons of Autumn Twilight.

Pierwsze wrażenia:
+ bardzo podoba mi się koncepcja ekranizacji w formie filmu animowanego
- Raistlin jest jakiś taki... mało wątły i słaby fizycznie
- Flint wygląda jak skrzyżowanie paladyna z krzyżakiem (tylko krzyża brakuje...)

Jakie wasze opinie? Jakie zauważacie odstępstwa od oryginału?

_________________
--
Papa Mooreck

>>Matematyka jest nieubłagana: pożar - zapałki = dziecko<<


19 mar 2008 10:16:47
Zobacz profil
Post 
Zostałem rozwalony przez Twój post, od lat marze o ekranizacji Dragon Lance'a, a zupełnie umknęło mi pojawienie sie tego tytułu. Mógłbyś napisać coś więcej o oddaniu fabuły książki? dać jakiś namiar, np na sklep gdzie można dostać dvd z tym filmem (szukałem, ale nie znalazłem)? Nie masz jakiś informacji czy szykuje się pojawienie pozostałych części kronik na ekranach?


23 mar 2008 19:54:09
Post 
Też chętnie się dowiem czegoś więcej o tym :P


//EDIT by Kell
+ 1 ost za:
SPAM//


23 mar 2008 21:17:42
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
duchsw: ja bym tu spróbował poszukać info:

http://www.dragonlance-movie.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Dragonlanc ... n_Twilight

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


23 mar 2008 23:01:38
Zobacz profil
Post 
UWAGA SPOILER:>

dzięki, dorwałem przez nockę już ten filmik. Po obejrzeniu hymmmm uczucia mieszane. Animacja do kitu, (jakieś klatkowania, do tego przemieszanie animacji 2d z 3d) straszne skróty ale tego chyba nie dało sie uniknąć, ale co mnie najbardziej zdziwiło to końcówka. (SPOILER) Czy mi sie wydaje czy Fizban sie przyznał że jest paladine dopiero w trzecim tomie? Zrobili to tak jak by miało już nie być 2 i 3 części. Tylko w takim razie po co wtrącili Kitiare do fabuły albo dyski? (/SPOILER)


24 mar 2008 12:37:25
Post 
Bardzo lubie Dragonlance. Jest to chyba najlepsza seria jaką czytałem. Na YouYube widziałem urywki filmu (nie wiem czy są prawdziwe) ale Flint to tam wygląda śmiesznie. A Sturm wygląda jak jakiś hiszpański rycerz :P.


24 mar 2008 16:48:33
Post 
Film niestety obejrzałem i bardzo tego żałuje, samych książek na podstawie których został zekranizowany nie czytałem ale wydaje mi się że sama fabuła miała potencjał. Natomiast co do wykonania to sam film wyglądaj jak z lat 80 okropnie narysowanie postacie i ich animacja, tła które są powiększane aż do przesady i najgorsze z tego wszystkiego są postacie animowane komputerowo i wielokrotnie powielane w celu przedstawienia armii. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o samych książkach z Dragonlance to radze poszukać czegoś innego a jak ktoś jest fanem to przed obejrzeniem wziąść sporą dawkę środków uspokajających.


24 mar 2008 22:26:46
Post 
duchsw napisał(a):
UWAGA SPOILER:>

dzięki, dorwałem przez nockę już ten filmik. Po obejrzeniu hymmmm uczucia mieszane. Animacja do kitu, (jakieś klatkowania, do tego przemieszanie animacji 2d z 3d) straszne skróty ale tego chyba nie dało sie uniknąć, ale co mnie najbardziej zdziwiło to końcówka. (SPOILER) Czy mi sie wydaje czy Fizban sie przyznał że jest paladine dopiero w trzecim tomie? Zrobili to tak jak by miało już nie być 2 i 3 części. Tylko w takim razie po co wtrącili Kitiare do fabuły albo dyski? (/SPOILER)


siema pojawilem sie na tym forum po raz pierwszy disiaj i od razu jak tylko przeczytalem ten post to musialem napisac. chodzi mi o to ze napisales "Tylko w takim razie po co wtrącili Kitiare do fabuły albo dyski" wiec odpowiadam: KITARA to jedna z najwazniejszych osob w calej seri dragonlance, pojawia sie we wiekszosci ksiazek a jej dokonania wywarly niemaly wplyw na historie Krynnu. jej smok SKIE wystempuje w nastepnych czesciach (smoki upadlego slonca) nie jako skie tylko jakos inaczej sie tam nazywa i jest postrachem niebios, w legendach kiedy Raistlin zuca wyzwanie krolowej ciemnosci Kit atakuje Palanthas i prawie zabija Dalamara. syn Kitary i Sturma w smokach upadlego slonca ratuje swiat razem z bratankiem Raistlina a synem Caramona Palinem Majere. A co do dyskow to tekst ktory jet na nich (ZLO OBRACA SIE PRZECIWKO SAMEMU SOBIE) znajdujemy we wiekszosci ksiazek. wiec nie sa to watki nieistotne

------------------ Dodano: Dzisiaj o 20:59:51 ------------------
juz obejzalem. nie jestem zachwycony ale lepsze to niz nic. ale przypomnijcie sobie jak Tolkiem napisal wladce a potem zrobono anime nie byla nadzwyczajna ale fani Tolkiena ogladali to i byli szczesliwi ze zwrocono owage na ten tytól a potem zrobili film. wiec my tez musimy czekac i wypatrywac filmu.

mam pytanie czy kolejne tytuly beda ekranizowane jak tak to kiedy gdzie ich szukac


31 mar 2008 20:59:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron