Teraz jest 28 mar 2024 21:02:36




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl - zamknięty 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Używam calibre z anglojęzycznym interfejsem, więc nazwy opcji podam w tym języku. Wchodzisz w Preferences->Plug-ins, na wszelki wypadek wyszukujesz starą wersję, odinstalowujesz ją (na dole masz do tego przyciski), potem wybierasz Load plug-in from file i wskazujesz na plik zip z wtyczką.
bravosx napisał(a):
od kolegi fenuks

Drobna uwaga: od kolegi fenuksa, polski jest językiem fleksyjnym, więc zasadniczo należy dokonywać odmiany przez przypadki.


23 lut 2013 17:44:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Serdeczne dzięki za szybką pomoc. Wszystko zadziałało prawidłowo.

P.s. Przepraszam za brak odmiany, ale to tylko z pośpiechu, a nie z braku wiedzy gramatycznej naszego ojczystego języka. Co prawda to mnie nie usprawiedliwia bo zanim nacisnąłem "wyślij" powinienem sprawdzić czy nie ma błędów.


23 lut 2013 18:27:23
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
drogi fenuksie, jeśli już naprawiłeś plugin, to dlaczego nie zgłosić tego do kiwidude, żeby umieścił to w wątku http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=118764
i dlaczego nie napomknąć o poprawce w wątku http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=148278 ?
Jeśli to zgłosisz, to poprawka będzie widoczna w calibre i możliwa do automatycznej aktualizacji...

bravosx napisał(a):
Witam.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób i gdzie mam umieścić wtyczkę od kolegi fenuks bo plik plugin-import-name-lubimyczytac.txt jest pusty.

Ten plik powinien być pusty. Tylko jego nazwa ma znaczenie.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 lut 2013 22:58:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2009 20:56:43
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
fenuks, dzięki bardzo, działa ponownie bardzo dobrze :)

_________________
___________
Pozdrawiam
Rysiek


24 lut 2013 0:50:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
t3d napisał(a):
drogi fenuksie, jeśli już naprawiłeś plugin, to dlaczego nie zgłosić tego do kiwidude, żeby umieścił to w wątku http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=118764
i dlaczego nie napomknąć o poprawce w wątku http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=148278 ?
Jeśli to zgłosisz, to poprawka będzie widoczna w calibre i możliwa do automatycznej aktualizacji...

Drogi t3d (t3dzie?), pozwól że uzasadnię dlaczego nie zgłosiłem poprawki. Otóż po pierwsze moja poprawka jest, powiedzmy, nieautoryzowana. Jbienko1 jako autor powinien zadbać o poprawki i ja nie zamierzam się tutaj mieszać. Po drugie, lenistwo. Do tej pory nie zgłosiłem jeszcze własnych pluginów, więc nie ma co oczekiwać, że z cudzymi będzie inaczej. Wreszcie, o ile dobrze sięgam pamięcią, ta wtyczka ma problemy z numeracją wersji, więc i tak aktualizacja nie pokaże się automatycznie, trzeba ręcznie zainstalować ją jeszcze raz, korzyść jest jedynie taka, że można zrobić to poprzez calibre, ale osoby niewiedzące o poprawce tego nie zrobią, a wiedzące pobiorą sobie nowszą wersję z tego forum.

EDYCJA:
Jeżeli chcesz możesz oczywiście zgłosić zmiany stosownym osobom. Nie stawiam tutaj żadnych przeszkód.


24 lut 2013 12:53:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2011 23:50:00
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Witam,
Niestety ostatnio nie dysponuję nadmiarem czasu stąd moje przegapienie tematu.
Chętnie wrzucę tą poprawkę do Calibre, jeśli oczywiście autor (fenuks) się zgadza (i wskaże/podeśle mi zmodyfikowany plik). Rozumiem, że poprawka jest już przetestowana ;-)

Patrzyłem trochę na 'nowe' wyszukiwanie w lubimyczytac.pl pod kątem tego, czy nie dałoby się zrobić coś więcej niż tylko zakomentować szukanie po autorze, ale generalnie nic nie wymyśliłem.

Jest jeszcze problem numeracji wersji wtyczki (ktoś go powyżej poruszał). Jeżeli ktoś zna rozwiązanie chętnie je zastosuje. Ja niestety robię wszystko tak jak potrzeba (tak mi się przynajmniej wydaje), ale numer wtyczki się nie zwiększa. Nie wiem dlaczego.


02 mar 2013 11:45:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Oczywiście nie mam nic przeciwko, a nawet jestem za. Plik jest dostępny kilka postów wyżej, zresztą moja zmiana ograniczyła się tylko do zakomentowania dodawania autora do odnośnika. Nie jestem pewien czy ta wtyczka tak działa, ale np. plugin do przeszukiwania sklepów samoistnie na koniec filtruje wyniki sprawdzając czy autor się zgadza. Zresztą, autor z metadanych może być zły, albo mieć inną postać (przykładowo René Descartes zamiast Kartezjusz), więc moim zdaniem to nawet lepiej, że teraz nie wyszukuje się 'po autorze'.

Jeżeli chodzi o numeracje to w calibre się ona zmienia, więc podejrzewam, że przy zgłaszaniu wtyczki na mobileread musisz zaznaczyć, że numeracja wtyczki się zwiększyła i aktualna wersja to x.y.z.


02 mar 2013 14:27:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2011 23:50:00
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
fenuks napisał(a):
Oczywiście nie mam nic przeciwko, a nawet jestem za. Plik jest dostępny kilka postów wyżej, [...]


Dzięki. A który konkretnie plik zmieniłeś? Nie pamiętam co w którym jest a nie chce mi się szukać (i przeglądać czy dodałeś info o nowej wersji do tabelki zmian etc.)
Co do nr wersji - to wydaje mi się że robie wszystko co mogę - wszędzie tam gdzie jest zaszyty numer wersji inkrementuję go i... nie wystarczy.
Wydaje mi się, że ma to jakiś związek z błędem jaki popełniłem przy pierwszej wersji - okazało się że nazwa jakiejś zmiennej z jednego pliku musi być identyczna jak nazwa jakiegoś pliku (o czym info wcześniej nie znalazłem). Później udało mi się to poprawić, ale numeracja niestety nadal nie działa. Natomiast o ile dobrze pamiętam, można update wymusić i jest ok.


02 mar 2013 18:47:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Zmiany nastąpiły w __init__.py, a konkretnie w funkcji create_query.
Nie dodałem żadnych informacji ani nie zmieniałem nr wersji.

Jeżeli chodzi o wersję to wątpię, zauważ że wtyczki (i ich opisy, w tym nr wersji) są umieszczone na forum jako załączniki, wątpię czy napisano specjalny skrypt na te potrzeby, który sprawdzał wersję i ostatecznie edytował opis, myślę że po prostu kiwidude zapomniał zmienić wersję.
Update można wymusić, ale większość nie będzie świadoma tego, że wyszła nowa wersja, więc tego nie zrobi.


03 mar 2013 13:29:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Niestety, wtyczka znowu nie działa. Prawdopodobnie jest to winą wyszukiwarki "Lubimy czytać", która zaczęła sie dziwnie zachowywać.
fenuks, dasz radę coś z tym zrobić?


05 mar 2013 13:41:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
U mnie wtyczka działa, więc błąd ma raczej źródło lokalne. Calibre daje możliwość wglądu w log (Pokaż log/View log), tam też powinny być podane ew. błędy wtyczki.


05 mar 2013 15:12:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Chyba rzeczywiście podniosłem przedwczesny alarm.
Odinstalowałem wtyczkę, zainstalowałem ponownie i znowu wszystko działa :)
Co do możliwości wglądu w log, to i tak nie mam pojęcia jak to zrobić.
A wyszukiwarka w "Lubimy czytać" i tak wariuje.
Dzięki fenuks za odpowiedź:)


05 mar 2013 16:25:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2013 11:38:37
Posty: 3
eCzytnik: Android
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Z tego co widzę poprawka nie trafiła do calibre. Czy ktoś próbował ja wysłać?


06 paź 2013 13:38:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2009 20:56:43
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Niestety muszę odświeżyć wątek, wtyczka znów przestała działać :( (chyba że to chwilowe problemy)
fenuks, jeśli masz możliwość to proszę sprawdź

Po wysłaniu zapytania dostaję taki komunikat:

calibre, version 1.20.0
BŁĄD: Brak pasujących wyników: <p>Nie udało się znaleźć żadnej książki pasującej do zapytania. Spróbuj podać <b>mniej szczegółowe</b> dane. Możesz na przykład podać tylko nazwisko autora i jedno słowo z tytułu.<p>Aby zobaczyć więcej informacji kliknij przycisk Pokaż szczegóły.

Running identify query with parameters:
{u'authors': [u'Glenn Cooper'], u'identifiers': {}, u'timeout': 30, u'title': u'Biblioteka umar\u0142ych'}
Using plugins: LubimyCzytac,
The log from individual plugins is below

****************************** LubimyCzytac ******************************
Request extra headers: [('User-agent', 'Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; rv:9.0.1) Gecko/20100101 Firefox/9.0.1')]
Found 0 results
Downloading from LubimyCzytac took 2.16400003433
Querying: http://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki?p ... n_search=1
No matches found with query: u'http://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki?phrase=Biblioteka+umarlych&main_search=1'

********************************************************************************
The identify phase took 9.42 seconds
The longest time (9.376000) was taken by: Amazon.com
Merging results from different sources and finding earliest publication dates from the worldcat.org service
We have 0 merged results, merging took: 0.00 seconds

_________________
___________
Pozdrawiam
Rysiek


21 sty 2014 10:30:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Chyba nie są to chwilowe problemy.
Trochę pogrzebali w serwisie lubimyczytac.pl i pewnie trzeba poprawić wtyczkę.


21 sty 2014 13:57:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron