Teraz jest 18 kwi 2024 13:55:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
PDF to Mobi problemem ze spisem treści 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2011 17:16:29
Posty: 2
eCzytnik: Kindle
Post PDF to Mobi problemem ze spisem treści
Witam
Mam problem z konwersja spisu treści który jest w PDF, są ładnie zrobione zakładki, w PDFie to wszystko ładnie działa, niestety po konwersji nie ma go w MOBI. czy ktoś się zetknął z tym problemem????. Poprzednio miałem taki problem z RTF, ale tutaj wystarczy RTF zapisać jako strona WEB przefiltrowana i z tego MOBI.


02 kwi 2011 17:44:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2011 17:16:29
Posty: 2
eCzytnik: Kindle
Post Re: PDF to Mobi problemem ze spisem treści
Uff, po przeszło 2 tygodniach udało mi się znaleźć rozwiązanie. Trzeba plik PDF przepuścić przez program MOBIPOCKET READER 6.2. Jest to nie tylko czytnik, ma również możliwość importu plików i wysłania (SEND) do pliku PRC. Tak utworzony PRC wystarczy skonwertować w CALIBRE i spis treść zostaje zachowany. Powodzenia


18 kwi 2011 16:47:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2011 20:32:31
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 wifi
Post Re: PDF to Mobi problemem ze spisem treści
Faktycznie, przed chwilą wykonałem taką operację i wszystko działa, tzn można w spisie treści kliknąć rączką na dany rozdział i nas do niego przenosi, jednak strzałka w lewo i prawo już nie działa. :)


18 kwi 2011 17:47:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: PDF to Mobi problemem ze spisem treści
Heel napisał(a):
Trzeba plik PDF przepuścić przez program MOBIPOCKET READER 6.2. Jest to nie tylko czytnik, ma również możliwość importu plików i wysłania (SEND) do pliku PRC. Tak utworzony PRC wystarczy skonwertować w CALIBRE i spis treść zostaje zachowany.
To, że Mobipocket Reader bardzo sprytnie importuje pliki ePUB, to wiedziałem, ale teraz widzę, że całkiem szybko sobie radzi też z plikami PDF :) Dzięki za info !

Zastanawiam się, w jakim celu jest ten etap konwersji w Calibre - co on daje ?

_________________
W Obrazek też ;)


18 kwi 2011 18:43:25
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: PDF to Mobi problemem ze spisem treści
Przerobienie PRC do MOBI, co daje większą kontrolę nad tytułem i autorem. NIe jestem pewien, ale być może na etapie konwersji z PDF->PRC->MOBI w Calibre dałoby się dołożyć chapter marks. Idę sprawdzić.

EDIT: Przetestowałem sobie PS.pdf (taka Biblia do znalezienia w google na stronie pewnej parafii). Oryginał miał TOC, po konwersji w Mobipocket jednak TOC nie było. Ale warto zauważyć, że Mobipocket wycina stopki i nagłówki, z czym Calibre nie zawsze sobie radzi.

Ale wrzuciłem PRC do Calibre, ustawiłem na chama wszystkie heurystyki i pierwszy poziom spisu treści jako //h:h1 - i poszło, jest spis i są chapter marks.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


18 kwi 2011 19:51:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron