Teraz jest 19 kwi 2024 15:45:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[Jetbook] Bateria... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post [Jetbook] Bateria...
Witam!
Mam pewien problem z baterią. Jetbooka mam od ok. pół roku. Już od samego początku wydawały mi się, że coś jest nie tak z baterią. Tzn. producent podaje, że urządzenie jest w stanie wytrzymać ok. 20 godzin pracy lub 11500 wyświetleń stron - u mnie wytrzymywał ok. 6, no może 8 godzin... Co do stron to tutaj pewnie przesadzili bo mi się udało przeczytać maksymalnie ok. 1200, ale i tak uważm, że powinno dać się wyświetlić przynajmniej połowę tego co deklarują (więcej nie chcę, bo doskonale wiem, że producenci lubią się chwalić parametrami i z tym musimy się pogodzić).
Parę dni temu przeżyłem lekki szok: ładuję sobie urządzonko i ładuję... i ładuję... Trwało to jakieś 20 godzin! Wreszcie się naładował... i po jakiś może 2 godzinach użytkowania padł. Następny razem naładował się w 7 godzin a wytrzymał ok. 3 godzin...
Co Wy o tym sądzicie? Też tak macie? Czy to tylko ja trafiłem na jakąś felerną baterię i trzeba sprzęt oddać do serwisu? Jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie wytrzymałości wbudowanej baterii?
Z góry dziękuję za pomoc.

Pyotr.


16 wrz 2009 20:04:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Re: Bateria...
Hmm... Przed chwilą byłem na stronie producenta - napisali, że czas ładowania to ok. 4 godziny - czyli wychodzi na to, że jednak coś nie tak z tą moją baterią.


16 wrz 2009 20:08:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Re: Bateria...
No i wymienili mi baterię (szczerze mówiąc to mam wrażenie, że wymienili mi cały czytnik bo jakiś taki jak spod igły:) ). Teraz ładuje się jak należy (jakieś 4-5 godzin), jednak co do długości pracy baterii nadal nie jestem zadowolony. Duuuużo brakuje do deklarowanych 20 godzin, czy do 11500 'przewróconych' stron (chyba że 'przewracali' nie czytając, byle szybko...). No cóż, spodziewałem się jakiejś znacznej poprawy ale ten sprzęcik chyba tak po prostu ma. Innym razem zainwestuję więcej i wybiorę coś z e-papierem. Tak przy okazji: czy czytniki oparte o e-papier rzeczywiście pod względem długości pracy sprawiają się tak rewelacyjnie, czy to też tylko przechwałki producentów?


09 lis 2009 22:15:34
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Bateria...
pyotr napisał(a):
Tak przy okazji: czy czytniki oparte o e-papier rzeczywiście pod względem długości pracy sprawiają się tak rewelacyjnie, czy to też tylko przechwałki producentów?

Sprawiają się rewelacyjnie. Może nie jest to te deklarowane 7 czy 8 tysięcy wyświetleń stron, ale na 2 tygodnie jedno ładowanie starczy (przynajmniej w moim hanlinie).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 lis 2009 1:46:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron