Teraz jest 20 kwi 2024 14:26:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
eClicto - temat ogólny 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto
Bardzo rozsądna wypowiedź na temat ceny czytnika pojawiła się na blogu eClicto:
Dlaczego taka, a nie inna cena czytnika?
25 lis 2009 | opublikował gk

W mailach i komentarzach od Was powraca pytanie o cenę czytnika eClicto, a przede wszystkim o to, dlaczego nie może być niższa od tej zaproponowanej przez nas. Odpowiadamy.

Czytnik eClicto, z sześciocalowym wyświetlaczem, będzie kosztował 899 zł. Chcemy podkreślić, że przygotowany przez nas czytnik e-booków jest obecnie najtańszy w Europie.

Jeden z internautów przytoczył argument, że podobne urządzenie można kupić w Stanach za niższą cenę – 259 USD. To prawda, jednak trzeba pamiętać, że jeślibyśmy chcieli sprowadzić do Polski zakupiony w USA czytnik, musimy doliczyć cło, VAT i opłaty za przesyłkę, a wtedy cena czytnika kupionego za oceanem zdecydowanie przekroczy 300 dolarów.

Odpowiadamy też na następny padający często argument, że czytniki innych firm są droższe, za to mają więcej funkcjonalności. My wybraliśmy wariant z możliwie najniższą ceną i prostszą wersją urządzenia, pozwalającą jednak bez problemów czytać elektroniczne książki, ponieważ na upowszechnieniu w Polsce tej nowej formy czytelnictwa zależy nam najbardziej.

Zdecydowanie popieram. Spopularyzujmy tę ideę na polskim rynku, a od razu zrobi się lepiej!

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lis 2009 21:40:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2009 15:59:36
Posty: 27
eCzytnik: Poke Pro, Onyx Boox 60
Post Re: eClicto
No coś mi się nie wydaje żeby był najtańszy w Europie - Ectaco jetBook'a można dostać za niecałe 149 euro... Chociaż prawdą jest że nie ma on już 6 calowego wyświetlacza.
Link dla zainteresowanych czytających po niemiecku:
http://www.lesen.net/kaufen/ectaco-jetb ... iert-1689/


26 lis 2009 10:44:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto
tommik napisał(a):
No coś mi się nie wydaje żeby był najtańszy w Europie - Ectaco jetBook'a można dostać za niecałe 149 euro... Chociaż prawdą jest że nie ma on już 6 calowego wyświetlacza.

O ile czegoś nie przespałem, to jetBook ma jedną wadę - nie ma wyświetlacza ePapierowego. To tak, jakby mówić, że palmtop jest tańszy od notebooka...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 lis 2009 11:15:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2009 15:59:36
Posty: 27
eCzytnik: Poke Pro, Onyx Boox 60
Post Re: eClicto
Mori napisał(a):
Chcemy podkreślić, że przygotowany przez nas czytnik e-booków jest obecnie najtańszy w Europie.

Mori napisał(a):
O ile czegoś nie przespałem, to jetBook ma jedną wadę - nie ma wyświetlacza ePapierowego. To tak, jakby mówić, że palmtop jest tańszy od notebooka...

Ja nie neguję tego, że eClicto jest lepsze od jetBooka. Chodzi mi tylko o tym, że w blogu posłużono się nieaktualnymi i fałszywymi informacjami. Otóż jetbook mimo że nie posiada takiej technologii jak większość czytników, to przecież jest uważany za czytnik e-book, więc nie można nie brać go pod uwagę. Gdyby napisali: "Chcemy podkreślić, że przygotowany przez nas czytnik e-booków jest obecnie najtańszy wśród czytników z technologią e-ink w Europie" to mieliby rację.


26 lis 2009 12:31:21
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto
tommik napisał(a):
Ja nie neguję tego, że eClicto jest lepsze od jetBooka. Chodzi mi tylko o tym, że w blogu posłużono się nieaktualnymi i fałszywymi informacjami. Otóż jetbook mimo że nie posiada takiej technologii jak większość czytników, to przecież jest uważany za czytnik e-book, więc nie można nie brać go pod uwagę. Gdyby napisali: "Chcemy podkreślić, że przygotowany przez nas czytnik e-booków jest obecnie najtańszy wśród czytników z technologią e-ink w Europie" to mieliby rację.

iPhone też jest przez wielu uznawany za świetny eCzytnik. Tak samo stare, tanie palmy. Czy to oznacza, że to właśnie one są najtańszymi urządzeniami?

eClicto pozostaje najtańszym rozwiązaniem i prawdziwym eCzytnikiem dostępnym dla Polaków (jeśli wliczy się cła i inne takie).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 lis 2009 12:42:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2009 23:18:01
Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kobo touch
Post Re: eClicto
Mori ale spójrz na ostatnie wpisy na ich blogu. Nie będzie można czytać innych DRM, więc skazujemy się na ofertę jednej platformy - eclicto. Zakładając, że ich projekt powszechnie wypali to nie ma bólu, ale jak będzie inaczej? Nie możemy tego wykluczyć. Inni wydawcy, którzy nie wejdą do ich platformy (lub sprzedaż przez platformę będzie za mała), a będą chcieli sprzedawać ebooki to zabezpieczą je pewnie DRM (i pewnie będzie to Adobe). Jeżeli zakładamy, że ten rynek się rozwinie, będzie oferta i ludzie będą chcieli kupować legalne ebooki to muszą mieć jak najszerszą ofertę. Przy całym szacunku dla Kolportera to nie Amazon, ani B&N (zresztą oni mają DRM Adobe).
Tak więc uważam, że jest to b. ciekawa inicjatywa, i chcę żeby się rozwinęła, ale trzeba do tego podchodzić racjonalnie. Jest to mimo wszystko duży wydatek i chyba niezaprzeczalnie droższy niż na zachodzie (relacja cena/dochód).


26 lis 2009 15:01:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2009 15:59:36
Posty: 27
eCzytnik: Poke Pro, Onyx Boox 60
Post Re: eClicto
Mori, nie mam ochoty z Tobą dyskutować. Napisałem tylko po to, żeby zaznaczyć, że ekipa eClicto podkreśla, że ma w ofercie najtańszy czytnik w Europie, podczas gdy nie jest to prawdą. Tym bardziej zwróciło to moją uwagę, gdyż to właśnie zdanie jako jedyne w całym wpisie jest pogrubione! Faktem jest, że informacja o obniżce ceny jetBooka pojawiła się bodaj dopiero na dzień przed ich wpisem na blogu, więc są w jakiś sposób usprawiedliwieni, bo rzeczywiście mogli jeszcze nie posiadać wtedy tej informacji. Dlatego nie przypisuję im wcale złych intencji.

Mori napisał(a):
iPhone też jest przez wielu uznawany za świetny eCzytnik. Tak samo stare, tanie palmy. Czy to oznacza, że to właśnie one są najtańszymi urządzeniami?


Może i wielu twierdzi, że iPhone oraz "stare, tanie palmy" są e-czytnikami. Ja się jednak z tym nie zgadzam.
Natomiast JetBook'a pomimo braku technologi E ink uważam jak najbardziej za ebook reader'a. Myślę zresztą, że nie jestem w tym sam...


26 lis 2009 15:55:49
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eClicto
murfel napisał(a):
Mori ale spójrz na ostatnie wpisy na ich blogu. Nie będzie można czytać innych DRM, więc skazujemy się na ofertę jednej platformy - eclicto.

Tak, jeśli ma się dwie lewe ręce i nie potrafi się sflashować czytnika to faktycznie jest się skazanym.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


26 lis 2009 16:41:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2009 23:18:01
Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kobo touch
Post Re: eClicto
t3d napisał(a):
murfel napisał(a):
Mori ale spójrz na ostatnie wpisy na ich blogu. Nie będzie można czytać innych DRM, więc skazujemy się na ofertę jednej platformy - eclicto.

Tak, jeśli ma się dwie lewe ręce i nie potrafi się sflashować czytnika to faktycznie jest się skazanym.
Oczywiście że tak. Ja mówię o sytuacji idealnej: kupuje czytnik, kupuje ebooka i czytam. I o takiej sytuacji marzę. Poza tym taka oferta (idealna) pewnie trafiąłaby na szersze grono odbiorców.


26 lis 2009 20:38:04
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eClicto
murfel napisał(a):
t3d napisał(a):
Tak, jeśli ma się dwie lewe ręce i nie potrafi się sflashować czytnika to faktycznie jest się skazanym.
Oczywiście że tak. Ja mówię o sytuacji idealnej: kupuje czytnik, kupuje ebooka i czytam. I o takiej sytuacji marzę. Poza tym taka oferta (idealna) pewnie trafiąłaby na szersze grono odbiorców.

Czy ja wiem czy temu gronu odbiorców aż tak bardzo na tym zależy? Oczywiście jest kilku ludzi którym blokada DRM przeszkadza, ale wśród klientów eclicto raczej będą przeważać Ci, którzy będą przekonani, że kupili "pierwszy polski czytnik" i pewnie nie będą myśleli o czytaniu zabezpieczonych książek od innego dostawcy. Zwłaszcza, że na polskim rynku nikogo innego z taką ofertą na razie nie widać.

Słyszałem kiedyś o facecie (z Polski, znajomy szwagra) który mając applowskiego ipoda kupował muzykę tylko w itunes, bo wydawało mu się że inaczej się nie da. Niektórym ludziom by takie blokady po prostu nie przeszkadzały :D

Oczywiście wszystko wskazuje na to, że jeśli byśmy sflaszowali eclicto np. firmwarem cybooka, to będzie się dało czytać zabezpieczone DRMem mobi, ale książek z eclicto już nie otworzymy (bez ponownego sflaszowania). Także jest to rozwiązanie wysoce niedoskonałe.

Być może za jakiś czas, gdy już wykształci się jakaś konkurencja na tym rynku, ktoś "odważy się" na sprzedaż niezabezpieczonych plików (nie mówię tu o pdfach, te się zdarzają, ale jaki wiadomo nie jest to dobry format dla czytników), tak żeby użytkownicy różnych czytników kupowali u niego. Na razie sytuacja wygląda tak, że zapewne z punktu widzenia eclicto i jego wydawnictw wrzucenie niezabezpieczonej książki jest otwarciem puszki Pandory i proszeniem się o wrzucenie jej na chomiki i inne tego typu miejsca. Przyznacie chyba, że takie obawy nie są nie do końca uzasadnione ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


26 lis 2009 21:02:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2009 23:18:01
Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kobo touch
Post Re: eClicto
Dyskusja ciekawa, może trochę staje się off. Ale właśnie przeczytałem ciekawy artykuł na stronie libranova (kilka dni już tam wisi). jeden cytat dyrektora B&N "Jak powiedział prezes wydawnictwa, William J. Lynch – klienci muszą mieć pewność, że bez względu na to, jakie mają w domu urządzenia, będą mogli na nim przeczytać każdą książkę zakupioną w sklepie B&N." Tak, że chyba świat powoli idzie trochę w inną stronę. Potwierdza to filozofia Sony, księgarni coolera, googli itp.
A my mamy 22 % VAt na ebooki (bo to nie książka) i będziemy mieli możliwość zakupu książek których nie można pożyczyć i czytać tylko na dedykowanym urządzeniu.
pozdr


26 lis 2009 22:34:22
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto
murfel napisał(a):
Mori ale spójrz na ostatnie wpisy na ich blogu. Nie będzie można czytać innych DRM, więc skazujemy się na ofertę jednej platformy - eclicto.

Tego nigdy nie negowałem. Niemniej wystarczy, że ktoś inny będzie Ci sprzedawał pliki bez DRMu i będziesz mógł czytać bez problemów. Zresztą - z problemem DRMu nie do Kolportera płacze, lecz raczej do wydawców zanosić. To oni muszą się przekonać, że DRM jest zły, nie Kolporter, któremu jest on w zasadzie obojętny.

murfel napisał(a):
Tak więc uważam, że jest to b. ciekawa inicjatywa, i chcę żeby się rozwinęła, ale trzeba do tego podchodzić racjonalnie. Jest to mimo wszystko duży wydatek i chyba niezaprzeczalnie droższy niż na zachodzie (relacja cena/dochód).

No nie, kolejny z dużym wydatkiem. Ludzie, opanujcie się. To jest 900 zł. Ile kosztuje laptop? Ile kosztuje netbook? Ile kosztuje hybryda, nie mówiąc już o lustrzance? Ile kosztują droższe modele telefonów? I nikt nie płacze, że strasznie drogo... Jeśli książki będą kosztować 15 zł zamiast 30 to czytnik spłaci się po kupieniu już 60 eBooków. Jeśli ktoś kupuje 5 książek na miesiąc (a częstokroć i tak są dużo droższe), to dla niego to rok. Jeśli porównać to do komórek, to przy "umowie" na 24 miesiące to 2.5 książki miesięcznie, przy 36 miesiącach - 1.(6) książki co miesiąc. Zatem - jeśli tylko kupujesz książki regularnie, to eCzytnik nie jest dla Ciebie luksusem, ale wręcz koniecznością.

tommik napisał(a):
Faktem jest, że informacja o obniżce ceny jetBooka pojawiła się bodaj dopiero na dzień przed ich wpisem na blogu, więc są w jakiś sposób usprawiedliwieni, bo rzeczywiście mogli jeszcze nie posiadać wtedy tej informacji. Dlatego nie przypisuję im wcale złych intencji.

*me chowa jetBooka z oferty Merlina*

tommik napisał(a):
Może i wielu twierdzi, że iPhone oraz "stare, tanie palmy" są e-czytnikami. Ja się jednak z tym nie zgadzam.
Natomiast JetBook'a pomimo braku technologi E ink uważam jak najbardziej za ebook reader'a. Myślę zresztą, że nie jestem w tym sam...

Widzisz, oni też nie są sami. Dla mnie nie ma ePapieru (bo to niekoniecznie jest E-ink), nie ma prawdziwego czytnika. A między 5'' a 6'' jest spora różnica... Jeśli chodzi o "prawdziwe" eCzytniki 6'' - to dla Polaka eClicto jest najtańszą ofertą i to jest niezaprzeczalny fakt. Zresztą - jeśli nie to, to taki EBookWise-1150 kosztuje około 100$, więc nawet z cłem i przesyłką będzie tańszy.

t3d napisał(a):
Czy ja wiem czy temu gronu odbiorców aż tak bardzo na tym zależy?

Nie, i to jest oczywista oczywistość. Niech będzie zabezpieczony klątwą samego papieża - tak długo, jak oferta nie będzie odbiorcy ograniczała, co za różnica? Przynajmniej dla przeciętnego odbiorcy - bo on chce po prostu na swoim świeżo zakupionym urządzeniu czytać - i z tym nie powinien mieć problemów. Gdy zrobi się bardziej zaawansowany, gdy zapragnie zrobić coś więcej - nagle mu to zacznie przeszkadzać i dostrzeże wady tego rozwiązania (jak choćby brak możliwości odczytu dokumentu na innym urządzeniu, pożyczenia komuś eBooka, etc.) - to przestanie być "szerokim gronem odbiorców" (albo, jak podawałeś w przykładzie, "iTunes'owcem"). Co, rzecz jasna, nie oznacza, że DRMy są dobrym rozwiązaniem.

t3d napisał(a):
Oczywiście wszystko wskazuje na to, że jeśli byśmy sflaszowali eclicto np. firmwarem cybooka, to będzie się dało czytać zabezpieczone DRMem mobi, ale książek z eclicto już nie otworzymy (bez ponownego sflaszowania). Także jest to rozwiązanie wysoce niedoskonałe.

Wątpię, by komuś się chciało pomiędzy firmware'ami przerzucać. Rozumiem raz, zmienić z X na Y, by mieć jakąś dodatkową funkcjonalność, ale choćby raz na tydzień, by czytać książki z innej kolekcji?

t3d napisał(a):
Na razie sytuacja wygląda tak, że zapewne z punktu widzenia eclicto i jego wydawnictw wrzucenie niezabezpieczonej książki jest otwarciem puszki Pandory i proszeniem się o wrzucenie jej na chomiki i inne tego typu miejsca. Przyznacie chyba, że takie obawy nie są nie do końca uzasadnione ;)

Wydawcy nie rozumieją zbytnio technologii - choć i tak, w porównaniu do zeszłego roku, dokonała się tu rewolucja. Wiem, bo byłem i rozmawiałem z wydawcami. Jeżeli DRM w jakiś magiczny sposób skutecznie chroni treść przed dalszym, niekoniecznie zgodnym z licencją, wykorzystaniem, to proszę mnie oświecić - bo w chwili obecnej to chyba bardziej problem dla nieobeznanego użytkownika, który i tak treści nie chciał nigdy rozpowszechniać, niż dla kogoś, kto chce. Najprostsza metoda - kładziesz czytnik na skanerze...

murfel napisał(a):
Dyskusja ciekawa, może trochę staje się off.

Dokładnie. Skupmy się tutaj na komentowaniu platformy eClicto raczej, niż ogólnej debaty (którą można spokojnie podjąć w innym miejscu, w nowym temacie).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 lis 2009 22:40:56
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: eClicto
Cytuj:
I nikt nie płacze, że strasznie drogo... Jeśli książki będą kosztować 15 zł zamiast 30 to czytnik spłaci się po kupieniu już 60 eBooków.

"Już"?! W czasie, jaki większości ludzi zajmie kupno 60 książek papierowych, eczytniki mogą diametralnie zmienić wygląd, funkcjonalność, a przede wszystkim cenę. A nawet zniknąć z rynku. Więc nie pisz jakby to było takie super opłacalne - gdyby było, to ludzie masowo by ściągali czytniki z zachodu, które są w podobnej cenie.

Cytuj:
Jeśli porównać to do komórek, to przy "umowie" na 24 miesiące to 2.5 książki miesięcznie, przy 36 miesiącach - 1.(6) książki co miesiąc.

Jeśli chcesz już porównywać do komórek i w ogóle abonamentów to każdy powie Ci, że podpisywanie umowy na 3 lata to w dzisiejszych czasach głupota. Zbyt wiele rzeczy może stać się w ciągu tych 3 lat, a już niemal pewny jest taki spadek cen technologii, że oferta staje się mocno nieatrakcyjna biorąc pod uwagę koszta.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


27 lis 2009 10:45:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:26:26
Posty: 112
eCzytnik: Kindle3
Post Re: eClicto
A wg. mnie cena eClicto JEST za wysoka, szczególnie jak na polskie realia. Nie będę porównywał jej z ceną Nook'a (który jest o wiele bardziej zaawansowany niż eClicto a i tak tańszy) ale spójrzmy realnie - niewiele jest osób kupujących 5 i więcej książek miesięcznie. Ja sam sporo czytam, ale przy obecnych cenach żadko zdaza mi się kupić więcej niż 2-3 miesięcznie (a i tak kupuję tylko pozycje ulubionych autorów - staram się nie eksperymentować bo to za dużo kosztuje), reszta to internet i biblioteka. Więc czas zwrotu takiego czytnika wydłuża się dość mocno. A za 1,5 czy 2 lata obecne czytniki powinny stanieć pewnie o połowę - zresztą i tak będą już przestarzałe jak w chwili obecnej pentium III...
I dlatego poprosiłem znajomych w kanadzie o zakup nooka i przesłanie go do mnie - mam nadzieję, że nie spodoba się im na tyle, żeby go zatrzymali ;)

_________________
------------------------------------
Sa souvraya niende missain ye
------------------------------------


27 lis 2009 11:09:22
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eClicto
Kellhus napisał(a):
Cytuj:
I nikt nie płacze, że strasznie drogo... Jeśli książki będą kosztować 15 zł zamiast 30 to czytnik spłaci się po kupieniu już 60 eBooków.

"Już"?! W czasie, jaki większości ludzi zajmie kupno 60 książek papierowych, eczytniki mogą diametralnie zmienić wygląd, funkcjonalność, a przede wszystkim cenę.
Jeśli poważnie traktować tą "większość", to jeśli nie liczyć książek telefonicznych i podręczników, może to zająć ze 3 pokolenia :D
Chyba nie sądzisz, że "większość" jest zainteresowana kupnem takiego urządzenia?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 lis 2009 14:04:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: