Teraz jest 19 kwi 2024 19:54:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
eClicto - temat ogólny 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: eClicto
Lokee napisał(a):
A za 1,5 czy 2 lata obecne czytniki powinny stanieć pewnie o połowę - zresztą i tak będą już przestarzałe jak w chwili obecnej pentium III...
I dlatego poprosiłem znajomych w kanadzie o zakup nooka i przesłanie go do mnie - mam nadzieję, że nie spodoba się im na tyle, żeby go zatrzymali ;)


Kindle po 2 latach jakoś strasznie nie staniał... Zresztą, czekać można całe życie.

Moim zdaniem eClicto ma przyzwoitą cenę, w tym ceny książek.

_________________
Copywriting


27 lis 2009 18:09:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2009 13:34:01
Posty: 17
Post Re: eClicto
Mi osobiście wydaje się, że cena eclicto nie jest za wysoka. Prawda jest taka, że czytniki z e-ink tyle kosztują. Nie jest tu tak ważne czy dany czytnik jest zaawansowany technicznie czy nie, bo kluczowy przy cenie czytnika wydaje się ekran. Łatwo to zaobserwować na allegro. Można dostać sony prs505 za 1050pln, lub zaawansowany, nowszy prs 600 za 1100pln. Wygląda to tak, że jeśli już ktoś chce czytnik po taniości, to rezygnacja z wifi, 3g, dotykowego panelu wiele nie pomoże. Skutecznie zredukuje cenę dopiero przejście z 6" na 5" (prs300 to 850pln). Obiektywnie rzecz biorąc cena eclicto na polskim rynku jest bardzo dobra. Najbliższy technicznie czytnik kosztuje przynajmniej 1100-1000pln (cybook) i nie ma takiego wsparcia na jakie będą mogli polegać użytkownicy eclicto. Że to duży wydatek dla przeciętnego Polaka to nie przeczę, ale puki sprzedaż czytników nie jest wysoka a konkurencja jest nieduża, to nie ma się co dziwić jak jest. Kolporter nie jest instytucją państwową.
Co do tego, że czytniki mogą się zmienić w najbliższych latach to możliwe, ale ich przydatność nie powinna zmaleć jak to w przypadku komputerów. Książki się aż tak nie zmieniają jak oprogramowanie w komputerach. Technika może pójść naprzód, ale książkę sobie poczytam na czytniku tak samo bez problemu. Jedyne co może ulec poprawie to czas reakcji ekranu, choć jako użytkownik cybooka mogę powiedzieć, że przełączanie strony jak zaczynam czytać ostatnią linijkę to kwestia przyzwyczajenia i po pewnym czasie zupełnie nie przeszkadza. Teraz jak czytam na komputerze to mam problem, bo przełączam stronę czytając ostatnią linijkę i muszę wracać, by ją spokojnie doczytać.
Żałuję tylko zabezpieczenia w taki sposób książek z eclicto. Mam fajny czytnik, ale fajnych polskich e-książek, które w końcu ktoś zaczyna w Polsce sprzedawać jeszcze nie poczytam :/.


27 lis 2009 18:43:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 gru 2007 22:34:33
Posty: 11
Post Re: eClicto
Uważam się za właśnie takiego przeciętnego Polaka i wcale nie płaczę nad ceną eClicto, wydaje mi się znośna, tym bardziej że w zestawie będzie też trochę ebooków. Książki czytam głównie po polsku, czasem zdarza mi się przeczytać coś służbowo po angielsku, ale dla przyjemności czytam tylko polskie książki. I właściwie nie mam wyboru musi być eClicto, bo nie zamierzam kombinować z oprogramowaniem żeby polskie krzaczki widzieć. Boli tylko to zabezpieczenie... mam obawy że kiedyś, świat przypomni sobie o naszym języku i dostosują np. tego Nooka, a ja nie będę mogła czytać na nowym czytniku moich własnych książek (które zakupiłam)...
Ale z drugiej strony, żeby świat przypomniał sobie o naszych krzaczkach to musimy zacząć czytać te ebooki i koło się zamyka. Wszystko ma swoje plusy i minusy...
Najprawdopodobniej zakupię eClicto, zabezpieczeniami pomartwię się jak przyjdzie na to czas, tylko czekam jeszcze na tą fantastykę o której Mori wspominał po targach, bo póki co to sama Runa to kiepsko bardzo...


27 lis 2009 22:09:29
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eClicto
dina napisał(a):
I właściwie nie mam wyboru musi być eClicto, bo nie zamierzam kombinować z oprogramowaniem żeby polskie krzaczki widzieć.

A klony hanlina i boox?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 lis 2009 23:05:26
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto
t3d napisał(a):
A klony hanlina i boox?

Tak naprawdę nie ma wyboru ze względu na dostępną treść. Legimi nic nie oferuje w tym momencie, więc Boox nic nie ma, klony Hanlina tym bardziej (nie mówiąc o cenie - skoro uważamy, ze 899 zł to dużo, to chyba nie sugerujemy Booxa za 1499 zł, prawda?).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 lis 2009 23:11:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 gru 2007 22:34:33
Posty: 11
Post Re: eClicto
Mori napisał(a):
t3d napisał(a):
A klony hanlina i boox?

Tak naprawdę nie ma wyboru ze względu na dostępną treść. Legimi nic nie oferuje w tym momencie, więc Boox nic nie ma, klony Hanlina tym bardziej (nie mówiąc o cenie - skoro uważamy, ze 899 zł to dużo, to chyba nie sugerujemy Booxa za 1499 zł, prawda?).

Tak o treść mi też chodziło, przepraszam za to chaotyczne pisanie, ostatnie dni lekko nieprzytomna chodzę ;)


28 lis 2009 22:40:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post Re: eClicto
wszystko wskazuje na to, że e Clicto zastąpi mój uszkodzony PRS 505.

btw, witam po dłuższej przerwie.

_________________
pozdrawiam
Klaudek


30 lis 2009 0:54:15
Zobacz profil YIM
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: eClicto
Cytuj:
W licznych e-mailach i komentarzach, które otrzymujemy od Was, najczęściej powtarza się pytanie o datę startu projektu. Dzisiaj możemy już Wam to powiedzieć – pilotażowo startujemy w czwartek 10 grudnia 2009 r.

Start traktujemy na razie jako pilotażowy, ponieważ chcemy, aby nasz system tworzyli także jego użytkownicy. Dlatego pilnie będziemy się wsłuchiwać w Wasze opinie i uwagi.

Od 10 grudnia cały system eClicto będzie w pełni dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Tego dnia ruszy księgarnia eClicto, w której będzie można już kupować czytniki eClicto oraz e-booki w formacie epub z polskich wydawnictw.

Natomiast na środę 9 grudnia 2009 r. zaplanowaliśmy w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie konferencję prasową, w czasie której poinformujemy o szczegółach projektu eClicto. Konferencja będzie transmitowana online.


No to pozostaje czekać. Ciekawostką jest fakt, że start projektu pokrywa się z datą mojej (i na pewno nie tylko) wypłaty :twisted:

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


01 gru 2009 20:33:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2009 11:28:09
Posty: 13
Post Re: eClicto
Wg dzisiejszego wpisu wsrod 100 darmowych ebookow na eclicto znajdzie sie cale 12 pozycji od wydawnictw - czytaj potencjalnie platnych - chociaz ja moge powiedziec ze nie zaplacilbym za :"Dni Mahdiego. Zaświaty w wierzeniach muzułmańskich" jak rowniez nie chcialbym wydac kasy na "Wyspe skarbow".
Dostaniemy rowniez brakujace 88 pozycji - tutaj min Bogurodzica oraz po angielsku: Shakespeare W., The Complete Works.
Poczulem sie zdecydowanie zawiedziony wyborem, ale moze to tylko moje wrazenie.
Kompletna lista tu http://blog.eclicto.pl/lista-darmowych- ... tartowego/

_________________
Finche c'é vita ci sono guai... R.Gervaso


02 gru 2009 16:14:26
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: eClicto
Tak, wszystko (?) co nie jest za darmo w necie zostało już wcześniej zapowiedziane, więc zdecydowanie zawiedli imho. :nie:

Czekamy na 10 grudnia i start.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 gru 2009 16:42:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: eClicto
Słabo. A wystarczyło, żeby przygotowali jakieś fajne pozycje bazując (zgodnie z prawem) na zasobach PBI (http://www.pbi.edu.pl).

_________________
Copywriting


02 gru 2009 18:15:47
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eClicto
Kiedyś było takie powiedzenie:
"Darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby"

Wiadomo że nie wszyscy będą zadowoleni, bo pewnie niektórzy chcieliby zestaw harleqiunów (czy jak to się pisze), inni harrych potterów, a inni przepisy kucharskie.

Jaki jest sens to wszystko roztrząsać? Jak sobie kupicie urządzenie, to wgracie w 3 minuty co wam będzie pasowało i po problemie.

Przyznam, że mi się zdarzyło czytać Sienkiewicza na czytniku. Sam go sobie ściągnałem i jeszcze musiałem usuwać DRM. Norwidem też bym nie pogardził, a jestem po studiach technicznych. Czy to znaczy że coś jest ze mną nie tak? Oprócz tego czytam też Pratchetta, Pilipuka, Clancy'ego, Łysiaka i wielu innych.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


02 gru 2009 19:39:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2009 23:18:01
Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kobo touch
Post Re: eClicto
Dwie uwagi.
1. Po pierwsze nawiązując do Sienkiewicza, oni jak Zagłoba dają (sprzedają) Inflanty. Bo coś mi się wydaje, że do dziedzictwa narodowego, wolnych lektur czy jak tam zwał mają dokładnie takie samo prawo jak my wszyscy. Ma racje t3d, że w 3 minuty można sobie wgrać co się chce i to jest właśnie ten zestaw (78 pozycji) i każdy może to wgrać sobie sam (chyba że Kolporter za swój wielki sukces uznaje konwersję na epub?).
2. Wiadomo, ze wszystkich się nie zadowoli, ale chyba przyznacie, że trochę inaczej wyglądałby sytuacja gdyby to rzeczywiście było 100 komercyjnych ebooków podzielonych na fantastykę, dokument, sensację i romanse po 25%. Oczywiście nie znam oferty portalu, ale patrząc na cały cykl (a śledziłem go z uwagą) przestaję mieć nadzieję. I chyba nawet nie myślę, że mogą mnie jakoś mile rozczarować.


02 gru 2009 21:08:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post Re: eClicto
eech robicie z igły widły.. Mi zależy na dobrym, relatywnie tanim czytniku, polskim serwisie, polskim sklepie z bogatą ofertą polskich książek. Życzę im dużo szczęścia, bo nie widzę możliwości aby ktoś inny mógł to zrealizować. Jestem nastawiony optymistycznie... a te 100 książek? W ogóle na to nie zwracam uwagi. Najbardziej zależy mi na tym aby podpisali umowy z jak największą liczbą wydawnictw.

_________________
pozdrawiam
Klaudek


02 gru 2009 23:20:14
Zobacz profil YIM
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eClicto
Ja traktuję to raczej jako próbkę, tak żeby po otworzeniu pudełka klienci mogli sobie natychmiast potestować.
Można by nawet powiedzieć że to ładnie z ich strony że wgrywają Sienkiewicza i inne lektury bo popularyzują polską literaturę :P

A czy ktoś się rzuci na to, dlatego że napisali że jest 100 książek? Chyba ktoś, kto wchodząc do księgarni mówi "dajcie mi tu piętnaście kilogramów literatury, bo bardzo mi się chce czytać" :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 gru 2009 0:02:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: