Teraz jest 29 mar 2024 6:51:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Jak utworzyć spis treści? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2012 14:35:28
Posty: 26
eCzytnik: kindle 4
Post Jak utworzyć spis treści?
Witam, czy da się w prosty sposób utworzyć spis treści do książki (mobi)? Najlepiej, jeśli dałoby się to zrobić w calibre lub innym nieskomplikowanym programie. Chodzi mi o to, żeby np. wyłapać wszystkie wyrażenia 'Rozdział (...)' i utworzyć do nich odnośniki. Da się? Nie wiem za bardzo czy można to zrobić w calibre i jak...


20 wrz 2012 17:09:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Jak utworzyć spis treści?
Wszystko zależy od pliku, który chcesz sobie przygotować do czytania. Niestety, jakość plików źródłowych powoduje, że nie zawsze raz wypróbowana metoda się sprawdza. Ja od jakiegoś czasu zrezygnowałem z zabawy w tworzenie spisu treści, bo tak naprawdę do niczego mi się nie przydawał, a książka po przeczytaniu i tak z reguły była wyrzucana z czytnika.
Spróbuj zacząć od tego co podaje autor w tym linku:
http://swiatczytnikow.pl/przepis-na-szy ... ersje-pdf/
Nie znalazłem nigdzie jakiegoś kompleksowego tutoriala i trzeba na początku poświęcić trochę czasu stosując metodę prób i błędów. Gwarantuję jednak, że w zdecydowanej większości przypadków uzyskasz efekt całkiem akceptowalny, który pozwolić bezstresowo przeczytać każdą książkę.
Enjoy :D


20 wrz 2012 17:51:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2012 14:35:28
Posty: 26
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Jak utworzyć spis treści?
emindflow napisał(a):
Ja od jakiegoś czasu zrezygnowałem z zabawy w tworzenie spisu treści, bo tak naprawdę do niczego mi się nie przydawał, a książka po przeczytaniu i tak z reguły była wyrzucana z czytnika.


Mi szczerze mówiąc spis treści sam w sobie też się nie przydaje, ale zależy mi na tych kropeczkach na dolnym pasku, żeby wiedzieć ile jeszcze mniej-więcej mi zostało do końca rozdziału lub czy warto zaczynać nowy.


20 wrz 2012 18:01:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Jak utworzyć spis treści?
Przydałby się solidny toturialik, który prowadziłby za rączkę od początku do końca. :)


28 wrz 2012 17:30:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Jak utworzyć spis treści?
http://www.czytniki.e-tekst.pl/oprogram ... o_poradnik

Cytuj:
W zakładce „Wykrywanie struktury” możemy zaznaczyć opcje, które automatycznie wykryją np. rozdziały i umieszczą je w spisie treści. Pole „wykryj rozdziały w (wyrażenie w xPath)” zawiera formułę testującą. Jeżeli nasza książka jest w języku polskim słowa w nawiasie po test (., 'chapter|book|section|part|prologue|epilogue\s+', 'i') należy zamienić na listę polskich odpowiedników, np. (., 'rozdział|książka|sekcja|część|prolog|epilog\s+', 'i'). Resztę formuły pozostawiamy bez zmian.


28 wrz 2012 22:34:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sty 2014 12:32:50
Posty: 9
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Jak utworzyć spis treści?
chciałbym zapytać o edycję spisu treści pliku AZW3 przy pomocy narzędzia "edit book". Kiedy już poprawię sobie spis treści nie mogę kliknąć plik/zapisz. Przycisk jest nieaktywny, a cała moja praca idzie na marne. Ma ktoś pomysł dlaczego tak się dzieje?


08 sty 2014 23:14:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Jak utworzyć spis treści?
Jest jeszcze wtyczka "Edytuj spis treści", działa właśnie na plikach AZW3. Przy jej pomocy udało mi się dodać brakujące rozdziały do spisu treści. Ale jej możliwości są dużo większe.


09 sty 2014 9:45:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 7:34:56
Posty: 9
Post Re: Jak utworzyć spis treści?
Witam

Nie umiem poradzić sobie z takim problemem:
chce przekonertować plik Epub na plik MOBI lub AZW3. Oczywiście mowa jest o oryginalnym pliku, który posiada spis treści. Po przeknowertowaniu na wspomniane piliki spis treści zostaje rozbity na pojedyńcze strony. Każdy numer rozdziału zostaje przeniesiony na oddzielną stronę. Jak sobie poradzić, aby spis treści w pliku AZW3 był taki, jak w oryginale?


04 lis 2014 16:00:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 7:34:56
Posty: 9
Post Re: Jak utworzyć spis treści?
Faktycznie, nie napisałem, że robiłem to w Calibre. "Przemiel go w Kindlegen" - znaczy się jak ? Od niedawna posiadam Kindle i nie za bardzo jeszcze wiem rożne rzeczy z nim związane.


04 lis 2014 17:22:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 7:34:56
Posty: 9
Post Re: Jak utworzyć spis treści?
Dziękuję bardzo za pomoc :)


04 lis 2014 21:36:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron