Teraz jest 25 kwi 2024 10:01:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Problem z polfontami (brak) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2010 12:27:31
Posty: 16
eCzytnik: e-clicto
Post Problem z polfontami (brak)
Witam.

Mam na kompie Calibre w wersji 0.6.49. Mam problem z konwersją do epub - mianowicie giną mi w niej polskie czcionki które są zastępowane krzakami.

Przykład:

Art. 1. Ustawa określa zasady i tryb udzielania zamówień publicznych, środki ochrony prawnej, kontrolę udzielania zamówień publicznych oraz organy właściwe w sprawach uregulowanych w ustawie.


Po konwersji:

Art. 1. Ustawa okreœla zasady i tryb udzielania zamówieñ publicznych, œrodki ochrony prawnej, kontrolê udzielania zamówieñ publicznych oraz organy w³aœciwe w sprawach uregulowanych w ustawie.

Nic nie grzebałem, nic nie przestawiałem. Najnowszego Calibri nie mogę ściągnąć nie wiedzieć czemu bo mi transfer pada w połowie :/ Prawdopodobnie wina playa :/

Pomocy!


21 maja 2010 22:04:04
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Problem z polfontami (brak)
Pytanie: z jakiego formatu konwertujesz? Bo to dość istotne. I jak tam fonty są kodowane?

Czy jeśli zaznaczysz ten fragment tekstu w oryginalnym pliku i skopiujesz np. do Notatnika to polskie znaki zostają czy nie?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 maja 2010 22:37:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2010 12:27:31
Posty: 16
eCzytnik: e-clicto
Post Re: Problem z polfontami (brak)
Zostają.

Plik jest zapisany w OO w RTF.

BTW póki co trenuję Sigila :)

BTW2 nie mam pojęcia jak tam fonty są kodowane


21 maja 2010 23:45:42
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Problem z polfontami (brak)
Z OO to bardziej do t3da... Zobacz, czy przy zapisywaniu nie masz gdzieś opcji wyboru strony kodowej - może warto z tym poeksperymentować. Koniec końców RTF to prosty tekst z jakimiś ładnymi tagami, nic więcej. Calibre na pewno radzi sobie z nim i nie zjada polskich znaków...

Inne pytanie: czym czytasz ePUBy? Bo może to problem po tej stronie? Spróbuj zrobić tak:
1.) kopiujesz sobie gdzieś wybranego ePUBa, któremu urwało od polskich znaków;
2.) zmieniasz rozszerzenie z .epub na .zip;
3.) wypakowujesz;
4.) otwierasz pliki XHTML swoją przeglądarką internetową i sprawdzasz, czy są polskie znaki.

Tym sposobem powinniśmy się dowiedzieć, czy polskie znaki zostały zniszczone już przy konwersji, czy też może jest to jedynie problem ich czytnika.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 maja 2010 0:09:57
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: