Teraz jest 18 kwi 2024 4:44:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 93  Następna strona
Aktualnie czytane 
Autor Wiadomość
Post 
Zaczynam Tim Lahaye, Jerry B. Jenkins - Dzien zaglady.


ciekawe jak sie bedzie czytało...


20 lip 2007 14:37:35
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
O, mam to na półce od roku i nigdy nie mogłem się zabrać. Niby blurb brzmi świetnie ale już nie takie blurby pisano ;)

Zacytuję:

Cytuj:
Gdy pewnego dnia, w jednej sekundzie, znikają na całym świecie miliony ludzi cywilizacja staje przed totalną katastrofą. To tajemnicze wydarzenie powoduje kolejne konsekwencje. Samoloty pozbawione pilotów, pociągi bez maszynistów, a samochody, których kierowcy nagle zniknęli, wywołują nowe pasma katastrof. Chaos jaki ogarnia ziemię prowadzi do nieprzewidywanych konsekwencji politycznych i gospodarczych na globalną skalę.
W krótkim jednak czasie okazuje się, że pozostali na ziemi ludzie są świadkami wypełnienia się proroctwa biblijnego zwiastującego początek końca świata. Ich wierzący przyjaciele, członkowie rodzin czy znajomi zostali pochwyceni i przeniesieni do Królestwa Bożego. Oni sami jednak zostali pozostawieni z powodu brako wiary w sercach. To co dotąd wielu uważało za religijną bajkę nagle stało się dramatyczną rzeczywistością.
Kto został wzięty, a kto pozostawiony? Czy zapowiedź powrotu Syna Bożego w chwale okaże się prawdziwa? Jak się mają kolejne proroctwa o nadchodzącym "pokoju światowym" i wielikm ucisku do zapowiadanego przez Biblię Antychrysta, który ma objąć władzę nad całą ziemią? A co z tymi co zostali pozostawieni? Czy mają jeszcze szanse na zbawienie?
W swojej brawurowej powieści "Dzień zagłady" Tim LaHaye I Jerry Jenkins odkrywają jak współczesny świat, rządzony przez ponadnarodowe korporacje, dążący do globalizacji i unifikacji monetarnej jest blisko wypełnienia proroczych biblijnych zapowiedzi. Czy tak będzie wyglądać czas apokalipsy? Razem z bohaterami tej sensacyjnej powieści przeżyjmy owe chwile. A może już się zaczęło...".


No i ta ocena na b-netce:
Cytuj:
5.31, książkę oceniło 13 użytkowników


20 lip 2007 14:45:19
Zobacz profil
Post 
no to jest na tylnej stronie, a na przedniej: sprzedano 20.000.000 egzemplarzy tej serii na swiecie....

a ja nic o niej nie wiedziałam ;)


20 lip 2007 14:46:38
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Właśnie to mnie powstrzymuje od sięgnięcia po nią: niby taka wspaniała, taaaaaakaaa znana a nikt nigdy o niej nie słyszał. Nazwiska przecież anonimowe, na b-netce też tylko 13 ocen...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


20 lip 2007 14:48:14
Zobacz profil
Post 
mi polecil ja tzn przyniosl jeden pan z pracy, powiedzial ze dobra, ale ostanio jak mialam od niego jakas dobra (ok 500 stron) to przez pierwsze 3 przechodzilam kilka dni i olalam ja. Kurcze ze teraz tytulu tamtej nie pamietam....


20 lip 2007 14:50:15
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 0:31:36
Posty: 21
Post 
ja sie teraz zabralem za jednego z moich ulubionych rosyjskich pisarzy - Sergiej Łukjanienko - Patrol Zmroku.


20 lip 2007 18:59:33
Zobacz profil
Post 
Dziś zaczęlam "Chlód granitu" Stuarta MacBridea. A już na mnie czeka "Prawda ukryta w oczach" Giorgio'a Faletti'ego :)


20 lip 2007 21:52:11
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Kończę Wrota - nie wiem, co wy chcecie, mnie się podobało. Teraz, bo taki nastrój, Guy N. Smith Szatański pierwiosnek.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 lip 2007 22:01:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Kłamca ... miłe zaskoczenie, niektóre pomysły naprawdę dobre. Teraz zapoznam się z dalszymi jego przygodami czyli zaczynam KLAMCA 2


21 lip 2007 0:46:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
Ja wbrew moim wczesniejszym wypowiedziom nie czytam serii "Satr Wars" (nie chce mi sie do bibliteki pojechać) lecz zacząłem czytać kontrowersyjną książke Dana Browna "Kod Da Vinci"

_________________
http://toolsweb.pl/


Ostatnio edytowano 21 lip 2007 14:51:40 przez madmax, łącznie edytowano 1 raz



21 lip 2007 12:30:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
"Kod Da Vinci" nie jest taki kontrowersyjny ;) Ale lepiej przeczytaj "Anioły i Demony" - o niebo lepsze od Kodu. Ja obecnie czytam na komórce "Rok 1984" - fajna książka i pouczająca. Na kompie zaczynam ponownie "Narrenturm" (aby przypomnieć sobie wszystko przed lekturą "Lux Perpetua") i jednocześnie w formie książkowej "Rok 1809" na zmianę z Biblią PHP :D Na szczęście nie mylą mi się lektury ;)


21 lip 2007 14:29:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
przeczytałem kiedyś "Cyfrową Twierdze" i jak do tej pory to wygląda mi na to że "Kod Da Vinci" jest pisany na podstawie tego samego schematu. czy w "Aniołach i Demonach" rónież na początku jest morderstwo??

_________________
http://toolsweb.pl/


21 lip 2007 15:40:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Wszystkie książki Browna są pisane w mniej więcej ten sam sposób :) Ale akcja Aniołów i Demonów toczy się rok przed wydarzeniami z Kodu, jest ten sam bohater i w kodzie masz sporo nawiązań do Aniołów.


21 lip 2007 15:59:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
"Koniec świata" Marka Chadbourn lezy teraz przed moim obliczem, niestety Harrego Pottera dostanę jutro, wiec musiałem sobie coś załatwic ;] i tak jakos przyszla kolej na tego autora. Czytal ktos?? jakies komentarze??


22 lip 2007 19:18:04
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
"Koniec świata" Marka Chadbourn lezy teraz przed moim obliczem, niestety Harrego Pottera dostanę jutro, wiec musiałem sobie coś załatwic ;] i tak jakos przyszla kolej na tego autora. Czytal ktos?? jakies komentarze??


Takie urban fantasy - rzecz dzieje się w dzisiejszych czasach ale powróciło Pradawne Zło i bla bla bla. Tak, całkiem solidna książeczka, może bez błysku geniuszu ale dobrze się czyta. Co mnie najbardziej urzekło to opisy małych angielskich miasteczek. Część druga stoi na półce i czeka na swoją kolej.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 lip 2007 22:22:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 93  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron