Teraz jest 29 mar 2024 2:22:54




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Gdzie i kiedy czytasz książki? 

Gdzie czytasz ksi¹¿ki ?
w pracy 2%  2%  [ 1 ]
w podróży 5%  5%  [ 3 ]
w łóżku 18%  18%  [ 12 ]
w ulubionym fotelu 5%  5%  [ 3 ]
w wannie 8%  8%  [ 5 ]
w toalecie 6%  6%  [ 4 ]
wszędzie, jeśli tylko znajdę chwilę wolnego czasu 58%  58%  [ 38 ]
Liczba głosów : 66

Gdzie i kiedy czytasz książki? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 0:11:57
Posty: 70
Lokalizacja: Albedo 0.39
eCzytnik: SONY PRS 505
Post Gdzie i kiedy czytasz książki?
Dużo dyskutujemy o tym co czytać, na czym, skąd pobrać lub gdzie kupić książkę lub sprzęt związany z czytaniem . Jednak czytanie wymaga czasu. Nie zawsze jest go pod dostatkiem. W związku z tym zdarza nam się czytać w różnych "ciekawych " miejscach, sytuacjach, o różnych porach doby. Napiszcie, proszę, o Waszych przyzwyczajeniach, ulubionych fotelach, pomieszczeniach i zwyczajach związanych z czytaniem.
Ja sam czytam najczęściej w łóżku, codziennie w pracy minimum pół godziny podczas przerwy obiadowej. A pobyt w toalecie bez książki to tak jakby o czymś zapomnieć :).


01 kwi 2008 21:42:13
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Teoretycznie powinienem zaznaczyć wszystkie opcje prócz "w wannie" :) Zdecydowanie brakuje opcji "wszędzie, jeśli tylko znajdę chwilę wolnego czasu". Jednakowoż, jako że, temat czytania na WC robi się pomału trendy ;) zaznaczam ostatnią pozycję :D

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


01 kwi 2008 21:50:23
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Obecniej najwięcej w podróży, wcześniej w wannie i w łóżku. W toalecie nigdy nie czytałem - wy tam jakoś spędzacie dwie godziny czy coś, ze wam się opłaca? o.0

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


01 kwi 2008 21:52:13
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Mori, odpowiem tak: z książką spędzam w toalecie średnio 30 minut dziennie :) Bez książki około 10. Dziwne, nie? ;)

------------------ Dodano: Dzisiaj o 20:56:36 ------------------
Poza tym czytanie w WC to doskonały przykład na to, że człowiek jest zdolny do multitaskingu* :)

*Human multitasking - The ability of a person to perform more than one task at the same time. ;)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


01 kwi 2008 21:56:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 0:11:57
Posty: 70
Lokalizacja: Albedo 0.39
eCzytnik: SONY PRS 505
Post 
muaddib2 napisał(a):
Teoretycznie powinienem zaznaczyć wszystkie opcje prócz "w wannie" :) Zdecydowanie brakuje opcji "wszędzie, jeśli tylko znajdę chwilę wolnego czasu". Jednakowoż, jako że, temat czytania na WC robi się pomału trendy ;) zaznaczam ostatnią pozycję :D

Absolutnie się zgadzam. Zupełnie zapomniałem o książkoholictwie pospolitym. Stad moja prośba do admina: możesz dodać jeszcze opcję zaproponowaną przez Muaddib2. Ja już nie mam takiej możliwości.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 21:24:23 ------------------
Mori napisał(a):
Obecniej najwięcej w podróży, wcześniej w wannie i w łóżku. W toalecie nigdy nie czytałem - wy tam jakoś spędzacie dwie godziny czy coś, ze wam się opłaca? o.0

Wiesz, to wszystko zależy od standardu technologi. Wysokie standardy wymagają nakładu czasu. A że technologia jest w pełni zautomatyzowana, wiec można zastosować multitasking. Poza tym czasem jest to jedyne miejsce gdzie można zaznać "świętego spokoju" :)


01 kwi 2008 22:24:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2007 13:56:04
Posty: 82
Post 
Czytam wszędzie, a najczęściej w WC :). Nikt mi tam przynajmniej nie przeszkadza. Ludzie potrafią mi wejść do łazienki nawet gdy się kompie...


01 kwi 2008 22:34:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post 
Hmm... ale aromatów to nie zamaskujesz. No chyba, że siedzisz w WC, bo się ukrywasz i nic nie robisz poza czytaniem. Także ja toaletę odpuszczam.

Wyróżnię się i oświadczę, że czytam w pracy (o zgrozo zawołają i jeszcze na niskie pensje narzeka :P ). Jako, że dojazd do pracy w cudownych środkach komunikacji miejskiej zabiera mi prawie godzinę, to czytam również w podróży. Tylko się muszę ze staruszkami o miejsce siedzące bić :twisted: . Poza tym tradycyjnie w łóżku i w wannnie. No i ebooki na niewygodnym krześle przed kompem. To chyba wychodzi, że wszędzie poza toaletą.


01 kwi 2008 22:41:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
Wszędzie gdzie się da, ale najchętniej w łóżku zaopatrzona w kubek zielonej herbaty, albo w wannie. W pracy, kiedy tylko chwilka luzu i szef nie patrzy i obowiązkowo w autobusie, w drodze do pracy. No i jeszcze na nudnych wykładach. W przeciwieństwie do większości przedmówców nie czytam w toalecie, chyba że akurat mam "ciąg" i żadna potrzeba fizjologiczna nie jest w stanie oderwać mnie od książki :)


01 kwi 2008 22:46:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A ja zazwyczaj czytam w wolnych chwilach leżąc na łóżku. Odbija się brak fotela w pokoju. Ewentualnie w podróży, ale wyciąganie wielkiego laptopa jest dość uciążliwe, a czytnika czy innego podobnego wynalazku jeszcze się nie dorobiłem. Dlatego zaznaczyłem łóżko. Oczywiście podczas leżenia obowiązkowo obok musi stać jakiś sok i coś do gryzienia, żeby nie było zbyt nudno. ^^


01 kwi 2008 23:08:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2008 21:37:52
Posty: 29
Post 
No ja to czytam jak jade autobusem do pracy. co trwa tylko 20 minut ale zawsze zdążę przeczytać parę stron. Potem w pracy, jeżeli tylko zrobie co trzeba wybieram z półki książkę, siadam i czytam (i to mi bardzo pasuje w tej pracy :D ). Wieczorami zawsze czytam jakiegoś e-booka (na wygodnym fotelu). Kiedyś uwielbiałam czytać w wannie ale teraz niestety mam tylko prysznic.[/img]


01 kwi 2008 23:31:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2008 1:18:15
Posty: 112
Lokalizacja: 3city
Post 
Najchętniej w łóżku, ale relax w wannie też ma swoje uroki ; ] A ponieważ w pracy często znajdzie się chwilkę wolną to tam też. Jako że do plecaka zawsze jakąś książkę włożę to również w podróży... W toalecie raczej nie, bo szkoda mi czasu który mógłbym poświęćić na czytanie w wygodniejszej pozycji ; ]


01 kwi 2008 23:54:16
Zobacz profil WWW
Post 
Jest taka anegdota.
Recenzent pisze do autora: Szanowny panie, siedzę sobie w ustronnym miejscu i mam przed sobą pańską książkę. Za chwilę będę miał ją za sobą.
A ja czytam przeważnie w pracy na przerwach. Bo gdzie indziej nie mam czasu.


02 kwi 2008 0:25:13
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2008 17:20:28
Posty: 34
Post 
Natomias ja czytam gdzie sie da, Przed snem jak sie obudze, przedewszystkim wannie co trwa z 2 godziny i rodzinka sie wścieka. Lubię też czytać w drodzę do domu z uczelni podczas posiłów, a także na wykładach jak mnie nudzą dosłownie wszędzie gdzie się da!!!!! Uwielbiam czytac i nie wyobrażam siebie mojego życia bez ksiażki:)


02 kwi 2008 10:38:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 14:25:10
Posty: 28
Post 
Jeśli tylko mam co czytać to czytam wszędzie gdzie się da pod warunkiem, że nie koliduje to z bezpieczeństwem, obowiązkami i powszechnie przyjętymi zasadami współżycia. W praktyce oznacza to rozpoczęciem rano w WC, potem w autobusie i końcem wieczorem w łóżku.
Nie wyobrażam sobie życia bez czytania. Mógłbym zrezygnować z telewizji, piwa i paru innych rzeczy ale z czytania nie gdyby mi kazano wybierać.


02 kwi 2008 12:07:54
Zobacz profil
Post Wszędzie
gdzie sie da, ale z doświadczenia wiem, iż nie zawsze wychodzi to książkom na zdrowie. Lubię czytać książki w podróży, niestety kończy się to z reguły uszkodzeniami literatury. W wannie kiedyś czytałam, do czasu jak myjąc głowę, strumieniem wody straciłam ją do wanny...ale było radochy z suszeniem :oops: razem z książką wpadła mi gazeta, także bardzo cenna i tą z kolei suszyłam bardzo starannie umieszczając każda ze stron za kawałkiem folii. W łóżku zdarza mi się zasypiać z książką, co również przynosi mechaniczne uszkodzenia obu stronom. Na nudnych zajęciach na uczelni czytam dość często, zarówno wykładach jak i ćwiczeniach, jako drobna osoba, bez trudu ukrywam się za szerszymi w barami kolegów. Kiedyś nawet równocześnie czytałam i dyskutowałam z panią prowadzącą 8) . W pracy zdarzało mi się czytać na przerwach, ale znajomi twierdzili, że to już lekka przesada. W toalecie z kolei czyta mój młodszy brat i jest to jedyne miejsce gdzie w ogóle czyta, więc przymyka sie na to oko, ma nawet półkę na literaturę...Zawsze się uśmiecham do siebie kiedy wychodzę z czytelni z Biblioteki Uniwersyteckiej zmęczona czytaniem..i wyciągam książkę, którą odprężam się w autobusie. Nawet jak mam urwanie głowy (a często zwłaszcza dlatego) czytam sobie co najmniej rozdział książki, którą w danym momencie zgłębiam, pozwala mi to na "wzięcie oddechu", nabranie dystansu i koncentrację.


02 kwi 2008 12:21:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron