Teraz jest 25 kwi 2024 2:04:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
eClicto za 499 zł - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
już są reklamy na ceneo:
"7 dni Promocji!" na tak przykompresowanym obrazku, że ledwo da się to przeczytać :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 maja 2010 18:44:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2010 10:09:46
Posty: 47
eCzytnik: eClicto
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
Hej, hej, właśnie wróciłem z targów- już jako posiadacz czytnika :) eClicto bardzo mi się podoba jako urządzenie- w rzeczywistości jest znacznie fajniejsze niż na zdjęciach. Pierwsza książka przez calibre już wgrana, wszystko bez problemu, także jestem bardzo zadowolony.
Odbyłem bardzo miła pogawędkę z przedstawicielami eC i kilka newsów:
-w przyszłym tygodniu wychodzi nowy firmware :)
-eC szykuje 2 DUŻE niespodzianki na koniec roku
-zasugerowałem, że nasze forum chętnie będzie testować nowe wersje oprogramowania- jako beta-testerzy, dzięki czemu my będziemy mieć lepszy soft, a eC zyska sporo uwag od konsumentów. Pomysł się spodobał
-GPL/eC DRM nie jest zaszyte w systemie, a dział techniczny chciał opublikować soft. Nie mam powodu nie wierzyć
-będą nowi wydawcy
-nie będzie softu na maca/linuxa
-cena 499 jest testem potencjału rynku i chyba ten test pokaże, że rynek na taką właśnie cenę czekał, bo ładnie ponoć sprzedaż ruszyła
-nie będzie raczej Adobe DRM :(

Na szybko to tyle.

_________________
Agencja multimedialna Warszawa


13 maja 2010 19:53:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
Demonstenes
To kilka dobrych informacji :)
Kupiłeś futerał do czytnika? Ogólnie radzę jakiś kupić, bo łatwo się palcuje i brudzi obudowa.
Ciekawe jakie to niespodzianki, pewnie coś o nowym większym modelu.

Kiszka z powodu braku oprogramowania na alternatywne platformy, choć mnie to nie dotyczy. Mam tylko nadzieję, że poprawią jeszcze to na windowsa.


13 maja 2010 20:46:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 20:49:50
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
Witam. Ja dzisiaj dołączyłem do grona posiadaczy eReaderów. Od dłuższego czasu się skłaniałem nad kupnem, szczególnie że piszę pracę lic. o dyfuzji czytników na rynku US. Czytnik zakupiłem dzisiaj rano i mogę potwierdzić że info od demonstenes, bo usłyszałem to samo. Sprzedaż też chyba najgorzej im nie idzie bo ok. 12 byłem chyba 8 nabywcą (i załapałem się na ostatnie czarne etui :D ) i po mnie jeszcze chyba 2 osoby kupiły więc chyba nie idzie najgorzej zwłaszcza że najwięcej osób będzie w sob. i niedziele. Co do czytnika to jestem bardzo zadowolony jednakże póki co coś często mi się wiesza. Przerwałem czytanie parę razy na coś koło min. i czytnik już nie ruszył. Diody nie migają nic. Tylko restart :/ ktoś ma pomysł co z tym zrobić


13 maja 2010 20:57:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2010 10:09:46
Posty: 47
eCzytnik: eClicto
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
Futerał został zakupiony :)

Powiem tak- na początku zastanawiałem się czy jednak nie dołożyć do K1, jednak po rozmowie z Panem z działu technicznego byłem spokojny o przyszłość platformy(jeśli to czyta to pozdrawiam). Kolporter ma pomysł na ten biznes i naprawdę myślą nad rozwojem platformy. Mam nadzieję, że posłuchają mnie w kwestii wejścia w większą interakcje z nami.

Podsumowując- Będzie dobrze :)

_________________
Agencja multimedialna Warszawa


13 maja 2010 21:00:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
@kurczan - czytnik ma wgrany najnowszy firmware?
Wejdź w menu i zmień co czytnik ma robić w celu oszczędzania energii, ja mam usypianie, ale niektórzy radzą wybrać wyłączanie. Ponieważ czytnik potrafił się właśnie wieszać przy przechodzeniu w stan uśpienia.


13 maja 2010 21:48:29
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
demonstenes napisał(a):
eClicto bardzo mi się podoba jako urządzenie- w rzeczywistości jest znacznie fajniejsze niż na zdjęciach.

No jak nic kolejny, któremu zapłacili za mówienie tak ;)

demonstenes napisał(a):
-w przyszłym tygodniu wychodzi nowy firmware :)

Z terminami to u nich bywa różnie :P Niemniej - miła informacja.

demonstenes napisał(a):
-eC szykuje 2 DUŻE niespodzianki na koniec roku

Jedna to zapewne zapowiadany od dłuższego czasu już większy czytnik (9/10''). Co jest drugą? Nowi wydawcy, jacyś więksi? Rozszerzenie DRMu (np. eBook na kilka eCzytników na jednym koncie, możliwość pożyczania eBooków)? Nowe 6'' z WiFi i bajerami? Możliwość zakupienia książki z DRMem online, ściągnięcia jej sobie ze strony/otrzymania mailem i wrzucenia czymkolwiek (bo plik jak plik) na czytnik?

demonstenes napisał(a):
-GPL/eC DRM nie jest zaszyte w systemie, a dział techniczny chciał opublikować soft. Nie mam powodu nie wierzyć

Uwierzę jak zobaczę =]

demonstenes napisał(a):
-nie będzie softu na maca/linuxa

No i tyle by było z zapowiedzi wygłoszonych zaraz po starcie systemu, że wersje na inne systemy będą już niedługo. Chociaż oprócz DRMu to wszystkim chyba skuteczniej zarządza wieloplatformowy calibre.

demonstenes napisał(a):
-cena 499 jest testem potencjału rynku i chyba ten test pokaże, że rynek na taką właśnie cenę czekał, bo ładnie ponoć sprzedaż ruszyła

Oby, oby. Dobrze by było, gdyby eCzytniki jako takie zyskały u nas większą popularność. Wsio rawno, czy eClicto, czy K1, czy BeBook/Onyx czy cokolwiek innego - byle tylko jak najwięcej ludzi przekonało się do czytania z "ekranu" i do samego czytania :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 maja 2010 22:03:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2010 18:59:44
Posty: 20
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
demonstenes napisał(a):
-będą nowi wydawcy

Zająknęli się o kogo chodzi? Może jeśli ktoś jeszcze będzie miał szansę ich podusić niech podpyta o Fabrykę Słów bo na MAGa nie mamy co liczyć z tego co pamiętam.


13 maja 2010 22:41:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
Witam wszystkich, od dziś jestem nowym użytkownikiem eclicto :)
Na ebook reader czaiłem się od dłuższego już czasu, i ta promocyjna oferta skłoniła mnie ku temu właśnie czytnikowi.
Jeszcze tak taniego czytnika nie spotkałem. :)

Z tego co widzę, to mam wgrany najnowszy firmware i po przeczytaniu ~120 eStron nie zawiesił mi się.
Zauważyłem jedynie sytuację, gdzie czasem trzeba zrestartować urządzenie po wgraniu książek, bo nie są one widoczne od razu po odłączeniu od kompa.

Z funkcji, które by się przydały, to
-zoom co 5-10%
-sposób na szybkie dodanie książki do ulubionych
-opcja "otwórz ostatnio czytany dokument"
-opcja szybkiego powrotu do głównego menu
-zwiększenie czasu pracy na baterii (akurat tego jeszcze na swoim nie stwierdziłem, ale czytałem wiele komentarzy na ten temat)
-opcja zmiany czcionki
-pasek progresu, procentowy progres książki

Może ktoś z eclicto to czyta i przekaże osobom odpowiedzialnym za update firmware ;)


13 maja 2010 22:43:22
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
Devasto napisał(a):
Zauważyłem jedynie sytuację, gdzie czasem trzeba zrestartować urządzenie po wgraniu książek, bo nie są one widoczne od razu po odłączeniu od kompa.

Przed podłączeniem wychodzisz do głównego menu, przed odłączeniem ładnie usuwasz sprzęt w Windowsie - i nie powinno być problemów.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 maja 2010 22:49:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
A, bardzo możliwe, że podłączałem na włączonym dokumencie. Co do bezpiecznego usuwania sprzętu, to tak robię :)


13 maja 2010 22:51:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 gru 2007 22:34:33
Posty: 11
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
Mori napisał(a):
demonstenes napisał(a):
-cena 499 jest testem potencjału rynku i chyba ten test pokaże, że rynek na taką właśnie cenę czekał, bo ładnie ponoć sprzedaż ruszyła

Oby, oby. Dobrze by było, gdyby eCzytniki jako takie zyskały u nas większą popularność. Wsio rawno, czy eClicto, czy K1, czy BeBook/Onyx czy cokolwiek innego - byle tylko jak najwięcej ludzi przekonało się do czytania z "ekranu" i do samego czytania :)


Ruszyła, ruszyła, zakupiłam jak tylko usłyszałam o promocji, wysłali dziś, jutro podobno ma być. Mimo wszystkich wad eclicto po prostu nie mogłam nie skorzystać ;-) Do moich celów wystarczy w zupełności, a i zawsze to mniej żal będzie tych 500zł niż tysiąca jeżeli zechce mi się kiedyś zmienić na coś lepszego :)


13 maja 2010 22:56:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2010 12:52:53
Posty: 13
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
Kurcze a ja mam problem - nie wiem czy czekac na K1 i/lub wieksze eC czy skorzystac z tej ceny :/


15 maja 2010 12:56:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2010 12:27:31
Posty: 16
eCzytnik: e-clicto
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
Hej!

Mam pytanie do nowych nabywców eclicto: jakie formaty plików ten czytnik obsługuje? Bo nigdzie nie znalazłem pełnej listy. W szczególności interesuje mnie format djvu jako że na nim chodzi m.in. Śląska Biblioteka Cyfrowa. Jak wygląda sytuacja z plikami doc, zwłaszcza dużymi?

Kwestia druga - jak jest z baterią? Na jak długo wystarcza?

No i ostatnie pytanie - czy warto się na ten czytnik decydować w sytuacji, w której nie zamierzam (a jeśli już to sporadycznie) kupować książek od Kolportera? Czytnik ma mi służyć do klasyki i tak dostępnej za darmo (w domenie publicznej) oraz materiałów branżowych w formacie doc / pdf (tekst, żadnych schematów). Myślałem o zakupie Onyxa za 300 euro (duża ilość obsługiwanych formatów, wygodny dotykowy ekran) ale zacząłem się zastanawiać nad eClicto w promocyjnej cenie.


15 maja 2010 17:15:51
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto za 499 zł - komentarze
Co do obsługi - było już tutaj o tym sporo. Jest ECL (ePUB z DRM eClicto), PDF, ePUB, TXT. DOC konwertujesz do RTF, a RTF do ePUB przez calibre.

Co do baterii - to też było o tym wiele powiedziane. Generalnie teraz to pewnie koło 500-600 przewróceń strony, choć to wszystko zależy od tego, jak szybko usypia się/wyłącza czytnik.

Format klasyki? Jak długo nie będzie to jakiś tragiczny PDF (no i nie DJVU) to nie powinno być problemów z konwersją do ePUBa, który jest w eClicto najwygodniejszy. Ponieważ sama konwersja nie jest zbyt uciążliwa i szybka w stosunku do czasu, jaki spędzisz na czytaniu, to nie powinno być to wielkim problemem.
Czy ekran dotykowy jest wygodny... Jego tam trzeba rysikiem obsługiwać, jeśli mnie pamięć nie myli, no i z dokładnością nie jest tak całkowicie różowo (Kell może chociażby o tym poopowiadać). Ew. możesz zobaczyć wstęp do recenzji Booxa 60, bo Magnesowi na razie nie chciało się napisać całości.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 maja 2010 17:50:08
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron