Teraz jest 28 mar 2024 16:52:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Człowiek w ogniu / Man on Fire (1987) ... (2004) 
Autor Wiadomość
Post Człowiek w ogniu / Man on Fire (1987) ... (2004)
Co sądzicie o ekranizacji tej ksiązki?
Moim skromnym zdaniem wyszło to im całkiem nieźle, obsada świetna, zdjęcia i muzyka wspaniałe.
Szczerze powiedziawszy to własnie poprzez film trafiłem na cykl ksiązek A.J. Quinnella, więc coś już to oznacza bo niezbyt często działa
to w ten sposób (najczęściej film zniechęca) :)
Napiszcie swoje wrażenia na ten temat.


07 mar 2008 13:14:46
Użytkownik

Dołączył(a): 05 mar 2008 11:21:51
Posty: 28
Lokalizacja: na razie Mazowsze
Post 
Witam,
Ja również tym autorem zainteresowałem się w związku z filmem. Mój brat obejrzał film i podrzucił mi soundtrack z niego. Dobra opinia o filmie i muzyce, i jak grom z jasnego nieba jest książkowy pierwowzór. Przeczytałem i znalazłem dalszy ciąg. Teraz szukam kilku pozycji których nie mam jako ebook. Wreszcie obejrzałem film... Jest rzeczywiście wyjątkowo dobry. Zachował ten klimat książkowy, sprawił, że chce się go oglądać, ale nie zlał się w jedno z moim wyobrażeniem książkowego bohatera. Jednak jest to film nie robiący wstydu książce.


26 mar 2008 10:34:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2008 16:26:27
Posty: 22
Post 
Film nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak książka czy później cała seria o Creasym, uważam że bardziej by mi się podobał osadzony w latach 80-tych i na Malcie oraz we Włoszech jak w książce.
Czytałem kilka książek Quinnella i bardzo mi odpowiadają swoim klimatem, mam nadzieję że jeżeli powstaną inne filmy na ich podstawie to będą trochę wierniejsze pierwowzorom. Inna rzecz to Denzel. Do niego nie mam żadnych pretensji :) Zagrał całkiem fajnie. Ogólnie za ekranizację książki dałbym 2 na 5 pkt.


07 lip 2008 15:48:56
Zobacz profil
Post 
Ksiazki nie czytalam ale film uwazam za swietny, no coz denzel to naprawde dobry aktor. Ale to nie tylko to. Dziewczynka ktora zagrala porwana (Jak sie nie myle Dakota Fleming) jest naprawde przekonojaca. Film wciaga, nawet koncowka nie byla tak jak w przypadku filmow amerykanckich tym czego nie cierpie - bohater w hollywoodzkim style poswieca sie w imie ... Mam ksiazke pod reka ale zawsze sie znajdzie inna ktora najpierw chce przeczytac. Ale widaje mi sie ze juz zaniedlugo siegne po cala serie...


28 lip 2008 11:18:52
Post 
Film był świetny więc chyba sięgne po książke.

Edit by Rudi: Ost za spam.


03 paź 2008 20:03:36
Post 
Książki rownież nie czytalam,ale film jak dla mnie rewelacja. Z reszta kazdy film z Denzelem washington'em jest swietny:) A Dakota Fanning zagrała rewelacyjnie, tworząc swietny duet z głownym bohaterem. Naprawde fajny film:)


07 paź 2008 14:28:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: