Teraz jest 19 kwi 2024 10:17:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Błąd renderowania dokumentu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2010 15:17:19
Posty: 3
eCzytnik: eClicto
Post Błąd renderowania dokumentu
Witam wszystkich jako że to mój pierwszy wpis na tym forum :)

Bardzo często zdarza mi się że zrobiony przeze mnie epub zdaje się być wadliwy - czytnik wyświetla informację "błąd renderowania dokumentu". Wszystko jest w porządku o ile plik w Sigil wykonuję poprzez wklejenie treści. Jednakże gdy zaczynam konwertować z pdf do html i z html do epub, to choć Sigil prawidłowo tworzy plik (czytniki elektroniczne normalnie go odczytują) to eClicto się buntuje.
Stąd pytanie co robię nie tak? Podejrzewam że coś nie tak musi być z formatowaniem tekstu, że gdzieś tam tkwi jakiś złośliwy gremlin który uniemożliwia odczyt :?


02 cze 2010 16:48:07
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Błąd renderowania dokumentu
Spróbuj użyć calibre, gdy już masz HTMLa lub przekonwertować ePUBa w samym calibre (również na ePUBa) - może to pomoże?

Ciężko tak ogólnie stwierdzić, co jest nie tak z Twoim plikiem ePUB. Możesz spróbować użyć epubcheck'a do weryfikacji, czy Twój ePUB jest ok - może on odkryje jakiś błąd?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


02 cze 2010 22:45:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2010 15:17:19
Posty: 3
eCzytnik: eClicto
Post Re: Błąd renderowania dokumentu
Choć proces tworzenia książki staję się przez to jeszcze dłuższy, to jednak przekonwertowanie ePuba do ePuba w Caliber faktycznie pomaga - dzięki za radę :)


03 cze 2010 20:13:51
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Błąd renderowania dokumentu
Calibre potrafi również konwertować treści z PDFów, jeśli mnie pamięć nie myli, HTML i RTF też wspierane powinny być - więc może nie musisz przechodzić etapu Sigilowego.

Generalnie polecam calibre, bo jest użytecznym programem (do tego świetnie zarządzającym urządzeniem po wybraniu ładnej struktury folderów, np. {author_sort}/{series}/{series_index:0>3s} - {title} w Preferencje -> Dodaj/zapisz -> Przesyłanie na urządzenie -> Zapisz szablon).

Twój błąd mógł wynikać z faktu braku podziału pliku wewnątrz na mniejsze części - calibre na pewno to robi, możliwe, że domyślnie robi to i Sigil, ale nie w przypadku, gdy coś konwertujesz, bo wtedy zachowuje to w takiej formie, jakiej dostał. Sprawdź sobie kiedyś działający i niedziałający ePUB (zmieniasz im rozszerzenia z .epub na .zip i otwierasz), by się przekonać, czy trafiłem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 cze 2010 21:05:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2010 15:17:19
Posty: 3
eCzytnik: eClicto
Post Re: Błąd renderowania dokumentu
Chyba faktycznie jest jak mówisz, choć nie zawsze. Grunt że mam już sprawdzoną metodę aby tworzyć te pliki. Dziękuje za pomoc.


06 cze 2010 21:02:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron