Teraz jest 26 kwi 2024 9:16:46




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Gazeciarz - subskrypcja recept dla Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011 12:09:38
Posty: 3
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: [Testy] Wysyłanie recept dla Kindle z zdalnego serwera
Newsweek jest na Kindlu ale nie wiem o której był gotowy bo nie dostałem maila od Amazona.

_________________
Kindle 3 wifi/3g


26 paź 2011 18:38:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
Faza testowa zakończona, dziękuję wszystkim za zapisanie się.
Zmiany opisałem w pierwszym poście.

_________________


27 paź 2011 1:33:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2008 23:56:31
Posty: 14
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
soxymora, czy nie da się zrobić tak, ze wszystkie dostępne na calibre recepty (powiedzmy, że tylko polskie) będą na serwerze i mógłbyś każdego użytkownika dopisać do części z nich?


27 paź 2011 1:57:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2011 8:44:18
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
Cytuj:
Trzecia sprawa to kwestia treści, które będą dostarczane; jeśli macie jakieś propozycje, proszę zgłaszać je w temacie na forum eKsiążki, a wtedy dodam ankietę, w której uzyskując duże poparcie, dana recepta zostanie dołączona do subskrypcji.


A dałoby się dodać http://blog.rp.pl/ dla tych co są za inną opcją polityczną niż Wprost i Newsweek? :)


27 paź 2011 8:48:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
ja1234, oczywiście, że się da, ale wymaga to przesłania całej "paczki" na inny serwer, gdzie jest filtrowana i rozsyłana (przekazywana) do użytkowników. Pracuje nad tym.

Polinik, dodam ankietę. Nie zwróciłem wcześniej uwagi, że RP jest w receptach, może dlatego, że omijam polityczne działy w prasie. ;)

_________________


27 paź 2011 8:57:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2008 23:56:31
Posty: 14
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
Ja proponuję 2 recepty, które mogą być stosowane raz w miesiącu - Histmag i Esensję.


27 paź 2011 15:45:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
A focus? :D


27 paź 2011 16:20:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
Soxymora, spróbuj się przenieść z Gmaila na cokolwiek innego i wtedy ocenić czas -- może jednak upchniesz więcej osób w kolejce :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 paź 2011 16:53:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
U mnie też wszystko dotarło, choć co do dokładnej godziny to nie powiem.

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


27 paź 2011 18:30:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2011 23:31:08
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3 3g
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
Można jeszcze spróbować zrobić jedną recepte z kanałów rss losowo 10 różnych blogów np. Antyweb, Fakt, Super Express, TVN24 itp albo konkretnych ludzi - ważne aby pobierał całe artykuły a nie skrót i link do całego artykułu, bo co mi z tego jak musiałbym się łączyć z netem.


27 paź 2011 20:49:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2011 2:43:41
Posty: 23
eCzytnik: Kindle
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
Może dałoby radę Scientific American lub jakieś inne czasopismo popularno naukowe?


27 paź 2011 21:08:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
Zrezygnuję z pomysłu z ankietami, nie wszyscy subskrybujący śledzą na bieżąco temat, powoduje to małe zamieszanie. Dodam natomiast wspomniane przez Was recepty.

Mori, właśnie zwróciłem uwagę na to co pisałeś o filtrze antyspamowym w gmail, który jednak spowalnia cały proces o te 5 minut na 1 użytkownika. Myślę o wykorzystaniu Amazon SES wraz z postfix dla filtrowania, ale to chwilę zajmie, bo potrzebuje się doedukować w tym temacie. ;)

_________________


27 paź 2011 23:51:33
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
Nie bardzo rozumiem, co Ty właściwie chcesz filtrować, chyba, że zakładasz możliwość sterowania subskrypcjami przez e-maile. Bo jeśli nie - to przecież pobierasz dane, filtrujesz je (ale to przecież niezależnie zupełnie od serwera pocztowego -- i robi to za Ciebie Calibre, po to masz tę receptę), a samą pocztą pchasz tylko gotową paczkę. Zero filtrowania, zero myślenia i kombinowania na siłę w tym momencie. Wybierasz serwer SMTP, witasz się z nim, pchasz swoje dane, żegnasz się.

Osobiście widzę to w chwili obecnej more-or-less tak:
- cron odpala o określonej godzinie skrypt;
- skrypt pobiera z bazy listę subskrybowanych recept;
- skrypt dla każdej z recept odpala Calibre, które pobiera odpowiedni plik i daje nam MOBI/ePUB;
- skrypt dla każdego subskrybenta z bazy wybiera odpowiednie pliki, po czym wysyła je na adres subskrybenta z bazy.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 paź 2011 0:24:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
Mam na myśli użycie podstawie filtrów, które po otrzymaniu na drugi adres maila z receptą określą do kogo ma być ona przekazana na podstawie np. nazwy załącznika.

Wcześniej to rozwiązanie było możliwe w poczcie gmail, dopóki nie wprowadzili weryfikacji adresów, a że Kindle nie obsługują zwykłych maili nie jest możliwe potwierdzenie adresu, na który przekazane zostanie recepta.

Myślę, że Twoje rozwiązanie jest o wiele łatwiejsze, a mianowicie jego ostatnia część.
Na razie pobieranie mam zaplanowane, pozostanie skonfigurować postfix, albo calibre-smtp z prostą bazą użytkowników za pomocą prostego skryptu i wszystko powinno trybić.

_________________


28 paź 2011 0:48:32
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Subskrypcja recept dla Kindle - czyli Calibre w chmurze
Rozumiem, że forwardując maile chciałeś zaoszczędzić na transferze, tak? W sumie słuszna idea, chociaż nie wiem, czy specjalnie coś zmieniająca (tzn. oszczędza się zbędny transfer pomiędzy serwerem zarządzającym a SMTP, ale transfer SMTP<->serwer pocztowy pozostaje bez zmian). Co w sytuacji, gdy wysyłasz do Amazona maila z kilkoma BCC? Może to odpowiedź? Ewentualnie założyć kilka kont dla różnych grup subskrypcji (ot, choćby podział według dnia rozsyłania), by zmniejszyć ruch na pojedynczym koncie (e-mailowym).

Ech, ideałem byłyby maile, zawierające instrukcje powodujące rozpoczęcie pobierania pliku z danego serwera.

P.S. Jak już generujesz regularnie te recepty - to możesz zachowywać stare pliki i stworzyć coś w rodzaju archiwum :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 paź 2011 1:02:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: