Teraz jest 28 mar 2024 15:19:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Zmiana wcięcia akapitu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2012 15:41:01
Posty: 14
eCzytnik: kindle classic
Post Zmiana wcięcia akapitu
Cześć,

czy da się w tym kombajnie zwanym Calibre zmienić jedynie wielkość wcięcia akapitu?
Wiem, że można to zrobić na około, po zaznaczeniu opcji "Usuń odstępy między akapitami" w zakładce "Wygląd", wtedy opcja zmiany wcięcia staje się dostępna.

A co, gdy chcę zachować te odstępy między akapitami, a jedynie zmienić wielkość wcięcia? :D
Bo zaznaczenie tamtej opcji powoduje zmiany w formatowaniu akapitów, a ja bym tego nie chciał.

Pozdrawiam


08 lip 2014 20:06:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Zmiana wcięcia akapitu
Najprosciej to to stylami css zrobić: znaczy wydedukować jaki standardowy paragraf ma styl i poprawić tam. interesuję Cię wpis "text-indent:".
Do tego dobrze się spisuje edytor obecny w calibre, ale niestety trochę wiedzy z zakresu html i css wypadało by mieć.

Jak dokładnie chcesz zmienić te wcięcia: zwiększyć, zmniejszyć.


10 lip 2014 0:14:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2012 15:41:01
Posty: 14
eCzytnik: kindle classic
Post Re: Zmiana wcięcia akapitu
Chce je w ogóle mieć, bo standardowo nowy akapit to jest jedynie linijka przerwy bez wcięcia (tak mi się wydaje, głowy nie daje). A ja chciałbym, by każdy akapit miał te wcięcie niezależnie czy jest linijka przerwy czy też nie.

Bo często mam jakiś dokument, książkę, co jest ładnie sformatowana i nie chcę usuwać linijek przerwy, tam gdzie one powinny być tylko po to, by dać wcięcie.

Jak powiedziałeś z tym css to postaram się popatrzeć. Skomplikowane to bardzo nie jest więc może ogarnę ;)


14 lip 2014 23:10:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Zmiana wcięcia akapitu
to potrzebujesz dodać styl do css który występuje we wszystkich plikach
w podobie do tego:
Kod:
p { text-indent:0.5em }


Założyłem, jak widzę nie słusznie, że sprawa dotyczy epuba, a niestety nie wiem jak edytor radzi sobie z kindlowym formatem. Choć widzę, że tam jest jeden plik html i css , więc chyba łatwiej.


14 lip 2014 23:52:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron