Teraz jest 23 kwi 2024 16:04:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Alternatywny firmware 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2010 8:05:11
Posty: 19
eCzytnik: eClicto
Post Alternatywny firmware
Zastanawiam się (głośno :) ) czy skoro eCLicto jest klonem eb600 to czy możliwe jest wgranie softu z innego klona. Softu, który może mądrzej traktuje baterię?
Ktoś próbował? Jest to w ogóle możliwe?


30 sie 2011 20:06:49
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Alternatywny firmware
Nie, chyba, że będziesz się dobierał do eClicto na nieco niższym poziomie niż przez kabel USB - bo inaczej po prostu aktualizacja oprogramowania nie ruszy.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


30 sie 2011 20:10:31
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Alternatywny firmware
jeśli znasz się na linuksie, wiesz co to bootloader, nie boisz się lutowania i konsoli szeregowej, to masz jakieś szanse :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


30 sie 2011 20:18:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2010 8:05:11
Posty: 19
eCzytnik: eClicto
Post Re: Alternatywny firmware
Myślę, że na linuksie znam się bardzo dobrze, a programuje zawodowo od lat. Sęk w tym, że nie znalazłem żadnego projektu, który byłby choć zbliżony do tego tematu.
Chętnie na naszym forum zainicjowałbym taki projekt, ale czy ktoś byłby chętny wziąć w nim udział?
Dziadostwem jest brak dostępności źródeł do eClicto ( a może coś się zmieniło w tej kwestii?).
Pytanie czy gra jest warta świeczki czy nie lepiej po prostu kupić kindle'a? ;)
Teraz te sprzęty są na tyle tanie, że mam wątpliwości.
Z drugiej strony nieźle byłoby móc stworzyć firmware własnymi siłami i dopieścić naprawdę biorąc po uwagę opinie użytkowników.


31 sie 2011 19:51:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Alternatywny firmware
pidipius napisał(a):
Z drugiej strony nieźle byłoby móc stworzyć firmware własnymi siłami i dopieścić naprawdę biorąc po uwagę opinie użytkowników.
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o Netronix-y to moim zdaniem raczej nie warto - to jest konstrukcja już leciwa - jakieś 2 generacje wstecz do współczesnych.

Jeśli chciałbyś podłubać w linuksie, to może byłbym w stanie zachęcić Cię do innych ciekawych projektów: :twisted:
- Onyx BOOX jest na linuksie - prawie wszystkie źródła dostępne - jest nawet niezależny projekt "OpenBOOX" i inne - zobacz: http://booxusers.com/viewforum.php?f=15 To czytnik z wielkim potencjałem i powoli tanieje ;) Polski dystrybutor ma dość spory wkład programistyczny w rozwój jego firmware, może jakiś kontakt z nimi, to nieduża firma ?
- Nook Touch na Androidzie, do którego trzeba się włamać i modyfikować obsługę ekranu, bo aplikacji jest wiele i to bardzo dobrych. Istnieją zakusy na przeróbkę Cyanogenmoda...

_________________
W Obrazek też ;)


31 sie 2011 20:10:33
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Alternatywny firmware
pidipius napisał(a):
Myślę, że na linuksie znam się bardzo dobrze, a programuje zawodowo od lat.

To jedna część medalu. Co z lutowaniem? To nie tak przecież, że podłączasz przez USB, wpisujesz ssh root@eClicto i szalejesz, niestety.

pidipius napisał(a):
Sęk w tym, że nie znalazłem żadnego projektu, który byłby choć zbliżony do tego tematu.

Jest OpenInkpot.

pidipius napisał(a):
Chętnie na naszym forum zainicjowałbym taki projekt, ale czy ktoś byłby chętny wziąć w nim udział?

Jeśli znajdziesz ich klucz, tak, by samemu zaszyfrować update, by był możliwy do wgrania w sposób "normalny" - to czemu nie.

pidipius napisał(a):
Dziadostwem jest brak dostępności źródeł do eClicto ( a może coś się zmieniło w tej kwestii?).

Nie zmieniło się.

pidipius napisał(a):
Pytanie czy gra jest warta świeczki czy nie lepiej po prostu kupić kindle'a? ;)

Jeśli masz ochotę się bawić - to czemu nie. Ale Kindle pewnie i tak bardziej się opłaca kupić (zwłaszcza, jeśli nie chcesz tego robić dla community przede wszystkim, ale raczej by poprawić osiągi swojego urządzenia) - tak jak powiedział airs, EB600 to już przestarzała konstrukcja.

pidipius napisał(a):
Z drugiej strony nieźle byłoby móc stworzyć firmware własnymi siłami i dopieścić naprawdę biorąc po uwagę opinie użytkowników.

Tyle, że użytkowników eClicto raczej nie będzie przybywało, a już na pewno nie w zawrotnym tempie...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


31 sie 2011 20:16:51
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Alternatywny firmware
pidipius napisał(a):
Myślę, że na linuksie znam się bardzo dobrze, a programuje zawodowo od lat. Sęk w tym, że nie znalazłem żadnego projektu, który byłby choć zbliżony do tego tematu.
Chętnie na naszym forum zainicjowałbym taki projekt, ale czy ktoś byłby chętny wziąć w nim udział?
Dziadostwem jest brak dostępności źródeł do eClicto ( a może coś się zmieniło w tej kwestii?).
Pytanie czy gra jest warta świeczki czy nie lepiej po prostu kupić kindle'a? ;)
Teraz te sprzęty są na tyle tanie, że mam wątpliwości.
Z drugiej strony nieźle byłoby móc stworzyć firmware własnymi siłami i dopieścić naprawdę biorąc po uwagę opinie użytkowników.

Tak jak mówił Mori, openinkpot.org
Kiedyś jeden Czech zrobił betę dla cybooka i porzucił projekt. Później coś próbował zrobić koleś z Jekaterynburga, ale jakoś wolno mu szło. Jak to się dalej toczy nie wiem, bo już sprzedałem mojego hanlina i nie śledzę tematu :)

Tu masz kilka linków w prezencie:
http://openinkpot.org/wiki/Device/EB600
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=147923
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=60496

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


31 sie 2011 20:35:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2010 8:05:11
Posty: 19
eCzytnik: eClicto
Post Re: Alternatywny firmware
No cóż. Przekonaliście mnie :).
Kupię kindle.


01 wrz 2011 17:49:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: