Teraz jest 26 kwi 2024 21:31:57




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 14:20:32
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
Soxymora a co powiedział byś na jakiś podział obowiązków. Właśnie od dziś będę miał stałe rutowalne IP w domciu. Mam postawiony serwer na ruterze TP-linka 1043ND z dołączonym dyskiem 500GB. Może by zrobic crosscompilacje na Open-Wrt Calibry i coś wspólnie podziałać? A może postawić dodatkowo wydajny serwer na slacku ,albo BSD lub OSX-ie?


06 gru 2011 7:46:45
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
casper9350 napisał(a):
Mam postawiony serwer na ruterze TP-linka 1043ND z dołączonym dyskiem 500GB. Może by zrobic crosscompilacje na Open-Wrt Calibry i coś wspólnie podziałać?

To raczej nie przejdzie, bo calibre wymaga Qt. Możnaby jedynie próbować oddzielić skrypty pobierające i konwertujące newsy od GUI.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 gru 2011 11:17:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
Nie ma aż takiej potrzeby, żeby serwer był jakiś potężny. Mój obecnie pracuje na 1.6GHz, 1024 ram i radzi sobie bez zająknięcia. Bardziej obawiam się o dostępność, dlatego lepiej będzie w przyszłości przenieść wszystko na VPS. Wtedy też podmienie gmail na serwer smtp postfix + phpmail i przy większej ilości użytkowników nie będzie takich kolejek.

_________________


06 gru 2011 12:44:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 14:20:32
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
A no QT na OpenWrt jest :D Podpowiesz coś jak z crosscompilacją samej calibry? czy calibrę można sterować spod konsoli ? :)


06 gru 2011 13:21:00
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
Hm, nie spodziewałem się QT na OpenWrt. Crosscompilacji calibre nie robiłem. W zasadzie nie ma tam wiele do kompilowania, bo to python z kilkoma ozdobnikami w C (albo c++, nie pamiętam). Sterować spod konsoli się da, ale nie wiem czy w kontekście newsów.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 gru 2011 13:26:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
Da się.

Najpierw piszesz :
Cytuj:
--list-recipes

Potem już tylko :
Cytuj:
ebook-convert 'nazwa recepty.recipe' 'nazwa gazety.mobi'

Harmonogram pobierania można ustawić z poziomu cron i problem z głowy.

Może na WRT54gl dałoby radę, pobawię się tym jak będę miał chwile.

_________________


06 gru 2011 14:29:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
Dobra wiadomość :

Cytuj:
Podatnicy obowiązani są do złożenia zeznania podatkowego, z wyłączeniem przypadków, gdy podatek pobierany jest przez płatnika (dokonana w formie aktu notarialnego umowa darowizny, umowa nieodpłatnego zniesienia współwłasności lub ugoda w tym przedmiocie). Szczegółowe zasady dotyczące składania zeznań podatkowych określa rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2006 r. w sprawie zeznań podatkowych składanych przez podatników podatku od spadków i darowizn (Dz. U. Nr 139, poz. 988 oraz Dz. U. Nr 246, poz. 1800). Termin do złożenia zeznania podatkowego wynosi miesiąc od dnia powstania obowiązku podatkowego. Aktualna, roczna kwota darowizn wolnych od podatku, od osób trzecich wynosi 4902 PLN.


Przy okazji naprawiłem błąd dotyczący anulowania/zmiany subskrypcji.

_________________


13 gru 2011 14:21:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2011 14:06:47
Posty: 20
eCzytnik: Kindle 4, PW1, PW2, PW3
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
Niestety, z http://gazeciarz.dyndns.org/ nadal nie da się korzystać. Wciąż brak pól wyboru (są tylko instrukcje). Nie widzę też znaczka "dotacji", o której wspomniałeś w informacji na Kindlu. Dodam, że próbowałem na różnych przeglądarkach i komputerach.


13 gru 2011 18:40:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2011 8:44:18
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
midar napisał(a):
Niestety, z http://gazeciarz.dyndns.org/ nadal nie da się korzystać. Wciąż brak pól wyboru (są tylko instrukcje). Nie widzę też znaczka "dotacji", o której wspomniałeś w informacji na Kindlu. Dodam, że próbowałem na różnych przeglądarkach i komputerach.

Klikasz napis "Subskrypcje" i masz pola wyboru.
Klikasz "Kontakt" i masz guzik darowizny.

Próbowałem na jednej przeglądarce i jednym komputerze. :)


13 gru 2011 18:51:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2011 14:06:47
Posty: 20
eCzytnik: Kindle 4, PW1, PW2, PW3
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
Dzięki, aż dziw, że mi nie przyszło do głowy ;) . Męczyłem się z tym kilka dni, ciągle odświeżając stronę. Czekałem cierpliwie wiedząc ile "srok naraz trzyma" soxymora. Z radosci skorzystałem od razu z dotacji :D . Swoją drogą przyciski na górnej linii pól przydałoby się jakoś wyróżnić od tła.


13 gru 2011 19:09:42
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
To ja mam jeszcze jedną sugestię.

Rzeczpospolita jest dziennikiem - warto więc dodać opcję subskrypcji codziennie. Dołożyłbym też Gazetę Prawną. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


14 gru 2011 19:40:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011 17:11:35
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
Vroo napisał(a):
To ja mam jeszcze jedną sugestię.

Rzeczpospolita jest dziennikiem - warto więc dodać opcję subskrypcji codziennie. Dołożyłbym też Gazetę Prawną. :)

popieram w całej rzciągłości


14 gru 2011 19:43:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
@Vroo, właśnie testuję tą funkcje. Wygląda na to, że będę potrzebował oddzielnej recepty skonfigurowanej tak, aby Rzeczpospolita (codzienna) nie zawierała artykułów tydzień wstecz, a tylko te z dnia wysyłki.

Gazetę Prawną dodam w najbliższym czasie.

A od nowego roku migruję na zdalny serwer, bo lista zainteresowanych jest coraz większa z dnia na dzień. :)

_________________


14 gru 2011 21:59:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2011 23:39:25
Posty: 50
eCzytnik: Komp
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
Może ktoś z dobrym sercem powiedzieć co można tam znaleźć?
Bo na razie nie mam kindla przy sobie :(


14 gru 2011 22:24:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2011 8:44:18
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle
soxymora napisał(a):
@Vroo, właśnie testuję tą funkcje. Wygląda na to, że będę potrzebował oddzielnej recepty skonfigurowanej tak, aby Rzeczpospolita (codzienna) nie zawierała artykułów tydzień wstecz, a tylko te z dnia wysyłki.

Gazetę Prawną dodam w najbliższym czasie.

A od nowego roku migruję na zdalny serwer, bo lista zainteresowanych jest coraz większa z dnia na dzień. :)

To się przygotuj na zalew klientów -- swiatczytnikow.pl odgraża się, że niedługo opisze Ga(d)zeciarza. :)


15 gru 2011 1:18:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron