Teraz jest 29 mar 2024 16:24:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 93  Następna strona
Aktualnie czytane 
Autor Wiadomość
Post 
Dzis: piec małych swinek a. christie :)


18 lip 2007 9:22:44
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
A ja własnie zaczynam czytać ambitną lekture ... Mario Puzo - OJCIEC CHRZESTNY zobaczymy jak czas mi na nia pozwoli ale juz kiedys sobie zapowiedzialerm ze musze i chce to przeczytac :)


18 lip 2007 10:43:32
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Ceryn napisał(a):
Ja chwyciłem w ręcę "Wbrew Fali", trzeci tom z cyklu WOJNA RADY Johna Ringo.
wczoraj skończyłem "Szmaragdowe morze", wciagające i ciekawie przedstawione losy ;]


Hm. Nieco bajkowe. "Tam będą smoki" przeczytałem całe i uznałem za całkiem dobre, "Szmaragdowe morze" doczytałem do połowy i dałem se spokój. Tylko dla fanów Ringo.


18 lip 2007 10:55:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Lektura warta poświecenia czasu. Ja po przeczytaniu Ojca.. spedziłem całą noc przed ekranem ogladając ekranizacje, a jeśli ktoś się orientuje ile trwa jedna częścć wie, że był to calkiem ładny maraton ;]

------------------ Dodano: Sro Lip 18, 2007 12:19 pm ------------------
Wojna Rady to pierwsze książki Ringo które chwyciłem, i raczej mnie zachęcają do dalszego zapoznawania się z jego twórczośćia, Kellhus radzę wrócić do Szmaragdowego morza i doczytać do końca... WARTO


18 lip 2007 13:19:12
Zobacz profil
Post 
nikt nie chce debtowac o Christie :P?


18 lip 2007 13:37:28
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
Wojna Rady to pierwsze książki Ringo które chwyciłem, i raczej mnie zachęcają do dalszego zapoznawania się z jego twórczośćia, Kellhus radzę wrócić do Szmaragdowego morza i doczytać do końca... WARTO

Cóż, dla mnie nie byłoy to pierwsze jego książki a kompletnym gniotem jest "W lustrze" tego samego autora*. Nie warto. :P

* no chyba, że ktoś lubi poczytać jak odważni żołnierze strzelają do wstrętnych robali, które najechały ZIemię (ileż razy to już było?).

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


18 lip 2007 13:43:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
W Lustrze to ksiązka za którą prędzej czy pózniej się zabiorę, ponieważ posiadam ją w swoich zbiorach, zapoznałem się z recenzjami na temat tej książki, i raczej światło które kierują na tą pozycję jest raczej jasne ;]


18 lip 2007 13:59:38
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Po skończeniu Artemisa biorę się za Wrota Mileny Wójtowicz.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 lip 2007 17:18:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Wojny Rady zakończyłem...Polecam.
Teraz mam umówione spotkanie z Cwiekiem i jego KLAMCA ;]
Zobaczymy czy recenzje sie sprawdza ;]


19 lip 2007 17:42:33
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
"Wrota" - typowa babska fantasy, jeśli podobały Ci się opowiadania z "Róży Selerbergu" Białołęckiej, czy inne wesołe opowiastki bez większego pomyślunku to jesteś w domu.

"Kłamca" Ćwieka - spoko powieść, solidnie napisana ale nie ma tego magicznego czegoś, co odróżnia książkę świetną od dobrej.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


19 lip 2007 21:21:13
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
mako napisał(a):
A ja własnie zaczynam czytać ambitną lekture ... Mario Puzo - OJCIEC CHRZESTNY zobaczymy jak czas mi na nia pozwoli ale juz kiedys sobie zapowiedzialerm ze musze i chce to przeczytac :)


Czytałem to kiedyś, czytałem... Dobra powieść! Może trochę miejscami się wlecze, może nieco dziwnie się kończy... ale ogólnie kawał solidnej literatury :-) W ogóle lubie takie mafijne klimaty :-)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


19 lip 2007 22:16:51
Zobacz profil
Post 
Kellhus napisał(a):
"Wrota" - typowa babska fantasy, jeśli podobały Ci się opowiadania z "Róży Selerbergu" Białołęckiej, czy inne wesołe opowiastki bez większego pomyślunku to jesteś w domu.


Co to znaczy babska fantasy? Zabrzmiało to tak, jakby była to jakaś gorsza grupa tylko dlatego, że stworzyła ją kobieta.
Przeczytaj Podatek tej samej autorki (Mileny Wójtowicz)?

Obecnie po lekturze Intymnych przygód londyńskiej call girl. Biorę się za cykl Koła Czasu R. Jordana


19 lip 2007 22:36:23
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Orogastus napisał(a):
Kellhus napisał(a):
"Wrota" - typowa babska fantasy, jeśli podobały Ci się opowiadania z "Róży Selerbergu" Białołęckiej, czy inne wesołe opowiastki bez większego pomyślunku to jesteś w domu.


Co to znaczy babska fantasy?


hmmm, problemy moralne, miłostki, mało bebechow na wierzchu, mało zagłady i niszczenia - ksiazka bez akcji - to babskie fantasy :D

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


19 lip 2007 23:14:38
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Babska fantasy nie oznacza, że jest pisana przez babę tylko fakt, że jest przeznaczona raczej dla pań. Tak jak opisaie rycerzyka mahającego mieczem nazwałbym chłopięcym fantasy, tak książki Wójtowicz, ostatnia twórczość Białołęckiej i Brzezińskiej nazywam babską literaturą na tej samej zasadzie, wg której tak samo określa się dzieła Chmielewskiej.

"Podatek" czytałem, podobał mi się. Niestety każda kolejna książka Wójtowicz, każde jej opowiadanie jest napisane tym samym stylem. Występują tam podobne żarty, podobne schematy fabularne i podobne postacie. Od chwili gdy zauważyłem, że każda kolejna powieść i opowiadanie Wójtowicz jest tak pisane, przestałem kupować jej książki. To samo uczynię z Białołęcką i Brzezińską o ile się nie opamiętają. A przecież Białołęcka napisała świetnego "Tkacza iluzji" (niektórym znane jako "Naznaczeni błękitem"). Teraz natomiast pisze jakieś niby-śmieszne opowiastki o łapaczach smoków... Kompletnie nie mój rodzaj literatury. Ja wolę coś mrocznego, coś tajemniczego i czasem brutalnego - a przez to prawdziwego.


19 lip 2007 23:22:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Kellhus napisał(a):
Babska fantasy nie oznacza, że jest pisana przez babę tylko fakt, że jest przeznaczona raczej dla pań. Tak jak opisaie rycerzyka mahającego mieczem nazwałbym chłopięcym fantasy, tak książki Wójtowicz, ostatnia twórczość Białołęckiej i Brzezińskiej nazywam babską literaturą na tej samej zasadzie, wg której tak samo określa się dzieła Chmielewskiej.


dokladnie :D to tak jak Shōnen i Shōjo tematyka inna :]

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


19 lip 2007 23:30:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 93  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: