Teraz jest 29 mar 2024 10:32:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
PDF -> MOBI. Litera "ż". 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 kwi 2011 13:15:53
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3
Post PDF -> MOBI. Litera "ż".
Przy konwersji książek w PDFie za pomocą programu Calibre w podglądzie nawet PDFa nie widać litery ż. Nie widać jej także w podglądzie MOBI. Wszystkie inne znaki są w porządku, jedynie litera ż. Po konwersji zamiast niej pojawiają się spacje... Wie ktoś, co zrobić? Wygląda to tak, jakby program ignorował ten znak, ale tylko w podglądzie przy konwersji, w normalnym wszystko jest w porządku... Czy to jest dla was zrozumiałe? Ktoś wie, co powinienem zrobić, aby poradzić sobie z tym problemem?
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za zaśmiecanie forum problemami, ale już nie wiem, co robić.


26 kwi 2011 13:32:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 kwi 2011 20:44:10
Posty: 2
eCzytnik: kindle
Post Re: PDF -> MOBI. Litera "ż".
mam ten sam problem :(

jedyne co udało mi się zrobić to przenieść pierwotnego pdf do kindla ale wiadomo to nie to samo (za małe litery których wielkości nie można zmienić)


28 maja 2011 15:01:21
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PDF -> MOBI. Litera "ż".
Zmień program do konwersji (np. na PDFtoEPUB) albo zmień format źródłowy (to drugie daje lepsze wyniki) :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 maja 2011 22:37:35
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: