Teraz jest 25 kwi 2024 4:00:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
eClicto a GPL 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2010 21:01:57
Posty: 7
Post Re: eClicto a GPL
Vovin napisał(a):
Są organizacje zajmujące się prawnym zmuszaniem firm do respektowania licencji.


W zeszła sobotę wysłałem list na gpl@busybox.net, ale jak na razie nie dostałem żadnej informacji zwrotnej z ich strony. Spróbuje dowiedzieć się czegoś więcej od Bradleya Kuhna (SFLC), to on zaproponował próbę kontaktu z nimi.


19 lut 2010 21:27:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2010 22:06:18
Posty: 10
Post Re: eClicto a GPL
Hmm FSF współpracuje z prawnikami w takich przypadkach, tak samo gpl-voilations niestety nie byłbym taki pewny, że mają jakiegoś mówcy języka Mickiewicza. Można by jeszcze poprosić o pomoc FWIOO, na pewno mają odpowiednie kontakty.

PS jak długo zamierzacie czekać na "ekspertyzę"? I czy dostałeś Mori jakąś odpowiedź od GPL-V


15 mar 2010 22:25:41
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto a GPL
przemoli napisał(a):
Można by jeszcze poprosić o pomoc FWIOO, na pewno mają odpowiednie kontakty.

FWiOO umyło ręce i nie będzie w sprawie reagować do czasu, gdy usłyszy opinię kancelarii, a, jak jestem osobiście przekonany, nawet i po niej. Przykro mi, w moim odczuciu to miła organizacja, która lubi sobie gadać o ładnych hasłach i tyle.

przemoli napisał(a):
PS jak długo zamierzacie czekać na "ekspertyzę"?

Tak długo, jak będzie trzeba. Przecież sam jej nie napiszę, prawda?

przemoli napisał(a):
I czy dostałeś Mori jakąś odpowiedź od GPL-V

Nie ja pisałem - ale nie, o ile mi wiadomo, odpowiedzi nie było. To takie FWiOO, tylko międzynarodowe ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 mar 2010 23:59:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2010 22:06:18
Posty: 10
Post Re: eClicto a GPL
Dalej nie ma odpowiedzi ?
Może ich poprosisz w między czasie o starszą ekspertyzę (bo zrozumiałem że już się radzili prawnika w tej sprawie) o ile była ona wydana w formie pisemnej (ewentualnie troszkę przyciętą jeżeli w tym dok. zamieszczone były inne inf.)

Raz, że by się im przypomniało o obietnicy to też starszy tekst powinien być ciekawy.
No i GPL-V to nie FIWOO, a raczej pies łańcuchowy na łamiących GPL :) więc można im podesłać maila. Może mają już doświadczenie z polskim prawem lub prawem unii europejskiej, które by tutaj ładnie pasowało.

I troszkę z innej beczki. Czy macie jakiegoś prawnika pod ręką co by mógł sprawdzić niezależnie tą ekspertyzę gdy ją otrzymacie (z prawem jak poezją, znaczenie zależy od interpretującego).


13 cze 2010 20:16:07
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto a GPL
przemoli napisał(a):
Dalej nie ma odpowiedzi ?

Dalej nic. Jeśli ktoś pytałby mnie o moje całkowicie osobiste zdanie, to powiedziałbym, że nigdy niczego nie będzie.

przemoli napisał(a):
No i GPL-V to nie FIWOO, a raczej pies łańcuchowy na łamiących GPL :) więc można im podesłać maila. Może mają już doświadczenie z polskim prawem lub prawem unii europejskiej, które by tutaj ładnie pasowało.

Jedna i druga organizacja zignorowała wiadomości i nie zdecydowała się podjąć żadnych działań. Pewnie łatwiej sie promować na jakichś konferencjach. Ot, to by było na tyle jeśli chodzi o wiarę w tego typu instytucje.

przemoli napisał(a):
I troszkę z innej beczki. Czy macie jakiegoś prawnika pod ręką co by mógł sprawdzić niezależnie tą ekspertyzę gdy ją otrzymacie (z prawem jak poezją, znaczenie zależy od interpretującego).

Nie mamy, niestety.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 cze 2010 21:15:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: eClicto a GPL
GPL-V ponoć Irexa upomniała swego czasu i Irex teraz dostarcza kod źródłowy.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


14 cze 2010 9:26:39
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto a GPL
Magnes napisał(a):
GPL-V ponoć Irexa upomniała swego czasu i Irex teraz dostarcza kod źródłowy.

Polecam t3da w tej kwestii męczyć - on do nich pisał (zresztą nie tylko on, jeszcze jakiś gość z OI, którego nick oczywiście mi umknął). Jeśli nic się nie zmieniło - obaj nie otrzymali żadnej odpowiedzi.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 cze 2010 9:44:52
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eClicto a GPL
Proszę mnie nie męczyć.
Ostatnie stanowisko założyciela GPL-V a propos eClicto jest tutaj: http://lists.openinkpot.org/pipermail/o ... 00110.html
Potem jeszcze na priva mi napisał, że potrzeba prawnika i osoby która ma prawa autorskie do kodu który został użyty.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 cze 2010 22:36:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: eClicto a GPL
A ja nie rozumiem po jaka c****** kolporter w ogole przejmuje sie takimi bzdurami? Wystarczylo by zrobili biblioteke i program na licencji LGPL do obslugi. program opublikowali i juz. Ludzie by zajeli sie oprogramowaniem, a kolporter cyzelowalby swoja super hiper tajna biblioteke do szyfrowania/drm swoich cennych publikacji. Mogli by tez sprzetowy klucz zamowic w urzadzeniach.

Zupelnie nie pojmuje o co chodzi kolporterowi i czego sie boi.


15 cze 2010 8:46:05
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eClicto a GPL
komiks napisał(a):
A ja nie rozumiem po jaka c****** kolporter w ogole przejmuje sie takimi bzdurami? Wystarczylo by zrobili biblioteke i program na licencji LGPL do obslugi. program opublikowali i juz. Ludzie by zajeli sie oprogramowaniem, a kolporter cyzelowalby swoja super hiper tajna biblioteke do szyfrowania/drm swoich cennych publikacji. Mogli by tez sprzetowy klucz zamowic w urzadzeniach.

Zupelnie nie pojmuje o co chodzi kolporterowi i czego sie boi.

Model biznesowy. Czytnik jest tylko dodatkiem do biblioteki. Można obniżyć cenę urządzenia, odbiwszy sobie nieco na książkach (wtedy ludzie nie będą narzekać że czytnik taki drogi - zresztą podobnie robi Sony z konsolami - tańsze urządzenie kosztem ceny gier), ale jeśli pokażesz źródła, to czytnik można użyć do innych celów. Ludzie mogą zacząć go kupować tylko dla hardware'u i cały mechanizm finansowy szlag trafia.

Przynajmniej tak sobie to tłumaczę.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 cze 2010 9:33:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: eClicto a GPL
t3d napisał(a):
Przynajmniej tak sobie to tłumaczę.


Ale zobacz K1 sprzedaje taniej. Cos mi sie nie widzi. Rozumiem DRM jako tajna/wojenna/poufna/przed przeczytaniem spalic biblioteka. Nie popieram, ale rozumiem, ale caly system?

Jakoś nie mogę zrozumieć.


15 cze 2010 12:11:36
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eClicto a GPL
być może K1 sprzedaje taniej, bo ma lepszy układ z producentem. eClicto może nas jeszcze zaskoczyć, tak jak to zrobiło z okazji targów.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 cze 2010 16:03:04
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto a GPL
Może też dlatego, że nie musieli inwestować w całą infrastrukturę związaną ze sprzedażą książek i system DRM. No i nie dają komercyjnych książek na starcie (niezależnie od tego, czy komuś te książki pasują, czy nie).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 cze 2010 16:14:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2010 12:27:31
Posty: 16
eCzytnik: e-clicto
Post Re: eClicto a GPL
Mori napisał(a):
przemoli napisał(a):
I troszkę z innej beczki. Czy macie jakiegoś prawnika pod ręką co by mógł sprawdzić niezależnie tą ekspertyzę gdy ją otrzymacie (z prawem jak poezją, znaczenie zależy od interpretującego).

Nie mamy, niestety.


Ależ jak najbardziej stety, macie :)


15 cze 2010 19:11:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto a GPL
Och, Bartosh, Ty akurat masz eClicto z GPLem, więc jeśli miałoby coś zmieniać, że jesteś prawnikiem, to zawsze mogłbyś oddać sprawę do sądu, prawda?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 cze 2010 19:17:38
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron