Teraz jest 28 mar 2024 23:00:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
wghrrr napisał(a):
- Gazeta Wyborcza
- Świat Czytników
Czy przez codzienną subskrypcję (3:00), czy przez ręczne wysłanie, wciąż są wydania z 04.07 !
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

[poprawka]
Dotyczy to wszystkich tytułów !!! Łatwo to sprawdzić na http://egazeciarz.pl/download/
Pliki są z kolejnego dnia, ale zawartość z 04.07.2012


Naprawione, wysyłka po 12 będzie aktualna.

_________________


11 lip 2012 11:42:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 15:51:56
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
Witam wszystkich.
Skoro błąd w odświeżaniu treści GW i innych jest już rozwiązany, to chciałem tylko, żeby uniknąć tego w przyszłości coś zaproponować. użytkownikom. Jak przeczytałem wyżej, prawidłowa obsługa serwera wiąże się z kosztami (200 zł o ile dobrze przeczytałem).
Jeśli eGazeciarz ma się rozwijać, to być może jakieś koszty będą się czasem pojawiały i mam propozycję, żeby może użytkownicy aplikacji zrobili jakąś ściepę symboliczną (choćby po 5 zł), co dałoby autorowi jakąś możliwość skromnej inwestycji. W końcu poświęca swój czas, żeby nam było wygodniej. Może to nie jest właściwe miejsce. Admin może przenieść wątek. Przepraszam, ale tak mi przyszło do głowy. Stała opłata za subskrypcję mogłaby być też jakimś rozwiązaniem, ale tu już pewnie sporo osób podniosłoby larum ;-)

_________________
"Doświadczenia nabywa się z wiekiem. Niestety, przeważnie jest to wieko trumny"(St. J. Lec)


11 lip 2012 13:12:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2011 20:46:14
Posty: 37
Lokalizacja: Wroclaw
eCzytnik: Kindle DX
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
Tutaj Andrzej - oprócz sprzętu żony mam z powrotem DX-a. Niestety spis egazeciarz nadal przychodzi z błędem 404 na wszystkie serwisy.


12 lip 2012 22:16:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2012 23:14:02
Posty: 30
Post Re: Błąd odświeżania?
Cytuj:
Nie wiem czy w tym wątku, ale nie znalazłem lepszego miejsca. Otóż jest problem z odświeżaniem gazet. Ściągam przy pomocy eGazeciarza Rzepę, GW, Newsweeka, GP i kilka innych, ale w tych oraz Nowej Res Publice nic się nie zmieniło w nowych numerach. Ściąganie tygodników mam ustawione na poniedziałek i wtorek, a np GW codziennie. Nie ma to większego znaczenia, bo treść się nie zmienia ani w wymienionych tygodnikach, ani w dziennikach. Jest przynajmniej od 5 dni to samo w GW i Rzepie. Gazeta Prawna nie zmieniła się od 14 dni, a tygodniki od ośmiu, z czego wnoszę, że coś nie działa ok. Wiem, że w przypadku ściągania portali zawsze część treści pozostanie ta sama, ale tutaj nie widzę żadnych zmian.

BTW, czy można by było jakoś wymusić pokazywanie daty ściągniętej gazety? Obecnie widać tylko datę ściągnięcia, a to niekoniecznie pokrywa się z datą publikacji, a prawdę mówiąc najczęściej nie pokrywa się w przypadku tygodników pewnie nigdy ;-) Mimo to jednak byłoby dobrze wiedzieć z jakiego dnia jest wydanie gazety, które czytamy.

Interfejs jest przyjazny i naprawdę gratulacje za całość inicjatywy oraz wykonanie. Trochę brakuje takich tytułów jak Najwyższy Czas czy Uważam Rze, ale wiem, że jest z tym problem. Może ktoś jednak jakąś receptę napisze, żeby były chociaż skróty artykułów, to czytelnik będzie miał łatwiejszą decyzję czy kupić pełne wydanie, czy w tym tygodniu sobie odpuścić...
Najwyższy Czas jest już dostępny. Nie ma wszystkich artykułów tylko te, które są w RSS'ie strony.
Z Uważam Rze jest większy problem; do przeczytania jakiegokolwiek pełnego artykułu potrzeba wykupić abonament. Jeśli zadowolą kogoś jednoakapitowe skróty to mogę spróbować napisać receptę, ale moim zdaniem to gra warta świeczki.


13 lip 2012 2:00:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
@ama2, ten błąd jest już zgłoszony i opisany na pierwszej stronie tematu.

_________________


13 lip 2012 7:48:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2011 20:46:14
Posty: 37
Lokalizacja: Wroclaw
eCzytnik: Kindle DX
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
Sluszna uwaga kolegi o koniecznosci zgromadzenia srodkow. Czy nie mozna by po prostu krotko opisac sytuacje na stronie glownej egazeciarza z podaniem konta i zaczac zbierac pieniadze?
Bedzie info z kontem na stronie egazeciarza to od razu deklaruje 10 pln na wsparcie dzialania, zebysmy nie musieli gadac zbyt dlugo o problemie, ktory jest w zasiegu szybkiego rozwiazania.
Andrzej


14 lip 2012 10:42:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2011 2:43:41
Posty: 23
eCzytnik: Kindle
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
Cześć. Mam dwa drobne problemy związane z eGazeciarzem, przeglądałem to forum ale nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytania, więc proszę uprzejmie o pomoc!

Zamówiłem sobie subskrypcję kilku gazet i ustawiłem "Piątek, godz. 00:00". Tu dziwna sprawa: dostałem gazety dwa razy z rzędu, w czwartek i w piątek (około północy). Czy to normalne?

Inna sprawa. Wiem, że gdy przychodzi nowa gazeta, stara ląduje w chmurze amazona pod szyldem "periodicals: back issues" (w chmurze jest to katalog "personal documents" chyba). Rozwiązanie bardzo fajne i wygodne, ale czy jest możliwość takiego ustawienia by stare gazety zostały zastępowane przez nowe? (nie archiwizowałyby się automatycznie tylko usuwały). Jeśli nie - czy jest jakiś sposób na szybkie wyczyszczenie chmury? Przez stronę amazon i "Manage your Kindle" jest to proces strasznie powolny. I wreszcie - czy jest taka opcja, że chmura amazona sama pozbywa się gazet starszych niż np. rok?

Projekt eGazeciarz oczywiście świetny i doceniam pracę całego zespołu.
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam ;)


21 lip 2012 1:37:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 11:31:00
Posty: 33
eCzytnik: Kindle 4, Odyssey Frontlight HD
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
Recepty i Gazety :
- Katalog eGazeciarz :
--Po kliknięciu w 'pobierz' dowolnej pozycji zostaję przeniesiony do przeglądarki, która wyświetla zawartość recepty a nie następuje download.


23 lip 2012 9:25:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2011 17:33:36
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
Witam, jaka może być przyczyna takiego zachowania się eGazeciarza. Po ustawieniu subskrypcji kilku pozycji są one wysyłane na kindle 3G lecz w wiekszości sa pozbawione treści. Jeśli zaloguję się na stronie eGazeciarza i wybiorę "Wyślij teraz" dla tych samych pozycji, to docierają one do czytnika kompletne ( z treścią). W starej wersji eGazeciarza nie było tego problemu. Może mam coś źle skonfigurowane w Amazonie lub czytniku.


27 lip 2012 19:52:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 11:31:00
Posty: 33
eCzytnik: Kindle 4, Odyssey Frontlight HD
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
Ale od dwóch dni już wszystko działa jak dawniej.


27 lip 2012 20:40:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2012 21:34:56
Posty: 3
eCzytnik: Amazon Kindle Touch
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
mashun napisał(a):
Ale od dwóch dni już wszystko działa jak dawniej.
Witam,
Mój problem wygląda następująco. Zarejestrowałem się, podałem swojego maila i kindlowego tak jak jest wymagane. Subskrybowałem trzy pozycje: blog Korwin Mikkego, Najwyższy Czas i Historia.org. Ustawiłem automatyczną wysyłkę na 8 rano, a było to w środę 1.08. Co prawda coś tam dochodzi, ale nie jest zauktualizowane. W głównym menu podana jest data bieżąca, ale gdy wejdę już w dane czasopismo to data nadal jest 1.08, no i treść też jest z 1.08. Gdy kliknę wyślij teraz to sytuacja się powtarza. Czy ktoś uprzejmy ma jakieś rozwiązanie? Może ja czegoś nie doczytałem i jest jakiś błąd w ustawieniach? Dodam na koniec, że na moją skrzynkę (gmail) przychodzi mi wiadomość, że coś zostało wysłane na adres @kindle.com.
Bedę okropnie wdzięczny za jaką kolwiek pomoc.
Pozdrawiam


04 sie 2012 10:50:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Odp: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
@mariollo, to dlatego, że większość zasubskrybowanych przez Ciebie gazet to Tygodniki. W tym wypadku należy ustawić wysyłkę raz w tygodniu, a nie codziennie. Rzuć okiem na ten artykuł, gdzie opisane są różnice pomiędzy dziennikami, a tygodnikami : http://www.ekundelek.pl/2012/08/stk-4-e ... .html#more

_________________


04 sie 2012 12:37:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2012 21:34:56
Posty: 3
eCzytnik: Amazon Kindle Touch
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
OK, Najwyższy czas to tygodnik, ale na blogu Korwina codziennie pojawiają się nowe wpisy, a do mnie dochodzi cały czas ze środy 1.08.


04 sie 2012 15:18:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2011 2:43:41
Posty: 23
eCzytnik: Kindle
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
Błąd się powtórzył (chyba, że czegoś nie zrozumiałem i tak ma być)

Kategoria: Wysyłka
Skrócony opis: Gazety przyszły podwójnie
Dokładny opis: Ustawiłem kilka gazet na Piątek 0:00, przyszły w dwóch egzemplarzach. Z datą czwartkową i piątkową.


04 sie 2012 18:04:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Defekty w eG i receptach - TU ZGŁASZAMY BŁĘDY
@mariollo, już rozwiązaliśmy ten problem. Było to spowodowane błędem w połączeniu między serwerami. :roll:

@zack, rzucę okiem na to. Możliwe, że to błąd w skrypcie wysyłającym. Gazety wysyłane są z 30 minutowym wyprzedzeniem, dlatego wyświetlają się jako z dnia poprzedniego.

_________________


04 sie 2012 22:39:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: